beryl

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.04.2007 | 21:35
michal   Návštevník
nahodil som na xubuntu beryl ide ale, nemam okraje okien aj s ikonkamy minimalizova, zavriet ..., nevieto ako to zapnut...

a v jak to preboha vipnem do konzoli so dal beryl close a zavrel ho ale okna s stale nemaju svoje funkcne klavesi a neda sa nimi pohybovat ani cez alt a posun.

prosim helfnite mi


dakujem
    • Re: beryl 29.04.2007 | 22:04
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      pravdepodobne mas nejaky zly skin na okraje okien...skus ho zmenit za iny...

      beryl si nahadzoval ako sekundarne sedenie alebo hned ako primarne bez moznosti vyberu v GDM resp. KDM, alebo XDM...lebo sedenia mozes menit a tam si mozes vybrat ci ti nabehne system s XGL (cize s berylom) alebo bez XGL, cize standardny XFCE...

      podla coho si to instaloval? (zdroj na stranku..)
      • Re: beryl 29.04.2007 | 22:11
        michal   Návštevník
        nic zvlastne len som napisal do synapticu beryl a stiahol, potom som dal terminal zapol ho a je to . tie skyny sa mienia v beril-settings alebo kde pls . memam ikonku v ponuke start a to nejak nechapem
        • Re: beryl 29.04.2007 | 22:14
          michal   Návštevník
          a este daco. pri startovani sedenia nemam na vyber medzi beril a normal sedenie, je tam ima standard xfce a ten ked dam ta sa pusti hned beryl
    • Re: beryl 29.04.2007 | 22:19
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Používam v Ubuntu niektoré nastavenia pre Beryl, možno ti pomôžu. Budeš editovať konfig:
      sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf_bak
      sudo nano /etc/X11/xorg.conf

      1. Section "Module" - Ak ti chýbajú moduly, tak pridaj:
      Load "dri", Load "dbe", Load "glx"
      2. Section "Device" - Pridaj na koniec riadok:
      Option "XAANoOffscreenPixmaps"
      3. Na koniec celého konfigu pridaj:
      Section "Extensions"
      Option "Composite" "Enable"
      EndSection

      4. Ulož konfig a reštartni GDM príkazom:
      sudo /etc/init.d/gdm restart
      Tieto nastavenia používam v Ubuntu Edgy/Feisty keď mám nahodený Beryl Manager, malo by to byť obdobné aj v Xubuntu.
      • Re: beryl 29.04.2007 | 22:24
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Ešte doplňujem, nemám XFCE desktop, takže možno nakoniec reštartneš príkazom: sudo /etc/init.d/xdm restart
        Do Sedení v menu si môžeš pridať príkaz beryl-manager, aby sa ti spúšťal hneď po štarte. Inak dúfam že máš nahodený balík beryl-manager.
        • Re: beryl 30.04.2007 | 00:55
          michal   Návštevník
          dakujem moc stacilo tam nahodit beril managera a tam to slo jednoducho zapnut. takze tema viriesena. ehm da sa to nejak oznacit ze to je ok na toto som nikdy na tomto fore nedosiel.
          • Re: beryl 30.04.2007 | 03:11
            michal   Návštevník
            ale predsa mam este dotaz ked mam berila a zapnem dake video tak pri pohnuti prehravacom alebo pretocenim stopy sa mi nezobrazi obraz videa a musim potom zase pohnut az dokym je obraz zase tam. neviete co s tym??? ako nieje to az taky probelem da sa beryl docasne vypnut ale aj tak ma to serka. dik
          • Re: beryl 30.04.2007 | 11:22
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            joo da sa tema oznacit za vyriesenu...ale to mozu iba prihlaseny (registrovany) autori (uzivatelia)..