Kopete vs GNOME

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.05.2007 | 01:44
Mio23   Návštevník
Cafte, som novacik a chcel by som naistalovat Kopete na gnome, konkretne na FC6. Viem ze Kopete je pre KDE ale existuje ekvivalent na gnome? Dik
    • Re: Kopete vs GNOME 02.05.2007 | 01:58
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      gaim napriklad
    • Re: Kopete vs GNOME 02.05.2007 | 04:45
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Nic Ti nebrani nainstalovat a provozovat Kopete, kdyz mas Gnome. Budes muset ale nainstalovat patricne zavislosti (jako Qt) a start Kopete muze bejt pomalejsi, nez pod KDE (musi se zavest potrebny veci z KDE)
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: Kopete vs GNOME 02.05.2007 | 08:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      fedora obsahuje aj kde aj gnome. dalo sa vybrat pri instalacii, a hadam sa da aj teraz :)
    • Re: Kopete vs GNOME 02.05.2007 | 08:16
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      fedora obsahuje aj kde aj gnome. dalo sa vybrat pri instalacii, a hadam sa da aj teraz :)
    • Re: Kopete vs GNOME 02.05.2007 | 10:55
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Pre GNOME odporúčam jednodznačne Gaim (IM pre rôzne protokoly) alebo Gajim (Jabber klient), cez ktorý si môžeš zaregistrovať transféry aj pre iné protokoly. A nebudeš potrebovať multiprotokolových klientov.
      • Re: Kopete vs GNOME 02.05.2007 | 11:08
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Samozrejme som myslel transporty v Jabberovi. Inak keď chceš tak veľmi Kopete a vyhovuje ti, prípadne iné QT programy, jendnoducho si ich nahoď a uvidíš. Aj keď ja mám v Ubuntu svoje obľúbené GTK aplikácie, QT aplikácie používam len Skype a Operu. Ale tie nevyžadujú "celý" Kdesktop, takže pohoda.
      • Re: Kopete vs GNOME 02.05.2007 | 18:06
        Mio23   Návštevník
        Dik uz som tak ucinil a som spokojny ;)