cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou?

Sekcia: Hardware a Drivery 07.05.2007 | 01:59
Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
Mam pinnacle hybrid pro card do pcmcia a neviem ju rozbehat pod ubuntu....
som este lama.....
poradite?????
diky...
    • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 13:02
      martiN   Návštevník
      poradime
      • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 21:27
        Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
        ja som proti...
        <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
    • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 21:40
      WlaSaTy   Návštevník
      ahoj andrejosek,
      a coze to mas za tv karticku? myslim ze ten napis na krabici je mierne nepodstatny, ale skus na informaciu pouzit nastroje ktore su na to urcene (lshw, cardctl, lspci, lsusb, ...). a skus nam povedat co znamena ze ju nevies rozbehat, mozno len nezapinas program na sledovanie televizie ktory ma aj naladene kanaly.
      • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 23:22
        Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
        CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder
        • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 23:29
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          http://linux.bytesex.org/v4l2/cx88.html
          zvysok
          • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 23:35
            Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
            dakujem pekne.
            stiahol som to ale ako to nainstall?
            Som fakt zaciatocnik a rad by som sa to naucil, sorry ze ta otravujem, ale moc by som to stel vedet....
            este raz diky....
          • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 23:39
            WlaSaTy   Návštevník
            este by to chcelo link na subor README.cx88 ktory je sice zabaleny do balika ale ...
        • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 23:33
          WlaSaTy   Návštevník
          No, to je conexant frame grabber aj s audio obvodom, teda presnejsie povedane video prevodnik ktory sa stara o prevod obrazkov z TV do pocitaca. Myslim ze nam este chyba informacia o tuneri teda samotnom televizore ktory je v tej karte ukryty.

          PS.: uz si skusil pripojit antenu, zapnut prehravac televizie (napriklad XawTV), naladit kanaly (oskenovat pasmo) a vybrat nejaku stanicu?
          • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 23:37
            Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
            to som skusal ale cierno cierna tma a na paneli mi nic nefunguje...
            ani skenovat ani nist
            • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 23:40
              Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
              ako sa dostanem po tu informaciu o tv tuneri ktory tam je?
              na krabici to nie je uvedene.
            • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 07.05.2007 | 23:41
              WlaSaTy   Návštevník
              aha, takze nenadaval ze nenasiel TV, to znamena ze su asi nacitane ovladace.co vravi /sbin/lsmod a dmesg?

              typnem si ze karta o sebe nepovedala co je zac a dany ovladac ju tym padom nenasiel.
              • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 08.05.2007 | 00:04
                Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
                ako to zistim skusal som tie subory otvarat aj ako text ale nist som nevicital iba dake symboly
                • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 08.05.2007 | 12:33
                  WlaSaTy   Návštevník
                  aha, a akym sposoom si skusal otvorit tie prikazy? myslim ze je rozumnejsie ich vykonat v emulatore terminalu.

                  • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 09.05.2007 | 00:47
                    Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
                    hovorim ja som zaciatocnik ako sa vola ten emulator vedel by si mi to vysvetlit po krokoch?
                    ak mas icq prosim posli....
                    strasne chcem prejst z toho po...ho windowsu na linux.

                    ak by si mal cas a chut vysvetlis mi ako na to?
                    dnes mi kamos poradil distibuciu mandriva...
                    je lepsia ako ubuntu?
                    povedal mi ze je jednoduchsia.
                    co ty na to?
                    • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 09.05.2007 | 16:19
                      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                      Podľa môjho názoru je Kubuntu vhodnejšie pre takých, ktorí sa neboja naučiť (aj pohľadať :) ) toho trochu viac.
                      Mandriva je zasa vhodnejšia pre úplných začiatočníkov, ktorí takmer absolútne nevedia čo a ako (aj ja si myslím, že je o niečo jednoduchšia a, napr. multimédiá tam fungujú okamžite).

                      Ale tak či onak budeš musieť aj hľadať po fórach a "googliť", lebo veľa úvodných vecí pri prechode na Linux sa už riešilo a aj sa vyriešilo :).
                      • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 11.05.2007 | 02:50
                        Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
                        cawes, vies skusal som to aj na
                        cz forach ale nikde nic
                        a viem kde je terminal
                        ale este som nic neinstall
                        okrem debianovych balickov
                        dokonca co sa tyka tej karty
                        tak ma odkazovalo
                        aj na francuzke fora
                        :( neviem francuzky...
                        je to ale sila ked ti
                        curaci od vyroby
                        nemysleli na
                        linux....
                    • Re: cawte majstri pomoze mi niekto s TV kartou? 10.05.2007 | 20:32
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ahoj Andrejorisek,
                      chces vysvetlit ako spustis emulator terminalu (gnome terminal, KTerm, xterm, aterm, eterm)? asi to bude z menu odkial sa spustaju aplikacie, to menu je podobne ako start menu v tvojom predchadzajucom operacnom systeme a dany terminal je nieco podobne ako prikazovy riadok, ibaze interpreter prikazov je niekolko nasobne mocnejsi nastroj ako ta parodia pod dos/windows..
    • pomoc 10.05.2007 | 21:01
      Davs   Návštevník
      Caute. Aj ja by som potreboval pomoc. Mám kartu Pinnacle PCTV Pro PCI 110i a neviem s nim poradit.
      lspci:
      00:10.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d0)

      Mam Slackware 11.0 s kernelom 2.4. Asi kernel 2.4 bude problém ale este nechcem prejst na 2.6, az ked vyjde 11.1. Pouzivam KDE,
      • Re: pomoc 11.05.2007 | 02:56
        Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
        ked budes vedet ako na to
        tak mi prosim ta daj vedet
        andrej.orisek@post.sk
        dik moc....
        • Re: pomoc 11.05.2007 | 02:57
          Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
          nasiel som
          tento link:
          http://linuxtv.org/v4lwiki/index.php/CARDLIST.saa7134
          • Re: pomoc 11.05.2007 | 15:58
            Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
            Jeminenku...také zložité vysvetlenia ako pracovať z konzolou, či terminálom a blabla...ide ma roztrhnut ako vsetci mu tak lahko vysvetlujete....no hrozne...aspom som presvedceny o svojich presnych pocitoch ktore som pisal nedavno...no nic...skusim to ja...
            Otvorenie konzoly v X Stlač klávesu ALT a F2 a do pola vpis konsole, alebo xterm.

            Otvorí sa ti okno ktoré bude pravdepodobne čiernej farby.
            Tam vpíšeš príkazi ktoré ti boli ponúknuté ako lsmod napriklad....poprípade že by si mal problémy s vypisom prikazu, treba pouzit prikaz sudo teda sudo lsmod ci sudo lspci.
            System si pravdepodobne vyziada tvoje heslo spravcu takze ho pekne napis a potvrd Enter-om...neboj ked sa ti nezobrazuju hviezdicky ci ziadne znaky pri pisani hesla...

            Potom vypis kazdeho prikazu vloz sem...
            Close the Windows Open The Source
            • karta 12.05.2007 | 09:19
              Davs   Návštevník
              Sorry, ale až taký lama nie som. :-)
              lspci:
              00:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 650/M650 Host (rev 80)
              00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] Virtual PCI-to-PCI bridge (AGP)
              00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS962 [MuTIOL Media IO] (rev 25)
              00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE]
              00:02.7 Multimedia audio controller: Silicon Integrated Systems [SiS] AC'97 Sound Controller (rev a0)
              00:03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
              00:03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.0 Controller (rev 0f)
              00:03.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller
              00:04.0 Ethernet controller: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS900 PCI Fast Ethernet (rev 91)
              00:0f.0 Communication controller: Conexant HSF 56k HSFi Modem (rev 01)

              tu je tuner

              00:10.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d0)


              01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV43 [GeForce 6200] (rev a1)
              root@darkstar:/

              lsmod:
              root@darkstar:/home/davs# lsmod
              Module Size Used by Tainted: P
              ppp_deflate 2904 0 (autoclean)
              zlib_deflate 19576 0 (autoclean) [ppp_deflate]
              bsd_comp 4120 0 (autoclean)
              ppp_async 6656 1 (autoclean)
              ppp_generic 19460 3 (autoclean) [ppp_deflate bsd_comp ppp_async]
              slhc 4496 0 (autoclean) [ppp_generic]
              hsfbasic2 95948 2 (autoclean)
              hsfserial 22452 2 (autoclean)
              hsfengine 869292 0 (autoclean) [hsfserial]
              hsfosspec 21440 1 (autoclean) [hsfbasic2 hsfserial hsfengine]
              i2c-core 12260 0 (autoclean) (unused)
              nvidia 6429024 11
              usb-ohci 18856 0 (unused)
              ehci-hcd 17644 0 (unused)
              usbcore 56812 1 [usb-ohci ehci-hcd]
              ide-scsi 9392 0
              agpgart 45092 3

              nič zaujímavé až na to že nič nibeží ohľadom karty. Podľa mňa to bude zas ten kernel (2.4), ale 2.6-ku som ešte nevedel skompilovať. Furt niečo chýbalo, nefugovalo všetko normálne, a preto sa bojím zas to toho pustiť. Možno Slackware 11.1 všetko vyrieší.
              • Re: karta 12.05.2007 | 17:49
                WlaSaTy   Návštevník
                cirou nahodou si neskusal bud nainstalovat prislusnu verziu ovladacov na TV karty alebo nacitat ovladac saa7134.

                ale s jadrom 2.4 toho asi moc neurobis. to ze si ju este nevidel skompilovat neznamena ze toh neda dosiahnut.