MYSQL - POMOC!!!!!!!!!!!!!

Sekcia: Konfigurácia 13.05.2007 | 22:12
Ivan   Návštevník
Nevie mi niekto poradit?
mam linux Debian 3.1 Sarge pouzival som databazu Mysql 5 lenze tuto som odstranil a hodil som si tam Mysql 4.0.24 /mysql-server, mysql-client, mysql-common...../ instalacia prebehla v poriadku az po prikaz "/etc/init.d/mysql start" potom mi nabehne hlaska:
"Starting MySQL database server: mysqld...failed.
Please take a look at the syslog.
/usr/bin/mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)'
Check that mysqld is running and that the socket: '/var/run/mysqld/mysqld.sock' exists!"

Pritom v "/var/run/mysqld/mysqld.sock" ziaden nieje ani "mysql.pid" nieje v "/var/run/mysqld/" vlastne vobec nie je nikde. Chcem Vas poprosit ci mi neviete nejako pomoct s outo hlaskou? Velmi pekne dakujem.

    • Re: MYSQL - POMOC!!!!!!!!!!!!! 13.05.2007 | 22:13
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      co je vo /var/log/messages ? co vypise prikaz safe_mysqld ?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: MYSQL - POMOC!!!!!!!!!!!!! 13.05.2007 | 23:04
        Ivan   Návštevník
        No rozbehol som to do safe_mysql a cez phpmyadmin pod rootom sa dostanem ku vsetkym databazam aaaaale....... jeden problemik nemam ziadne prava pod rootom neda sa citat z databaz ani vytvarat z databazy bude treba asi uravit prava len neusim ako?!?!?! diky za radu
        • Re: MYSQL - POMOC!!!!!!!!!!!!! 13.05.2007 | 23:31
          Avatar srigi   Používateľ
          Po naistalovani MySQL je nutne urobit tieto kroky:
          cd /usr/bin && mysql_install_db --user=mysql
          
          // nastavenie root hesla
          mysqladmin -u root password 'TU_NAPISTE_VASE_HESLO'
          

          K DB sa potom prihlasis ako root takto:
          mysql -u root -p
          
          • Re: MYSQL - POMOC!!!!!!!!!!!!! 13.05.2007 | 23:35
            Ivan   Návštevník
            Pisemi to toto:

            server:/usr/bin# mysqladmin -u root password 'heslo'
            mysqladmin: unable to change password; error: 'You must have privileges to update tables in the mysql database to be able to change passwords for others'
            • Re: MYSQL - POMOC!!!!!!!!!!!!! 14.05.2007 | 09:15
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Zjavne nie si MySQL admin .... skopiruj si databazu mysql (zo zaloh :-) ) do adresara /var/lib/mysql/ a daj restart mysql daemona .. a skus znova ...

              Ak nepomoze .. odzalohuj /var/lib/mysql/* , odinstaluj MySQL 4* a nainstaluj znova ..pridaj si uz len databazy, ktore potrebujes, nie mysql*

              • Re: MYSQL - POMOC!!!!!!!!!!!!! 14.05.2007 | 23:13
                Ivan   Návštevník
                Diky moc uz mi to frciii... bolo to v pristupovych pravach v /var/lib/mysql/.....