3D efekty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.05.2007 | 16:13
fridex   Návštevník
Ahojte mam suse 10.2 podarilo sa mi nainštalovať ovládače na moju grafiku všetko ide len neviem ako mam zapnúť tir 3D efekty compiz alebo beril?
    • Re: 3D efekty 06.05.2007 | 16:50
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      no treba ho nainstalovat a nakonfigurovat.
    • Re: 3D efekty 06.05.2007 | 16:56
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ak vies troska po anglicky, tak tu je NAVOD...btw staci ked do menu hladat, napises slovo compiz a ono ti najde aj navod ako to spustit ;)
    • Re: 3D efekty 06.05.2007 | 16:59
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Balicku beril by si sa nahladal a aj tak by si nenasiel. Je to Beryl... Staci stiahnut, nainstalovat a potom uz len spustit beryl-manager... Ale aj na to potrebujes mat dost silny PC, napriklad ja mam RAM 256MB a CPU 1.7GHz a nejako mi to miestami seka :) Ale chcel by som najst nejaky navod, podla ktoreho by som to rozbehal tak aby to nesekalo :o]
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: 3D efekty 06.05.2007 | 17:28
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      v SuSE-cku uz je tusim AIXGL + COMPIZ alebo XGL + COMPIZ..staci to niekde v tych klikacich paneloch zaskrtnut a pojde to. Ale predtym musis v nastaveniach pre grafiku povolit (zaskrtnut) 3D akceleraciu a to je vse. Potom niekde si zmenis nastavenie zobrazovaneho window managera...zmenis z xorg na xgl. Thats all folks for SuSE
      • Re: 3D efekty 06.05.2007 | 17:32
        fridex   Návštevník
        no to povolenie 3D na grafike som našiel v nejakom nástroji sax2 no po zaškrtnutí a použití mi to zmrzne a koniec.
        • Re: 3D efekty 06.05.2007 | 17:41
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          Aku mas graficku kartu? Ja som testoval 3D desktop na SuSE s Geforce mx440 a tiez to zamrzlo...pravdepodobne suse je moc narocne na beh takychto EYE CANDY paradiciek (je to totizto Leňoch)...na druhom pc (notas DELL s integrovanou INTEL grafikou), tak tam to islo...ale troska trhalo pri otvorenych viacerych okien...
          • Re: 3D efekty 06.05.2007 | 19:21
            fridex   Návštevník
            mam radeon XPRESS1100 integrovaná na doske. Ale mne to raz už na tom islo len som preinštalovával system a teraz to mrzne. Ono nestuhne celí system ale len tá aplikácia. No este to idem nejak skúsit dufam že to nejak rozbehám:)
            • Re: 3D efekty 07.05.2007 | 14:30
              fridex   Návštevník
              Je to notebook.
      • Re: 3D efekty 07.05.2007 | 14:27
        fridex   Návštevník
        Nedá sa to nejak spravit v textovm režime lebo ked to robým v grafickom režime tak mi to zmrzne. ako mam upraviť ten subor xorg.conf?
        • Re: 3D efekty 07.05.2007 | 17:51
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          CTRL + ALT + F1 sa dostanes do konzoli...ak sa ti to bude dlho prepinat do konzoli tak vydrz, prepne sa to nakoniec...

          takze aby si prepol zobrazovanie WM managera, tak do konzoli napis ale pod rootom::
          gnome-xgl-switch --disable-xgl
          

          tymto prikazom vyradis XGL z provozu a zacnes pouzivat iba XORG. Restartni graficke prostredie a malo by ti to nabehnut
          • To som ja nepisal !!! 08.05.2007 | 20:17
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            Niekto tu pouziva moj nick?