OpenSolaris

Sekcia: Komunita 24.05.2007 | 14:00
Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
Co hovorite na OpenSolaris? Ja som si ho zdarma objednal tu.., hlavne zo zvedavosti :-). Chcem vediet co dokaze.
    • Re: OpenSolaris 24.05.2007 | 14:27
      Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
      ved uvidis, ked budes instalovat...
      <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
      • Re: OpenSolaris 24.05.2007 | 17:34
        skywaker   Návštevník
        Skusal som Nexentu Live CD alpha5. A napisem sem par postrehov a provnanie. Taktiez mam stiahnute zdrojaky solarisu teda kernel+userland pretoze solaris je distribuovany ako jadro+userland...

        1. je to system ktory je urceny pre vykonne pocitace.. mozno sa nevyjadrujem spravne skor povedane pre pocitace so specifickou kombinaciou hardveru.. ktora je podporovana.. ja mam Celeron 2,6ghz dosku s Via pm880 chipsetom a via rhine a realtek sietovkami. bol som prekvapeny ze Nexenta nabehla.. ovsem!
        bod 2. botovanie je strasne pomale vypisuje nejake cudne hlasky a kody...
        3. hardver ktory mam teda via chipset nebol problem.. isly sietovky a tiez aj zvukovka bez problemov.. kartu Geforce4 mx440 tiez naslo.. ale hodilo nejaky blby rezim 640x480.... takze neviem..
        4. Nexenta je v podstate ubuntu.. teda ma gnome a je pekne nastavene.. ovsem mozno je to tym ze som spustal system ako live a nie nainstalovane ale odozvy boli dost pomale ak som.. inac je system dost svizny.. predpokladam ze solaris ma iny sposob manazmentu pamete pretoze si ukrojil dost vela ovsem vytazenie procesora bolo cudne male takze mozno ma ine mechanizmy a musim povedat ze pri vecsej zatazi znesie viac ale treba vela ramky... ja som mal 750mb ddr, ..

        co dodat... mne viac k srdcu prilnul Linux a tiez oblubujem FreeBSD.. FreeBSD ma uz vo vetve CURRENT prepracovany manazment pamete a tiez podporu ZFS ktory je prave vymozenostou solarisu.

        treba skusit ale radsej ak hladas nieco zaujimave skus BSD....
        • Re: OpenSolaris 29.05.2007 | 09:30
          Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
          Diky za informacie ;). BSD? No raz som skusal nainstalovat BSD, je to trosku makacka :). Paci sa mi na nom, ze perfektne bezi aj na starsom stroji a ako server by bol super. Na BSD sa mi vsak dost tazko zvykalo, predsa je len trosku iny ako Linux.

          Ake su hlavne rozdiely medzi BSD a Linuxom (nemam na mysli licencie)? Budem musiet urobit dalsi server. Mna stale laka Gentoo, ale jeho instalacia je namahava (napriklad kompilacia jadra). Som odchovany na Debiane a ubuntu a tie deb balicky by mi asi fest chybali :-D.
          • Re: OpenSolaris 29.05.2007 | 11:18
            Avatar srigi   Používateľ
            Riskujes ze rozputas flame. Na serveri ta nejaka nedostupnost balickov nemusi sr.t, sak tam nebudes (ak si rozumny) davat ani X-ka.

            Apache, MySQL, iptables a spol. je v kazdej distribucii. Rozdiel kompilovana-nekompilovana je IMO nepodstatny. Skor na serveri zavazi 32b vs. 64b
            • Re: OpenSolaris 29.05.2007 | 11:23
              Avatar srigi   Používateľ
              Viac o BSD sa dozvies z clankov napr. tu.
            • Re: OpenSolaris 29.05.2007 | 11:46
              Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
              Jedine, co potrebujem je konzola, MySQL, Apache, iptables a Perl. chcem vykon, stabilitu, ale hlavne bezpecnost.
              • Re: OpenSolaris 29.05.2007 | 11:51
                Avatar srigi   Používateľ
                Toz o NetBSD tvrdia, ze je najbezpecnejsi operacny system. Zdrojaky vraj prechadzaju akymsi bezpecnostnym auditom priamo u vyvojarov.
                • Re: OpenSolaris 29.05.2007 | 23:13
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  no flame, ale myslel si asi skor openbsd :)