Ubuntu a chyba X pri boot LIVE CD

Sekcia: Hardware a Drivery 15.05.2007 | 10:18
Julex   Návštevník
Prosím o radu mám notebook Asus A6Je (intel core2, grafika ATI X1450). Pri nabootovani Live CD Ubuntu Feisty vyhodí chybu zlej konfigurácie X servera a grafické prostredie nenačíta. Primárny op systém mám WinXP. Za radu ďakujem.
    • Re: Ubuntu a chyba X pri boot LIVE CD 15.05.2007 | 17:18
      Avatar duben Slackware  Používateľ
      podla tej chybovej hlasky to tipujem na problem v monitore - musis si kupit novy
    • Re: Ubuntu a chyba X pri boot LIVE CD 15.05.2007 | 18:12
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      a nenahodi ani zachranny rezim? Alebo aspon nespusti prikazovy riadok??
    • Re: Ubuntu a chyba X pri boot LIVE CD 15.05.2007 | 18:49
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Ked nespusti graficke prostredie, ale konzolu ano, tak mozes skusit editovat xorg.conf a dat docasne ako driver vesa. Prihlasit sa do grafickeho a nainstalovat ovladace na ati. V 6.06 som to par krat tak musel spravit.
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: Ubuntu a chyba X pri boot LIVE CD 15.05.2007 | 23:37
        Julex   Návštevník
        Konzola sa spustí. Čo sa týka monitoru ten je OK. Ubuntu vo VMware pod WinXP nabehne v pohode.
        • Re: Ubuntu a chyba X pri boot LIVE CD 17.05.2007 | 01:21
          Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
          Ak bootujes LiveCD pre to, lebo chces Kubuntu nainstalovat, tak mozes editovat /etc/X11/xorg.conf a driver zmenit na "vesa". Graficke prostredie by malo nabehnut, mozes nainstalovat a po instalacii nahodit ATI drivre. Ale este lepsie by bolo pouzit Alternate cd na instalaciu.
          Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
          • Re: Ubuntu a chyba X pri boot LIVE CD 18.05.2007 | 11:19
            Julex   Návštevník
            Pozeral som do xorg.conf a je tam driver VESA. Ešte pozriem presnú hlášku a napíšem.
    • Re: Ubuntu a chyba X pri boot LIVE CD 17.05.2007 | 09:11
      Grawp   Návštevník
      mne zase ubuntu nenacita niekedy spravne rozlisenie a niekedy ano, takisto aj kubuntu