Beryl + slaby PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.05.2007 | 17:22
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Nevedeli by ste nejaky link na navod, ako rozbehat beryl s plynulymi efektmi na niecom takomto?
RAM: 256MB; CPU: 1.7GHz; Grafika: Nvidia GeForce FX 5200 (128MB); GNOME; Ubuntu
Videl som niektore videa a bolo to tak brutalne rychle a bez sekania, na tej istej zostave ako mam ja, len CPU bolo 1.4GHz mam pocit.
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 17:27
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Alebo, co by sa stalo keby som spustil beryl pod fluxboxom? Slo by to? Nechcem to skusat, tak sa radsej opytam... :D
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 17:36
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ja som mal podobny problem! Zabrala az uprava vyberu sedenia v GDM cize startovaci prikaz pre xgl ::
      #!/bin/sh
      Xgl -fullscreen :1 -ac -br -accel glx:pbuffer -accel xv:pbuffer & sleep
      2 && DISPLAY=:1
      cookie="$(xauth -i nextract - :0 | cut -d ' ' -f 9)"
      xauth -i add :1 . "$cookie"
      exec dbus-launch --exit-with-session gnome-session
      

      P.S. ale POZOR ja ma ATI. U nvidie neviem ako to bude. Ale tu je mensi navod ako to ma vypadat pre obe karty ::
      #!/bin/sh
      Xgl :1 -fullscreen -accel xv:pbuffer -accel glx:pbuffer & # This is for ATI users, NVIdia users should use: Xgl :1 -accel glx:pbuffer -accel xv
      DISPLAY=:1 gnome-session
      

      P.P.S. upravou startovacieho skriptu mi to ide perfektne! Pouzivam XGL + Compiz...kedze mi nejde AIXGL...compiz je menej narocnejsi nez beryl ;) zato vsak nema vsetky efekty, co ma beryl...
    • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 17:36
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ja som mal podobny problem! Zabrala az uprava vyberu sedenia v GDM cize startovaci prikaz pre xgl ::
      #!/bin/sh
      Xgl -fullscreen :1 -ac -br -accel glx:pbuffer -accel xv:pbuffer & sleep
      2 && DISPLAY=:1
      cookie="$(xauth -i nextract - :0 | cut -d ' ' -f 9)"
      xauth -i add :1 . "$cookie"
      exec dbus-launch --exit-with-session gnome-session
      

      P.S. ale POZOR ja ma ATI. U nvidie neviem ako to bude. Ale tu je mensi navod ako to ma vypadat pre obe karty ::
      #!/bin/sh
      Xgl :1 -fullscreen -accel xv:pbuffer -accel glx:pbuffer & # This is for ATI users, NVIdia users should use: Xgl :1 -accel glx:pbuffer -accel xv
      DISPLAY=:1 gnome-session
      

      P.P.S. upravou startovacieho skriptu mi to ide perfektne! Pouzivam XGL + Compiz...kedze mi nejde AIXGL...compiz je menej narocnejsi nez beryl ;) zato vsak nema vsetky efekty, co ma beryl...

      Dokonca v compizovi (XGL) am glxgears cca 2000 FPS...viac nez v standardnom sedeni..
      • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 17:44
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Takze toto:
        #!/bin/sh
        Xgl :1 -fullscreen -accel xv:pbuffer -accel glx:pbuffer & # This is for ATI users, NVIdia users should use: Xgl :1 -accel glx:pbuffer -accel xv
        DISPLAY=:1 gnome-session
        
        Mam hodit do /etc/gdm/gdm.conf ??
        A co mam spravit po spusteni compizu? stale mi to zobrazi bielu obrazovku a nic nemozem robit...
        A compiz nema nic ako je kocka?
        No ked budem vediet kde mam hodit ten sh skript tak skusim beryl a potom ti poviem :P
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 18:04
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Teraz som si vsimol...
          Takze mam do /etc/gdm/gdm.conf hodit toto?
          Xgl :1 -accel glx:pbuffer -accel xv DISPLAY=:1 gnome-session
          
          REstartovat Xserver a prihlasit sa a pustit beryl?
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 18:08
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          ---Mam hodit do /etc/gdm/gdm.conf ??---

          instaloval si beryl podla TOTHTO? Ak ano, tak spustaci skript sa u teba nachadza v ::
          gksudo gedit /usr/bin/startxgl
          
          A dalej tvoje GDM ktore obsahuje (az obsahuje) novu polozku XGL ako session..okrem ineho aj GNOME a este nejake ine..tak sa nachadza ten subor v ::
          gksudo gedit /usr/share/xsessions/xgl.desktop
          
          a obsahuje ::
          [Desktop Entry]
          Encoding=UTF-8
          Name=Xgl
          Comment=Start an Xgl Session
          Exec=/usr/bin/startxgl
          Icon=
          Type=Application
          

          Ty ak chces zvysit vykon, tak budes upravovat ten prvy menovany subor..skus tam rachnut moj skript...(do /usr/bin/startxgl).

          ---A co mam spravit po spusteni compizu? stale mi to zobrazi bielu obrazovku a nic nemozem robit... ---

          toto sa stava skoro vsade...riesenim je asi uprava xorg.conf s pouzitim "TEXTURE FROM PIXMAP"...INFO TU..kockou otacat asi ide...cize mas stale nahodeny beryl :D tak vtedy treba do sedenia upravit startovaci parameter...nestartuj cez
          beryl-manager
          ale
          beryl-manager --no-force-window-manager
          a dopln dalsiu polozku
          beryl-xgl --use-copy
          cize beryl ti budu spustat dva skripty


          ---A compiz nema nic ako je kocka?---
          samozrejme ze ma, ale musi sa to nastavit potom dodatocne..lebo hned od zakladu tam mas IBA okrasy okien. Treba tam doinstalovat nejaky editor pre compiz...
          • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 18:17
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Podotykam ze to je NAVOD PRE ATI !
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 18:21
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              ak sa ti podari spojazdnit XGL server, tak je minimalny rozdiel ci pozuvas ATI al NVIDIU, pretoze tam sa lisia iba spustacie parametre...ale ten skript mozes skusit..ale sprav si predtym zalohu..pre istotu ;)
              • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 18:47
                neprihlaseny daredevil   Návštevník
                ahoy, dakujem, prave som na liveCD... mozno si budes mysliet ze len lama to moze spravit, ale nejde mi spustit Xserver, ani zo zalohy, ani z toho co som mal... Takze rozmyslam kde napalim veci ktore som prave mountol z povodnej ext3jky a ze asi prejdem na debian alebo co... Nieco s deb balikmi a apt :D povodny debian asi bude okey
                • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 18:50
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  mno ja som si tiez velmi zvykol na APT ;) je to uzasny nastroj! No a ked som chcel väčší výkon, tak som rozhliadal po niecom GOOD a kde bych sa viac naucil o linuxe...vybral som si Arch linux..namiesto APT je tam PACMAN, ktory je prepracovanejsi...ale stare dobre zvyky este z Ubuntu mi ostali nemusel som sa adaptovat ;)
    • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 18:18
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      len pre info :: Beryl a Compiz su v podstate jedno a to iste...oba Eye Candy WM mi bezali v pohode...nezalezi na ktory pouzivas..ale z hladiska HW narokov je compiz na tom lepsie...neni problem prejst z beryla na compiz
      • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 19:51
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        No takze, vdaka mojej sprostosti som zase chcel rozbehat XGL...
        Srat na to...
        Podruhe:
        Chcel by som podakovat freehostingovej spolocnosti ktora ma moznost rovno zo stranky moznost uploadu a tak som si mohol preniest xorg.conf a gdm.conf z liveCD do mojho systemu, aby som tam stare nahradil...
        Neviem preco nedali na liveCD ubuntu take nieco ako gnome commander :(
        Ak by niekto potreboval zakladny xorg.conf a gdm.conf, tu su odkazy kde som to pred chvilkou nahodil:
        http://www.ubuntuxorg.web2001.cz/gdm.conf
        http://www.ubuntuxorg.web2001.cz/xorg.conf
        Prajem pekny den
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 20:27
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          :D vzdy pred experimentovanim si treba spravit zalohu ! ...experimentami sa dostanes dalej...casom sa naucis
          • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 20:37
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            lenze ja som si zalohu spravil... to je ten odjeb :D
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Beryl + slaby PC 06.05.2007 | 23:02
              Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
              Ja som tiez vcera skusal nahodit beryl. Podarilo sa to na prvy krat no doj..... mi to system nefungovali gdesklets, automatix a par dalsich aplikacii(nieco to porobilo s pythonom skompiloval som aj najnovsiu verziu ale nepomohlo). Takze beryl pekne krasne letel z disku. Po jeho uninstalle aplikacie zacali fungovat normalne.===> uz nikdy viac beryl a jemu podobne bludy
              DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
              • Re: Beryl + slaby PC 07.05.2007 | 17:34
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                je to tak. Bery je posahany a pred jeho instalovanim si treba dobre rozmysliet ci to stoji za to..ci to prinesie nejake vyhody, alebo nie...vecsinou ide o tie efekty...ale skor ci neskor to cloveka omrzi...