VPN klient

Sekcia: Konfigurácia 18.05.2007 | 21:34
Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
Potreboval by som sa pripojiť cez VPN vzdialene na moju sieť doma (mám router DrayTek Vigor 2700VGST - vie protokoly PPTP, IPSec a L2TP). Ale neide mi to. Nainštaloval som si aj do network-managera pptp a jediné čo sa tam dá je vytvoriť spojenie ale nikde už nieje tlačítko na pripojenie. Tak som nainštaloval kvpnc a tam keď sám pripojiť, tak stále píše, že sa pirpája a pritom nič nerobí. Neviete mi s tým niekto poradiť?
Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: VPN klient 19.05.2007 | 02:05
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Mohol by si prosim uprasnit otazku. Chces sa niekde z vonku napojit do vnutornej siete doma alebo z domu niekam na nejaky server (a siet za nim)?

      V pripade napojenia z vonku na vnutornu siet je potrebne, aby ten router mal verejnu ip adresu a pre mnohe protokoly (IPsec) aj druha strana mala verejnu adresu.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: VPN klient 19.05.2007 | 18:40
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        >>Mohol by si prosim uprasnit otazku. Chces sa niekde z vonku napojit do vnutornej siete doma alebo z domu niekam na nejaky server (a siet za nim)?

        Potreboval by som sa pripojiť cez VPN vzdialene na moju sieť doma. (toto som písal vyššie). Takže z vonku na router.
        Mám verejnú IP adresu. To mi je jasné. A aj druhá strana má verejnú IP

        Cez windows klienta sa v pohode pripojí cez PPTP.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: VPN klient 19.05.2007 | 19:24
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          A VPN server ti doma bezi?
          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
          • Re: VPN klient 19.05.2007 | 19:26
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            áno. Ten router ho má. Mám ho zapnutý
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: VPN klient 19.05.2007 | 19:27
            Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
            Aha bezi ti tam nieco ak to nevies nastavit nahod si OpenVPN a tam nebudes mat problem len si povol port udp 1194 a ten problem bude asi aj v tom tvojom vpn serveri port si povolil :)) na ktorom bezi to vpn
            Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
            • Re: VPN klient 19.05.2007 | 19:29
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Pozri vyššie, je tam toto:
              Cez windows klienta sa v pohode pripojí cez PPTP.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: VPN klient 19.05.2007 | 19:31
                Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
                tak si rozbehaj PPTP klienta pre linux, pre to ubuntu a je tam aj GUI
                http://pptpclient.sourceforge.net/howto-ubuntu.phtml
                Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
                • Re: VPN klient 19.05.2007 | 19:36
                  Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
                  pozor daj iba na kryptovanie ak ho mas zapnute, nastav to presne tak ako vo windowse a musi to slapat na prvy sup :)).
                  Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))