je linux mandrake 10.1 aj v slovenčine alebo češti

Sekcia: Ostatné 28.04.2005 | 20:01
tinko   Návštevník
je linux mandrake 10.1 aj v slovenčine alebo češti
    • Re: je linux mandrake 10.1 aj v slovenčine alebo č 26.04.2005 | 15:54
      Tibor   Návštevník
      Jasne ze je, mas tam mnozstvo jazykov, medzi ktorymi nechybaju ani slovencina a ani cestina
      • Re: Re: je linux mandrake 10.1 aj v slovenčine ale 26.04.2005 | 16:06
        peter golis   Návštevník
        odporucam tam nastavit slovincinu a posadit kamarata
        • Re: Re: Re: je linux mandrake 10.1 aj v slovenčine 28.04.2005 | 01:48
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          dobry napad. skusime na rodicoch
          • Re: Re: Re: Re: je linux mandrake 10.1 aj v sloven 28.04.2005 | 13:28
            peter golis   Návštevník
            toto som uz urobil. RH 8.3, cerstvo kupeny pocitac, jazyk srbochorvactina. polovica prekladu nebola hotova a chybalo tam vela fontov. Az na to ze kamarat bol z juhoslavie ;-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: je linux mandrake 10.1 aj v sl 28.04.2005 | 13:59
              otrek   Návštevník
              jaaaj dievka moja, ak si zoberies taky stary redhat, tak sa necuduj, keby si si zobral fedoru3, tak to mas bez problemov. Ale k veci, mandrake ma (podla mna) najlepsiu podporu slovenciny a to z toho dovodu, ze na nom pracuje niekolko slovakov. Preklad je velmi dobry, takze doporucujem. otrek
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: je linux mandrake 10.1 aj 28.04.2005 | 14:21
                peter golis   Návštevník
                fedora ako ju pozname vtedy neexistovala.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je linux mandrake 10.1 28.04.2005 | 15:35
                  otrek   Návštevník
                  to je samozrejme, vtedy bol iba redhat ako taky. Teraz je to trosku inak, ¨poslovencenie¨ ide ovela rychlejsie. Mnoho programov je prelozenych do slovenciny vo velmi dobrej miere. Niekedy by som povedal, ze az prehnane. Napriklad openoffice je az prehnane. Myslim si, ze ludia, ktori sa naucia robit so slovenskou veziou, ak sa dostanu k inej, maju smolu, nebudu vediet s nim pracovat. Nejedna sa mi o swriter, ale skor o scalc (nahrada excelu). Preklad nazvov funkcii je podla mna zbytocny. Ale kazdemu nech je po chuti. I napriek tomu pracujem s openoffice.org velmi rad a som velmi rad, ze som v tomto programe pisal diplomovu pracu. Usetril mi minimalne polovicu nervov. Tolko k slovencine. otrek
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je linux mandrake 28.04.2005 | 19:33
                    peter golis   Návštevník
                    redhat sa odstiepil z fedory tak ako sa nakoniec fedora odstiepila z redhatu.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je linux mandr 28.04.2005 | 20:01
                      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                      este aj ja si tu trosku zamudrujem. asi by som uz diplomovku v office nepisal. aj ked som to aj ja uspesne zvladol a to v roku 2002. na taketo publikacie sa vytvoril TeX; blizsie LaTeX (linux), MikTeX (window$). dobra vecicka fakt odporucam na vacsie pisanie.