skenovanie nainstalovanych .deb balikov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.04.2007 | 13:57
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
riesil som dajaky problem s dpkg lebo mi nehcelo nainstalovat jeden balik,, problem som sice vyriesil ale pravdepodobne som zmazal subor kde boli ulozene informacie o nainstalovanom softveri..
takze problem je v tom ze podla synapticu nemam nainstalovane absolutne ziadne baliky.. softver mi ide normalne vsetok ale nevidim ho ze je nainstalovany.. takze ani pripadne odinstalovanie nejde kedze dpkg o nom nevie.

exuistuje nejaky scan ktory by mi presiel disk a pridal do dpkg zaznamy ktory soft mam nainstalovany alebo nieco podobne s com by som vyriesil tento problem ?

...dakujem
< GENTOO FOREVER >
    • Re: skenovanie nainstalovanych .deb balikov 29.04.2007 | 14:21
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nuz, tak toto je vacsi pruser nez ked som si zmazal /bin :D

      zoznam nainstalovanych balikov uz nijak nezistis, takze ked nechces aby ti ostal bordel v systeme, cele to zmaz a nainstaluj znovu :) ale /etc a /home si niekde skopiruj, tie sa ti mozu zist...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: skenovanie nainstalovanych .deb balikov 29.04.2007 | 14:49
        Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
        do frasa.. ja furt daco musim dojebat.. us ked som mal system spraveny tak ako som chcel
        < GENTOO FOREVER >
        • Re: skenovanie nainstalovanych .deb balikov 29.04.2007 | 15:17
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          uz na tom robis?

          povedz nam co si presne zmazal, mozno sa len zbytocne plasis...
          Debian. apt-get into it…
          • Re: skenovanie nainstalovanych .deb balikov 29.04.2007 | 17:07
            stano170   Návštevník
            no co viem tak som zmazal /var/lib/dpkg/state
            .. je tam zaloha state-old ale po prepisani na state sa mi nic nespravi.. neviem co som mazal este.. ale si budem musiet fakt system spravit.. lebo hociktoru aplikaciu ktoru instalujem teras tak pita zavislosti ktore v systeme davno su.. len dpkg o nich nevie. A ked chcem odinstalovat daco tak musim to najprv nainstalovat a tak odstranit..
            .. sranda ne? :-D
            • Re: skenovanie nainstalovanych .deb balikov 29.04.2007 | 17:32
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              vola sa to /var/lib/dpkg/status nie state

              ak by to ani tak neslo, pozri do /var/backups ci tam nie su dpkg.status zalohy (ak su zazipovane, tak ich musis dekomprimovat)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: skenovanie nainstalovanych .deb balikov 29.04.2007 | 23:08
                stano170   Návštevník
                OK pomohol ten backup co sipovedal.. neviem sice ci je tam zoznam vsetkeho softu co skutocne mam lebo je asi 10 dni stary ale aspon sinaptic vie o tom ze mam nainstalovany nejaky lin :-D

                .. ale malo by to byt dobre.. zatial mi setko ide :-)
                dik