Kopírovanie z NTFS na Ext3 a naopak

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.04.2007 | 17:08
Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
Cawte,
chcel by som sa spytat, ako mozem kopirovat z Ext3 na NTFS a naopak. Dokumenty mam totiz ulozene na NTFS a ked chcem nieco pridat, tak mi vypise, ze nemam opranenie zapisovat na disc. Skusal som ako root zmenit prava, ale nedali sa. Pocul som, ze sa to da nejako zabezpecit softom. Viete mi poradit?
Dik.
    • Re: Kopírovanie z NTFS na Ext3 a naopak 30.04.2007 | 17:12
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Treba doinštalovať podporu na zápis na NTFS. Nainštaluj si balík ntfs-3g a možno aj ntfs-config (mal by to byť nejaký grafický klikací nástroj na nastavenie toho ntfs-3g). Momentálne nemám ako skúsiť, tak ti neporadím ako to nakonfigurovať, ale myslím, že sa niekto nájde, čo ti to tu prezradí :)
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Kopírovanie z NTFS na Ext3 a naopak 30.04.2007 | 17:39
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        Skusim ;-). Pocul som ale, ze s tym mozem nejako poskodit data na discu. Je to pravda?
        • Re: Kopírovanie z NTFS na Ext3 a naopak 30.04.2007 | 17:42
          Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
          nuz, tak ako vsetko k comu si nekupis support nie je garantovane
          zvlast ak je ten driver reverse-engineernuty
          • Re: Kopírovanie z NTFS na Ext3 a naopak 30.04.2007 | 17:46
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            To je pravda. Ale veď je už jeho stable verzia a ja keď som ho ešte používal aj v testing verzii som s ním nemal problémy.
            Ono je najlepšie používať plne podporovaný filesystem na data (teda napr. ext3 - no ten ale windows zasa neprečíta)
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Kopírovanie z NTFS na Ext3 a naopak 30.04.2007 | 19:23
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              Uz mi to frci bez problemov. Dakujem;-)A ak by som chcel z Win na Ext3? Pocul som, ze sa da tiez nieco doinstallovat do total/windows (nepamatam presne) commanderu nejaky plugin na rozpoznanie Ext3 discov. S tym mate skusenosti?
              • Re: Kopírovanie z NTFS na Ext3 a naopak 30.04.2007 | 19:25
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Mal som nainštalovaný Total Commander + PowerPack a tam ten plugin bol. Čítanie išlo v pohode. Zápis nevedel.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Kopírovanie z NTFS na Ext3 a naopak 30.04.2007 | 19:28
                  Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                  Pozriem sa na to, ale to mi az tak newadi. Ved 80% som na Lin. Win pouzivam len na scannovanie, lebo moj scanner nie je podporovani SANE. Diki:-)