Ultimate ubuntu

Sekcia: Ostatné 12.05.2007 | 20:04
PELKO   Návštevník
Chcel by som si nainštalovat Ultimate ubuntu ktoré má skoro 2gb... ako to dostanem do PC ked nemám dvd romku? mám len normal cd-rw romku... ako to rozdelím? dá sa to?
    • Re: Ultimate ubuntu 12.05.2007 | 21:32
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      To nemas doma net ze chces Ultimate :)), bo inak si stiahni poslednu verziu Ubuntu a ta je aj na CD a ten zvysok si doinstaluj abo rovno tam hod debiana cez netinstall :))
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Ultimate ubuntu 13.05.2007 | 00:31
        PELKO   Návštevník
        No vieš, ja som total začiatočník takže by som chcel všetky hentaké softy naraz mať už nainštalované :) a debian určite nie...
        • Re: Ultimate ubuntu 13.05.2007 | 14:42
          xxx   Návštevník
          myslim ze hw uz davno nie je az taky drahy aby sa ti to neoplatilo ,alebo si pozicaj mechaniku
          Otazka by mohla byt ,co vsetko z toho ultimate DVD vyuzijes a chces, ak toho nie je az tak vela ,tak ako v prvom prispevku bolo ,ze ubuntu+doinstalovat pozadovane
        • Re: Ultimate ubuntu 13.05.2007 | 14:46
          :-)   Návštevník
          preco debian nie? debian etch bol vydany iba nedavno a od dob debian sarge zaznamenal pokrok k pouzivatelskej pritulnosti. debian etch je v postate nieco ako vylepsene ubuntu dapper drake. a ma 3 dvd softveru. urcite vyskusaj a az potom hovor ze ci naozaj nie :-)
    • Re: Ultimate ubuntu 13.05.2007 | 15:30
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Možno by si mohol vyskúšať Linux Mint. Obsahuje síce tiež hlavne základné programy, ale tie by mali stačiť. Naviac, ak sa príliš nechceš s ničím babrať, je tam hneď aj podpora multimédií (hoci nastavenie podpory v *Ubuntu nie je nič zložité). Na CD asi nič oveľa lepšie nenájdeš (avšak niektoré distrá sú aj na viacerých CD...).

      btw: sťahovať také množstvo CD Debiana (tuším 12 GB) by bolo asi dosť náročné :)
    • Re: Ultimate ubuntu 14.05.2007 | 09:43
      Elven   Návštevník
      cena dvd mechaniky (mechaniky klasickej, nie napalovacky) je hlboko pod tisic korun... ci uz budes skusat nejake linuxy, alebo hoci aj pozerat DVD filmy, tak sa Ti to rozhodne oplati... nehovoriac o to, ze je bezna vec ze Ti kamarat posle nejake veci na DVD a nie na CD...

      k ubuntu - najlepsie je podla mna stiahnut si ubuntu desktop - jednoduche.

      a ak si zaciatocnik, tak Ti velmi pomoze alebo stranka ubuntu.kayle.sk (ktorej som autorom a staaaaaale to tu dookola otravujem a asi 12345 ludi ma uz nervy zo mna), alebo stranka ubuntu.wz.cz, toto forum, ci databaza znalosti (pozdravujem dumaru)

      takze asi tak :)