Chýbajuci plugin - lenže ktorý

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.05.2007 | 11:28
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Narazil som fakt na výbornú stránku - chcel som vyskúšať presnosť s akou pracuje ich software, llenže môj Firefox ma sklamal.

http://www2.chemie.uni-erlangen.de/services/spinus/

Po načítaní stránky sa spustí Java aplikácia, kde treba nakresliť požadovanú molekulu, skúste tam dať len nejakú blbosť, napríklad pyrol alebo benzén z vrchného riadku a kliknite na tlačidlo dole
"Predict full proton NMR spectrum"
A v tomto okamihu u mňa nastáva problém, keď sa síce načíta stránka so simulovaným 1H NMR spektrom, ale namiesto môjho spektra sa mi zobrazí akurát hlásenie, "Chýbajúci zásuvný modul stiahnete kliknutím sem" Po kliknutí sa mi ani nezobrazí aký zásuvný modul to chce a presmeruje ma na stránku mozzily, aby som si vybral, lenže ani netuším, po ktorom module tá stránka túži.
Tiež nechápem prečo tí nemci nie sú schopní to spektrum zobraziť ako .jpg, alebo niečo normálne, možno sa v tej podobe s tým dá ešte nejak pracovať cez ten plugin, ktovie. Musel som si stiahnuť jeden prehliadač na .dx súbory a to spektrum som nakoniec v podobe súboru otvoril pod windowsom.

Prosím poraďte, ae nie, že si mám nainštalovať najnovší IE a tam pojde všetko. Z winXP sa zásadne na net nepripájam.
Dik
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 24.05.2007 | 12:28
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      Mne po kliknuti na to tlacidlo vo firefoxe (win, java 6) hlasi toto:

      done.
      Last user was:
      Last struct was:
      The input mol-file is 4806 bytes
      The length was: 5302
      ShowMore:
      0.02 secs: ReadMolFile
      Erasing index.html...Failed!
      Running external program... ... PID: 627
      0.10 secs: Calculated CTX
      The resulting CTX-string is 11896 bytes
      The resulting CTX-error-string is 658 bytes
      Running external program... ... PID: 628
      0.04 secs: Calculated PDB
      The resulting PDB-string is 7012 bytes
      The resulting PDB-error-string is 658 bytes
      Running external program... ... PID: 629
      0.05 secs: Calculated Petra
      The resulting Petra-string is 22022 bytes
      The resulting petra-error-string has 3496 bytes:
      Running external program... ... PID: 630
      0.01 secs: Calculated descriptors
      The resulting newnmr-string is 12213 bytes
      The resulting newnmr-error-string is 512 bytes
      Running external program... ... PID: 631
      0.01 secs: Obtained predictions
      The resulting java-string is 41 bytes
      The resulting java-error-string is 0 bytes
      ApplyTool tread took 0.0010 seconds: 1 lines with data returned
      An unhandled exception occurred at 0x0804DEFA :
      ECONVERTERROR : "null" is an invalid integer
      0x0804DEFA
      asdf
      • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 24.05.2007 | 12:30
        Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
        to iste hlasi MSIE
        asdf
      • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 24.05.2007 | 22:06
        init_daemon   Návštevník
        Gentoo Linux, Mozilla Firefox 2.0.0.3, Sun JDK 1.6.0. Podobny vysledok :)
    • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 24.05.2007 | 20:29
      Martin   Návštevník
      Máš flash? Mňa to tiež pri niektorých stránkach presmerovalo na adobe.com a tam som si stiahol flash. Pluginy z Mozilly moc nepoznám. Tiež mám Mandrivu, je to RPM-balíček. Skús prípadne zadať do google vyhľadať flash-plugin-7.0.68-1.i386.rpm, to by Ťa malo presmerovať na rôzne zrkadlá a odtiaľ si ho nainštaluješ. Teda, ak ho ešte nemáš. Ak ho už máš, tak Ti asi nezostáva nič iné len ďalej hľadať.
      • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 24.05.2007 | 22:01
        init_daemon   Návštevník
        nepotrebuje flash ale Java Runtime Enviroment = Java RE.
        • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 24.05.2007 | 22:13
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Javu asi mám, pretože pri načítaní stránky sa spustila Java aplikácia, ktorá mi umožnila nakresliť štruktúru mojej molekuly a odoslať ju na ich server k výpočtu. Problém nastane pri zobrazení simulovaného spektra, ktoré by sa mi malo zobraziť a nezobrazí sa, pritom tá Java aplikácia stále beží.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 24.05.2007 | 22:15
          ----   Návštevník
          Toto je známe, nechce ani len zvuk prehrať...

          Doporučujem, aby si si stiahol novú operu ako *.rpm, (ak nechceš, tak si stiahni aktualizáciu mozilly)
          Choď na stránku sun.com
          Stiahni si podporu javy pre linux, ale ten súbor nie je malý....
          • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 24.05.2007 | 23:58
            Avatar srigi   Používateľ
            Nejde to v Opere!
            klik klik
            :) :) :)
            • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 25.05.2007 | 01:58
              Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
              Až zarážajúce - taká pekná symetrická molekula a má toľko neekvivalentných protónov. Že sa tam nenájdu ani dva ekvivalentné vodíky, to ma teda udivuje.

              Ale teraz vážne. Mám jedinú otázku - ako si to spravil - aký máš prehliadač - verziu, prípadne aké moduly v ňom. Som to dával vyskúšať mnohým ľuďom, aj pod Windowsom a IE :-) a s ešte horším výsledkom ako u mňa - nedostali sa ani k tej úvodnej Java aplikácii, kde sa kreslia molekuly.
              Budem ti veľmi vďačný.
              "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
              • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 25.05.2007 | 16:50
                Avatar srigi   Používateľ
                Jasnacka, podelim sa s tebou. Myslim, ze Ta velmi sklamem, ide to iba pod WXP/IE6!

                Po tom ako nastartuje ten JAVA applet, je mozno dole na stranke citat, ze k prehliadaniu je potrebny JCAMP viewer. Stryko google ma nasmeroval na www.mdl.com Potrebny plugin je ale iba pre registrovanych. Skusil som sa 5x registrovat, ale proste to neslo (z WXP). Aj uspesna registracia zlyhala, lebo mi stranka zase nebrala heslo. Potom ma napadlo sa registrovat cez IE6. A ela, vsetkom prebehlo hladko. Potom som si uz stiahol potrebny plugin.

                Instalacia, dalsi horor. Nabehol std. InstallShield Wizard, ktory asi 3 minuty vytazoval CPU na 100% (asi to bude nejaky spyware). Ked sa to konecne pohlo, pytalo sa ma to na sposob detekcie browseru. Zvolil som prehladanie disku. Nasledovalo dalsich asi 5 minut 100% vytazenie CPU a HDD (s PC sa nedalo pracovat) a aj napriek tomu ze mam naistalovanu Operu a FF, detekovany bol iba IE6.

                Po dokonceni installu uz stranka funguje normalne (velmi tazkopadne a to na 1700MHz Pentium M / 1GB RAM).

                Ten SW je hnus. A podpora iba pre IE je este vacsi.
                • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 25.05.2007 | 16:54
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Este pridam zopar linkov: link link
                  A mozem Ti uploadnut na den aj ten posahany plugin.

                  A BTW ta molekula nebola symetricka.
                  • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 25.05.2007 | 17:52
                    Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                    Dik moc, je mi luto, ze ti to nachvilu znefunkcnilio pocitac, ale da sa to nainstalovat len na IE ? Ide IE pod linuxom ? asi nie. Moze byt nejaky vyvojar takychto pluginov taky debil, ze podporuje iba jeden browser ? Ved Firefox ma celych 39 percent uzivatelov ? Ke pdidem domov, kuknem sa na to. Dik moc este raz.

                    Ta molekula mala os symetrie, takze mala by byt symetricka. Centralne jadro je aromaticke - takze z principu je planarne a to ostatne - podla toho obrazku bolo sice povytacane, no ci by to vytocenie z roviny malo skutocne taky vplyv na chemicky posun, ze by sa to v realnom spektre prejavilo ako neekvivalentne protony - to by bolo treba namerat. Stava sa ale skor opacna vec - simulator predpoveda ekvivalentne protony a experimentalne spektrum ma viac neekvivalentnych protonov, napriklad vdaka interakcii s rozpustadlom, a su este ine efekty.

                    Este raz dik.
                    "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                    • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 25.05.2007 | 19:37
                      Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                      IE ide pod linuxom (wine). Pozri si wiki pre svoju distribuciu.
                      "IB, thy name is homework." -- IB
                      • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 26.05.2007 | 00:33
                        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                        Mal si pravdu - som len na to kukal, ze taky produkt ako MSIE a ide pod linuxom... Az mi je zle ked si pomyslim, ze mam s tym Microsoftackym deravym nedorobkom zapratavat pocitac, ale keby mi to pomohlo, preco nie len kvoli tejto jednej problemovej stranke. Ale nejde mi tam ani tak nainstalovat Java, takze sa nedostanem ani potial co s mojim Firefoxom - ani ku kreslenie struktury. Neviem, kde je chyba. :-(
                        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                • Re: Chýbajuci plugin - lenže ktorý 28.05.2007 | 10:15
                  Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                  Asi nebude dvakrat bezpecne spustat IE pod rootom ? :-)
                  Inak mi totiz nesiel nainstalovat, iba ako root. Pod uzivatelom natahal vsetky potrebne baliky, ale instalacia zlyhala , pretoze nemohol zapisovat do /root/bin , kam moze len root. Tak som to nainstaloval pod rootom, ale nemam moc odvahu IE takto spustat. Neviem, ci by pomohol nejaky symbolicky odkaz dakam do /home, skor nie, tu zjavne niekomu, kto to vyrabal slo o to, aby sa to nedalo nainstalovat inam ako do /root - je to podla mna virus, ktory sa snazi takto ziskat pristup k jadru.

                  To len tak, aj tak IE nemam v umysle pouzivat - nema zalozky a moja stranka v nom tiez nejde a uz vobec netusim ako ten blby plugin donho nainstalovat, ked to bezi nie pod systemom, ale pod wine.
                  "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>