VLC - okienko s videom - chcem aby ostalo iba na ploche1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.05.2007 | 17:53
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím

Mám malý problém s okienkom kde sa zobrazuje video vo VLC. v KDE som nastavil aby sa toto okno vždy zobrazilo na ploche 1. Avšak VLC to úspešne ignoruje a vždy keď som na inej ploche napr č4 tak mi pri prechode na další videoklip mi ho hodí na plchu 4. Keď pozrem nastavenia okna tak sú zrušené.

Neviete niekto ako to nastaviť - buď vo VLC alebo v KDE? - chcem mať VLC aj s oknom s videom vždy na ploche č1.

ďakujem

tomolc
tomolc
    • Re: VLC - okienko s videom - chcem aby ostalo iba na ploche1 18.05.2007 | 05:30
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Hm, pravdepodobne po zkonceni jednoho videa to okno zavre a pak otevre nove, proto zmizi nastaveni. Neznam KDE ani jeho spravce oken, takze neporadim, ale imho to bude zpusobeno timhle.
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: VLC - okienko s videom - chcem aby ostalo iba na ploche1 18.05.2007 | 14:03
        WlaSaTy   Návštevník
        otazne je co sa da rozumiet pod obrazovkou c. X. ak chce clovek pozerat filmy na TV alebo inom monitore a nema korektne nastaveny dualhead, tak je potrebne nastavit v spravcovi okien aby sa startoval dany program na virtualnej ploche c X.
        • Re: VLC - okienko s videom - chcem aby ostalo iba na ploche1 18.05.2007 | 18:57
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Nie nejedná sa o žiadne dalšie fizické monitory ani zdvojené plochy na dvoch monitoroch a podobné tuningy.

          Proste mám obyčajné 4 plochy v KDE a chcem to video mať vždycky na ploche 1.

          Drom má pravdu - VLC to okno s videom vždy zavre a znova otvorí.

          Skorej by ma zaujmalo že či nieje nastavenie v setupe VLC (ja som ho tam nenašiel) - že by sa to okno s videom otvorilo vždy tam kde je hlavné okno VLC?

          tomolc
          tomolc
          • Re: VLC - okienko s videom - chcem aby ostalo iba na ploche1 18.05.2007 | 23:00
            WlaSaTy   Návštevník
            funkciu ktoru pozadujes ma na starosti hlavne window manager, skoda ze nepouzivam kde ...
    • Re: VLC - okienko s videom - chcem aby ostalo iba na ploche1 19.05.2007 | 15:55
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Pravym tlacitkom na titulok / Pokrocile / Specialne nastavenia aplikacie, Na karte geometria zapnut plocha, zo zoznamu vybrat vnutit, a vybrat plochu 1.
      • Re: VLC - okienko s videom - chcem aby ostalo iba na ploche1 19.05.2007 | 23:22
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        toto nefunguje nakolko každé nové okno s dalším videom (clip1 clip2 ....) je vlastne okno "novej aplikácie" a teda nastaveni "zmyznú". Podla mna to treba riešiť na úrovni VLC - aj velkosť videookna som sa pokúšal nastaviť v KDE a tiež to nešlo - ale tu som naštastie našiel vo VLC setup patričnú položku.

        tomolc
        tomolc
        • Re: VLC - okienko s videom - chcem aby ostalo iba na ploche1 19.05.2007 | 23:53
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Nepoužívam síce VLC, ale KDE ma niečo ako trieda okna (typ aplikácie). Neviem, či sa to nedá riešiť cez to ...