prooosiiim help wifi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.05.2007 | 15:32
Avatar martin jurek xubuntu  Používateľ
som na pracovnej dovolenke a nezabezpecili mi net na izbyu tak ako slubili, nie po kabli.

tak som odkazany na wifi ale to dako nemozem robehat lebo nemam volny pristup na net a nemozem si dovolit stracat tolko casu na forach. mam v kompe len linux tak dufam ze mi tu niekto poradi ako rozbehat wifinu na nojej 7.04 xubunte

komp je notebook compaq nx 7400 HP

naintstaloval som si ndiswraper na instalaciu win driverou ale potrebujem podrobny navod ako to rozbehat, vazne nemam net a potrebujem to


dakujem moc
    • Re: prooosiiim help wifi 23.05.2007 | 15:41
      init_daemon   Návštevník
      subory od ovladacov pre windows hod do jedneho priecinka

      treba nacitat ovladace ndiswrapperom

      ndiswrapper -i /cestaKinfSuboru/infsubor.inf

      nacitas modul ndiswrappera

      modprobe ndiswrapper

      nastavis essid ( zisti ho od kompetentnych) ( wlan0 je nazov interfejsu, moze sa u teba lisit napr. eth2, eth1...) essid zadavaj samozrejme bez tych zatvoriek

      iwconfig wlan0 essid <essid>

      pravdepodobne maju dhcp server ktory prideluje IPky

      dhcpcd -d wlan0
    • Re: prooosiiim help wifi 23.05.2007 | 16:06
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Mal som ten istý problém, riešil som to pol roka, už som chcel tú blbú kartu bytrhnúť von a položiť na koľajnice, aby som sa jej pomstil, ale teraz ju viem spojazdniť za 30 s. No musíš v prvom rade vedieť, aký ovládač patrí tvojej karte. To zistíš na stránke výrobcu napríklad, stiahni ovládať na WinXP a ešte potrebuješ nejaký Windowsový stroj. Na ňom nainštaluješ ten ovládač a z toho nainštalovaného odoberieč jeden prípadne dva .inf (.sys) súbory a nainštaluješ cez ndiswrapper. Ak je to NB od HP, chod na stranku HP a odtial stahuj ovladač. Oni zvyknú montovať Dell 1390 mini PCI Wireless (čip Broadcom corporation v mojom prípade BCM4311).za chvíľu ti pošlem link na jeden zoznam. Nutné je mať ale dve veci aby si to spojazdnil : 1) internetové pripojenie smožnosťou sťahovať a 2) niekde počítač s nainštalovaným windowsXP.
      Paradox, že ? aby si sa pripojil na net, musíš byť pripojený na net - že by Hlava XX ?
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: prooosiiim help wifi 23.05.2007 | 16:16
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      bez tohto by som moju wifinu nikdy nerozbehal

      http://ndiswrapper.sourceforge.net/joomla/index.php?/component/option,com_openwiki/Itemid,33/id,installation/

      tu je zoznam v ktorom najdes tvoju wifinu a nevod priamo k nej, kto ju ako rozbehal, ktore subory boli potrebne z windowsoveho drivera

      http://ndiswrapper.sourceforge.net/joomla/index.php?/component/option,com_openwiki/Itemid,33/id,list/
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: prooosiiim help wifi 23.05.2007 | 16:19
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Necital som ze nemas win, napis mi tvoj mail, poslem ti konkretny subor z Win drivera ja to rozbalim a nainstalujem u mna na WinXP a poslem ti to, ma to do 1 MB ten .inf file. Len mi napis vypis z konzoly po zadani lspci
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: prooosiiim help wifi 25.05.2007 | 14:57
        orthoo   Návštevník
        zatial vsetkym dakujem skusim tie veci a ehm ten vipis poslem ked budem na linuxe teraz som na kamaratovom kompe

        zatial dakujem
        poskusam co budem vediet
      • Re: prooosiiim help wifi 25.05.2007 | 15:20
        orthoo   Návštevník
        ahoj karol tak tu je vypis s lspci

        root@martinko-laptop:/home/martinko# lspci
        00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GM/PM/GMS/940GML and 945GT Express Memory Controller Hub (rev 03)
        00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
        00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
        00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 01)
        00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 1 (rev 01)
        00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 2 (rev 01)
        00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 4 (rev 01)
        00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI #1 (rev 01)
        00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI #2 (rev 01)
        00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI #3 (rev 01)
        00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI #4 (rev 01)
        00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB2 EHCI Controller (rev 01)
        00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e1)
        00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 01)
        00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller IDE (rev 01)
        02:06.0 CardBus bridge: Texas Instruments PCIxx12 Cardbus Controller
        02:06.1 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments PCIxx12 OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller
        02:0e.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation BCM4401-B0 100Base-TX (rev 02)
        10:00.0 Network controller: Broadcom Corporation Dell Wireless 1390 WLAN Mini-PCI Card (rev 01)
        root@martinko-laptop:/home/martinko#


        snad sa stoho vyznas a moj mail je saktafil@gmail.com
        velmi mi helfnes ked mi to posles

        inka mam dake execko na tu wifinnu tak skusim ho hodit cez wine ale pripada mi to ze to nepojde ale skusim

        ahoj a dik za pomoc
        • Re: prooosiiim help wifi 25.05.2007 | 17:17
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          OK, ked pridem z labaku domov, poslem ti ten file. Ten file a aj linux + windows mám doma. Je to ako som hovoril Dell Wireless 1390 mini PCI card v tvojom pripade s cipom pravdepodobne od Broadcom Corporation. Mne to išlo bez problémov so správnym driverom. Ešte treba mať nainštalovaný balík volá sa to nejak wireless tools alebo nejak tak a to ti umožní konfigurovať tú kartu - iwlist, iwconfig a podobne.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: prooosiiim help wifi 25.05.2007 | 21:19
          karol   Návštevník
          Na maili máš ten .inf file, Ten .sys nechcel gmail odoslať, ževraj je to spustiteľný súbor, také to neposiela. Skús to teda s tým .inf súborom, keby to nešlo, pošli mi výpis lspci -n

          Veľa zdaru - napíš či pomohlo
        • Re: prooosiiim help wifi 25.05.2007 | 21:28
          karol   Návštevník
          Ešte taká maličkosť - ten file je pre 32 bitové systémy - na 64 bitové je podľa mňa iný, ale ten notebook bude asi 32 bitový