Core subory v SAM Linux

Sekcia: Konfigurácia 23.05.2007 | 11:23
Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
Som pomerne stastnym uzivatelom SAM Linux Desktop 2007, ale vadi mi na nom jedna vec.. System automaticky vytvara core subory, ktore ako som sa docital, vyvara system pri urctom type nekorektneho ukoncenia procesu (resp. ak proces obdrzi urcity typ signalu).. Subory maju velkost cca 16MB a pomerne rychlo sa mnozia (v domovskom adresari). Mam pocit, ze sa vytvaraju aj pri korektnom zatvoreni aplikacie, resp. okna v Xkach (ikona kriziku). Da sa vytvaranie tychto suborov nejako zakazat ?? Otravuje ma totiz ich neustale mazanie manualne... (viem ze si mozem napisat skript, ktory ich pri spusteni vsetky zmaze, ale toto riesenie je tiez nepohodlne...)
    • Re: Core subory v SAM Linux 23.05.2007 | 11:37
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      http://en.wikipedia.org/wiki/Core_dump

      Manual dumps may be cause with kill -3 or gcore <pid>. kill -3 <pid> dumps a thread dump.
      asdf
      • Re: Core subory v SAM Linux 23.05.2007 | 12:47
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        To je sice pekne, ale ja potrebujem vediet, ci sa to da nejako vypnut... Zatial je SAM jedine distro, ktore ich vytvara (a vytvara ich teda dost), z coho mi vychadza, ze je zrejme nejaka moznost, ako nakonfigurovat system tak, aby ich nevytvaral...
        • Re: Core subory v SAM Linux 23.05.2007 | 18:58
          ---   Návštevník
          tu sa uz nieco take riesilo
          • Re: Core subory v SAM Linux 23.05.2007 | 21:06
            Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
            dik za link, ano riesili ale zial nevyriesili, teda aspon nie nejako prijatelne.. lebo prestat pouzivat Operu (je to tou operou), nie je pre mna riesenie...
    • Re: Core subory v SAM Linux 23.05.2007 | 21:43
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      tak podme poriesit ako by mal vyzerat taky skript na mazanie core suborov po zapnuti pocitaca. mna to celkom zaujima. vie s tym niekto pomoct?
      • Re: Core subory v SAM Linux 25.05.2007 | 12:20
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        ten skript by mohol vypadat nejako takto:

        #!/bin/sh
        rm -f /home/username_pod_ktorym_sa_prihlasujes/core*

        este ho umiestnit do adresaru /etc/init.d a spravit nan link v rc.d/rc5.d

        myslim, ze takto nejako by to mohlo ist

    • Re: Core subory v SAM Linux 24.05.2007 | 05:05
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Zakazat vytvaranie core dumpov sa da pomerne jednoducho (ehm). Predpokaldam, ze SAM Linux Desktop 2007 pouziva PAM pre lokalny shell (dufam, nikdy som o tejto distribucii ani nepocul). V PAM, konkretne v /etc/security/ sa nachadza subor limits.conf a v nom sa daju definovat rozne "obmedzenia" pre roznych uzivatelov alebo aj celosystemovo. Staci tam pridat riadok:
      *               -    core            0
      a problem by mal byt vyrieseny.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity