problem s USB zariadeniami

Sekcia: Ostatné 29.04.2007 | 19:04
Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
mam taky problem ze vzdy ked mi bootuje linux (SAM 2007) tak nech mam akekolvek USB zariadenie pripojene (scener, modem, etc.) tak sa to zasekne, da sa to nejako vyriesit ?
    • Re: problem s USB zariadeniami 30.04.2007 | 11:39
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Distribucia ?

      nechaj si spustenu sluzbu pre kontrolu NewHardware .. ta si s tym poradi .. pokial nie je chyba inde
      (nazov z hlavy neviem ;-)
      • Re: problem s USB zariadeniami 30.04.2007 | 11:40
        Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
        Sorry za tu distribuciu, dako som to prehliadol ;-)
    • Re: problem s USB zariadeniami 30.04.2007 | 13:46
      WlaSaTy   Návštevník
      spinavy hack sa da pouzit ak zozenies externy USB hub a ten budes pripajat po nastartovani systemu. dalsi spinavy hack je ak vypnes USB hotplug. a nieco cistejsie je ak si vypnes bootsplash a budes pozerat na com sa to zasekne, nakolko je to schovane tym vymakanym obrazkom ktory sa ti tak paci a ktory tam chces zrejme viac ako spojazdnit HW.

      ps.: ani by som sa nedivil ak vy to robila USB klavesnica ktora je v biose nestastne nastavena.
      • Re: problem s USB zariadeniami 30.04.2007 | 15:51
        Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
        ten krasny obrazok je mi jedno ci tam bude a co sa tyka USB klavesnice tak ta to nebrzdi, naposledy to zastavil modem a aj scener
        • Re: problem s USB zariadeniami 30.04.2007 | 15:55
          Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
          nemoze to byt ze zdroj to nezvlada ?
          • Re: problem s USB zariadeniami 30.04.2007 | 19:23
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, ak je ten modem napajany z USB a zbernica uz tolko napajania nedokaze dodat - takze to skus bud odpojit na chvilu alebo to daj cez aktivny usb hub (s napajanim) alebo do inej diery. v pripade scannera nepredpokladam ze by si mal model ktory sa napaja z kompu, take sice existuju ale su dost drahe, teda ak sa dalo povazovat za scanner citacie pero, popripade hovadinka co precita vizitku.
            • Re: problem s USB zariadeniami 30.04.2007 | 19:44
              Avatar haerdal Kubuntu  Používateľ
              za scener povazujem velky kus umelej hmoty ktory mam, skusim to dako vyriesit
              • Re: problem s USB zariadeniami 30.04.2007 | 20:56
                WlaSaTy   Návštevník
                ale ten scanner je napajany z elektriky a nie z kompu.

                takze ak ti to islo pred tym, tak si skus spomenut ake zmeny predchadzali tomuto stavu (update, pridanie noveho hardware, vykurovacia sezona, ...).