Martin

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.05.2007 | 18:05
demux plugin, i386.rpm a zdroje softvéru   Návštevník
Keď som si chcel vypočuť istý zvukový súbor vo formáte midi, systém mi automaticky ponúkol Amarok, ale zároveň sa objavilo okienko s oznamom, že "No suitable demux plugin. This often means that the file format is not supported."
Vyhľadal som ten demux plugin cez google, ale sú to všetko balíčky i386.rpm a sú tam nejaké závislosti - libnetdude demux, libnetdude-conntrack, libcapcnv či čo a tak ďalej... Problém je v tom, že všetky moje zdroje softvéru sú i586.rpm a rpm.pbone.net sa ako zdroj nedá pridať.
Vie niekto, čo sa v tomto prípade dá robiť?
Ja síce bez toho zvukového súboru vydržím, ale ide mi o princíp, že niečo nefunguje ako treba.
    • Re: Martin 09.05.2007 | 18:11
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      skus nainstalovat timidity
      • Re: demux plugin 09.05.2007 | 18:32
        Martin   Návštevník
        TiMidity nestačí, stále pýta demux plugin.
        • Re: demux plugin 11.05.2007 | 15:51
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          Aku mas distribuciu? Balicky by si mal instalovat pre svoje distro, tak isto aj instalacne zdroje.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
          • Re: demux plugin 11.05.2007 | 20:36
            Martin   Návštevník
            Mandriva 2007 Free a všetky zdroje mám zo zoznamu zdrojov Mandrivy (Nastaviť váš počítač - Inštalácia softvéru, ale všetko sú to i586.rpm)
            Nainštaloval som všetky balíčky s názvom Timidity, aj tie, ktoré súviseli s s prehrávačom KMid, a aj tak tie súbory neprehrám.

            Ako občas zvyknem písať, vydržím aj bez tých súborov, ale ide o ten princíp, že niečo nefunguje ako treba.

            Pýtal som sa na to aj na mandrake.cz, niektorí si ten súbor našli a prehral sa im v KMid bez najmenších problémov. Mne nie. "Obraz" mám, zvuk chýba.
            • Re: demux plugin 12.05.2007 | 01:09
              WlaSaTy   Návštevník
              obraz v midi, to je zaujimave. ale ak chces prehravat normalnym sposobom midi subory, tak potrebujes zvukovku s midi procesorom alebo sw midi procesor. nakolko mas zrejme nejaku integrovanu zvukovku na baze ac97 (ako je zvykom poslednych par rokov), tak budes musiet nainstalovat softewrovy midi procesor (spominany TiMidity++ ktory uz asi mas) a podla moznosti to otvorit v nom alebo nehat system aby vytvoril virtualne midi zariadenie spracovavane cez dany software :-)

              neviem, mandrivu som asi nikdy nemal a dane subory pustam bud v TiMidity++ alebo quick time, popripade rovno v telefone (v poslednom case len v nom). ale ak to chces pustat v kompe, tak nezabudni aj na zvukove vzorky, midi subory su len noty a netahaju si zo sebou aj zvuky nastrojov.
              • Re: demux plugin 12.05.2007 | 07:01
                Avatar srigi   Používateľ
                WlaSaTy a ty sa co nezaregistrujes? :)
                • Re: demux plugin 12.05.2007 | 18:17
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  tiez sa cudujem :)
              • Re: demux plugin 12.05.2007 | 10:34
                Martin   Návštevník
                Tu sú údaje o zvukovej karte. Nie som informatik, tak pre mňa znamenajú len písmenká s číslami a ich vlastnosti neviem posúdiť. Ale vidím tam napísané AC'97.Ešte sa s tým pohrám a potom sa uvidí. Ale reproduktory mi fungujú, tými to nebude :)


                Identifikácia
                Výrobca: ‎Intel Corp.

                Popis: ‎ICH4 845G/GL Chipset AC'97 Audio Controller

                Skupina: ‎MULTIMEDIA_AUDIO

                Pripojenie
                Zbernica: ‎PCI

                Zbernica PCI #: ‎0

                PCI zariadenie #: ‎31

                PCI funkcia #: ‎5

                ID výrobcu: ‎0x8086

                ID zariadenia: ‎0x24c5

                ID Podskupiny výrobcu: ‎0x1043

                Sub-ID zariadenia: ‎0x810d

                Ovládač
                Modul: ‎snd-intel8x0

                Alternatívne ovládače: ‎ali5455, i810_audio, nvaudio


                A takto som sa dostal od demux-pluginu do úplne inej oblasti. Cesty Linuxu sú nevyspytateľné...
                • Re: demux plugin 12.05.2007 | 10:40
                  Martin   Návštevník
                  Slááááva, mám to :)
                  WlaSaTy, naviedol si ma správnym smerom, za toto máš u mňa fľašku šampónu :)
                  Klikol som pravým myšítkom na ten súbor, ono mi to ponúklo možnosti otvoriť v Amarok/KMid/iný, klikol som na "iný", napísal timidity, odsúhlasil a funguje to :)
                  • Re: demux plugin 12.05.2007 | 11:01
                    Martin   Návštevník
                    A už mám v KMid nastavené aj timidity :)

                    Aby som to zhrnul - Linux je prplačka, ale potom tá detská radosť zo života, keď niečo konečne funguje...
                    • Re: demux plugin 12.05.2007 | 17:08
                      WlaSaTy   Návštevník
                      :Linux je prplačka, ...
                      Prplacka ani nie, skor sa clovek viac nauci a nastavi to ako chce on. Co myslis, dali by sa zmenit zvukove banky pri pouzivani SW midi v inom operacnom systeme (ak vynechame ze tebou pouzity software bol portovany aj na winblows a ine operacne systemy)? To ma dopad samozrejme na fyzicke znenie nastrojov.
                      • Re: demux plugin 12.05.2007 | 17:36
                        Martin   Návštevník
                        "Co myslis, dali by sa zmenit zvukove banky pri pouzivani SW midi v inom operacnom systeme..."

                        Priznám sa, že ZATIAĽ nechápem, čo sú to tie zvukové banky. Na mojej úrovni užívania PC a pri mojich potrebách sa s tým asi ani nestretnem.
                        • Re: demux plugin 12.05.2007 | 17:58
                          WlaSaTy   Návštevník
                          zvukove banky obsahuju nahrane zvyky nastrojov, takze sa da pomocou nich zabezpecit aby zvuk gytary znel ako zvuk prislusnej gitary a nie ako ked zavries cmeliaka do igelitoveho sacku. ak chces pochopit ten rozdiel, tak si prehraj dany midi subor na pocitaci a v telefone. rozdiel bue neporovnatelny.

                          a napriklad taky winblows aj s tym ich directx ku ktorym zvykli pribalovat 4Mb zvukovu banku ti zahral jeden nastroj z jednym zvukom ktory ale nemusel zodpovedat skutocnosti (vid basgytara alebo klavir ktory sa do 4Mb aj s ostatnymi desiatkami nastrojov nema sancu zmestit) no a to nezmenis. obcas sa stane e ku hre vyrobca pribalil aj ine sample alebo prepisal ten standardny nejakym lepsim, ale to je taka pravdepodobnost ako ze chytis defekt na bicigli zrovna ked prechadzas okolo cervenej skodovky.
                          • Re: demux plugin 12.05.2007 | 18:18
                            Martin   Návštevník
                            Aha, zasa som o niečo múdrejší :) Možno sa k tomu raz dostanem a pohrám sa s tým.
                            • Re: demux plugin 12.05.2007 | 18:31
                              WlaSaTy   Návštevník
                              s cim?
                              nepredpokladam ze by si si potreboval tlacit noty z midi suborov alebo ze by si inac s tou technologiou pracoval na profesionalnej urovni, tak nepouzivas onboard zvukovku a otazku postavis inac. Takze skutocne netusim naco je v dnesnej dobe beznemu uzivatelovi dany format okrem jeho vyuzitia v telefone ako zvonenie.

                              no a pokial to nehodlas vyuzit, tak ... ?
                              • Re: demux plugin 12.05.2007 | 18:48
                                Martin   Návštevník
                                V podstate mi išlo o to, aby som si na svojej mašine rozbehal prehrávanie súborov v rôznych formátoch a midi je jedným z nich. Ostatné fungovali hneď po nainštalovaní MDV.
                                Môže sa stať, že na niečo natrafím a čo potom, keby som si to nemal ako prehrať...;-)

                                S tými notami to je dobrý nápad, som z hudobníckej rodiny (ale už sa u nás hudba neprevádzkuje) a možno by som to niekedy aj využil.

                                Dobre, skončime to, svoj problém som vyriešil, možno sa raz dostanem o pár úrovní vyššie. A v tom lepšom prípade budem vedomosti šíriť ďalej.
    • ... 09.05.2007 | 18:12
      Martin   Návštevník
      No, tak sa mi zdá, že som prehodil meno predmetu a svoje meno :)
      • Re: ... 09.05.2007 | 20:22
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        neva...nikto nie je neomylny :D ak stes, tak sa regni do nasej komunity a nebudes mat zbytocne starosti ;)