Bežná práca s počítačom

Sekcia: Ostatné 23.05.2007 | 09:19
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
V článkoch tu veľa ľudí píše o "bežnej práci s počítačom". Bolo by dobré konkretizovať, čo vlastne to tá bežná práca s počítačom je. Pravdepodobne zistíme, že pre každého je bežná práca niečo iné.
Tak napríklad pre mňa počítač slúži na vyhľadávanie informácií, komunikácii, spracovávam v Origine nekonečné ASCII tabulky nameraných dát z rôznych prístrojov, z nameraných údajov získavam výsledné grafy, ktoré začleňujem do textu, takže je tam i práca s textom. Ďalej sú to rôzne simulačné programy ako Winepr/Simfonia (rozbehal som to aj pod wine), Hyperchem (bohužiaľ iba pod winXP), veľmi zriedka Matlab, rôzne slovníky, spektrálne databázy a program na kreslenie molekúl.

Niekedy doma aj program na editovanie fotiek, mám 5 takýchto programov, v každon viem urobiť niečo iné :-) niekde viem dobre editovať obrázok, inde viem tú fotku aj vytlačiť ako ja potrebujem a nie ako vyhovuje programu, inde si nemôžem zvoliť veľkosť v cm, čo ma štve. Takže 5 rôznych programov a spravím hocičo.

Nakoniec asi zistíme, že pre každého je práca na počítači niečo iné, bude medzi linuxákmi aj dosť programátorov, a som presvedčený, že nikto, čo toto na tejto stránke číta nie je "kancelárska krisa" čo na počítači používa iba "WORD" a niekedy "IE" a samozrejme "MSOutlook" :-) a ani netuší, že okrem WinXP je aj mnoho iných OS a v niektorých smeroch lepších.
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 10:27
      Elven   Návštevník
      moja praca a zabava... pouzitie mojho PC:
      beham po nete, blogujem, citam maily (internetovy prehliadac), pisem manual a ine hluposti (openoffice, microsoft office je pre mna neprehladny), komunikujem s ludmi (IM), daco sa hram (tu vynimocne pouzivam windows), pisem nejake stranky (gedit, leafpad). A okrem toho este take drobnosti, ako napriklad ze pocuvam hudbu a taaaaak... toto je pre mna bezne pouzivanie PC. za velku sikulku sa nepovazujem
    • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 13:33
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      Moja bežná práca s PC...
      Zapnem, pustím Dimmu Borgir či iný vymastený podmas a ked neprogramujem html, c++, či visual basic/gambas/ tak hrám Heroes3 Might and Magic, prípadne 5-ku...v .nixe..na Debiane...
      • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 13:43
        Elven   Návštevník
        a potom ze v partizanskom nie su inteligenti :) si vynimkou :)
        • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 13:58
          necron99   Návštevník
          bezna praca...
          pustim si trance a nahanam materialy do linux-fan.eu,ucim sa programovat v pythone,stahujem si lezecke videa,alebo streamtunerom trance,kecam cez jabber,
          hrajem openarenu...:))),cumim na dvd-ka...atd...atd to vseto na mojom milovanom Thinkpade a debiane etch
          • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 15:11
            still   Návštevník
            necron99: To "charset=windows-1250" na uvodnej stranke mas len preklep, alebo...? inak na ostatnych ti uplne chyba ;-)

            Bezna praca...
            Ta uplne najbeznejsia praca je office, internet, maily, hudba - to co sa robi najcastejsie v kancelarii
            dalej filmy, hry, mobil - to ca sa robi najcastejsie doma, samozrejme niekedy aj v kancelarii ;-)
            a nakoniec nie uz tak pre kazdeho bezne - programovanie, grafika, siete a vlastne vsetko co s pc suvisi :-)
            a to vsetko ide v pohodicke v takmer kazdej distribucii linuxu, niekde uplne bez problemov, niekde nie.
        • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 14:59
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Do povedal že tu nesu inteligenti? hh...
          Tu máme vela blondínok....
          Viete ako vypadá lekcia Linuxu?
          Ideme opekať, víno, holky, berem notas, s Nuxom pustím hudbu a šetci sa učia robiť v konzole aby mohli prepínať pesničky - 123mpg/alebo mpg123?/ vidíte ako sa dá učiť nix?
          Všetci ste vítaný, každý tretí alebo štvrtý víkend :-D

          Inteligentov tu máme najme tých čo zapájajú net..hhh
          -----------
          sorry za nevhodný príspevok..hh...nechal som sa uniesť...aa UFO
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Bežná práca s počítačom 24.05.2007 | 12:26
            Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
            jj zapajanie netu je kabaret. inak ten heroes3 hras cez wine(cedega...) alebo mas priamo linuxovu verziu?
            • Re: Bežná práca s počítačom 24.05.2007 | 13:57
              Tomáš Hanzel   Návštevník
              Wine wine....či už Restoration of erathia alebo tu druhú verziu....a šlape to v pohode...beez problémov...
              • Re: Bežná práca s počítačom 24.05.2007 | 18:40
                Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
                vynikajuco, idem to veru skusit. lebo mam verziu H3 pre linux, ale je to len originalny campaign. chybaju mi tie skladacie artefakty zo shadows of death ;)
          • Re: Bežná práca s počítačom 24.05.2007 | 16:06
            Elven   Návštevník
            inak... napadlo vas, co asi pouzivaju ufoni? :D zeby win? :)
            • Re: Bežná práca s počítačom 24.05.2007 | 16:18
              Tomáš Hanzel   Návštevník
              Ale Stano....to už nemyslíš vážne...oni majú OS ktorý nepoznáme asni mi....šecko v hlavách....mašiny velké su to...
              • Re: Bežná práca s počítačom 24.05.2007 | 16:52
                Elven   Návštevník
                heh a uz viem ako komunikuju - posielaju si IM spravy v kompletnom XHTML+CSS

                u nich hodina matematiky je asi take ze s C++ zacinaju a netusim kde koncia :D
    • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 14:02
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Bezne pracujem v praci na Windowsoch :) Inak na linuxe obcas nieco nakodim, zadrtim Americas Army, pochatujem cez Gaim, stahujem cez Torrent, zabrousujem, precitam maily, obcas nieco napisem v Abiworde alebo spravim nejaku tabulku v gnumericu, nieco v databazach. Vela veci robim inak na PDAcku. Obcas sa este se*em s domacou sietou a pod., ale to sa ako bezna praca povazovat neda.
      • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 14:03
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        a pozeram aj filmy, to som zabudol. Vecsinou ich vsak pozeram skor na PDA.
        • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 16:25
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          To mas teda dobre PDA ked ti na tom idu filmy, skoro zavidim.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: Bežná práca s počítačom 23.05.2007 | 18:27
            Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
            Preco? Filmy mi isli aj na staruckom Palme, Zair 31 je tusim presna znacka. Ale mal iba rozlisenie 160x160 :)) Si to najskor konvertujem do OGM formatu a svojho rozlisenia 320x240 :)