štatistika a grafy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2007 | 16:48
Avatar chatpall   Používateľ
Ak pracujete z nejakym nastrojom na statisticke spracovanie udajov, na manipulaciu s nimi, na ich zobrazenie, co pouzivate? Velmi rad by som vedel ake su vase skusenosti a ktore su to nastroje. Dakujem
NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: štatistika a grafy 25.05.2007 | 17:01
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Na spracovanie vlastne scripty a na zobrazenie MRTG, RRDTOOL
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: štatistika a grafy 25.05.2007 | 20:03
        Avatar chatpall   Používateľ
        mozes nieco blizsie povedat...ak som spravne pochopil tak sa jedna hlavne o spracovanie prenosovych dat...
        NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: štatistika a grafy 25.05.2007 | 21:39
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Štatistiku robím veľmi zriedka, ale ak, tak používam veľmi starú crarvnutú verziu programu Statgraphic 3.0, ktorá vďaka svojmu veku ide rovnako dobre pod windowsom ako pod wine.
      Oveľa častejšie však spracovávam experimentálne namerané dáta v podobe textových ASCII tabuliek a na to sa mi osvedčil Originlab. Používame to u nás na oddelení fyzikálnej chémie FCHPT STU, tak kvoli kompatibilite výstupných .opj súborov mám aj doma jednu cracnutú verziu. Pod windowsom to ide bez problémov, no pod wine je menší problém v tom, že nie je možné vyexportovať výsledný graf do textového editoru inak neš snapshotom celej obrazovky, čo je veľmi nepraktické. Takže keď nemusím, dáta spracovávam pod windowsom. Skúsil som aj QTplot ako opensource produkt - vje veľmi podobný komerčnému originu, výborne sa ovláda - skoro rovnako ako origin, takže keď niekto vie ovládať origin tak vie aj QTplot (ako word a Ooo writer) . Má to však jeden problém, kvoli ktorému ho nepoužívam - nie je dokonalá konverzia so štandardne používanými súbormi typu .opj. A pre mňa je najdôležitejšia kompatibilita súborov.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: štatistika a grafy 25.05.2007 | 23:51
        Avatar chatpall   Používateľ
        dakujem za odpoved... prave pre to aby som nemusel crackovat softver zhanam nejaky co ma niekto odskusany. a nevyskusal si gnuplot niekedy? tam nie je problem z propretarnymi typmi suborov a vsetko sa uklada do ASCII tabuliek ktore mozu ust bez problemov do originu... je relativne jednoduche vykreslit graf, zlozitejsie (este som sa nenaucil) je fitovat krivky, ale da sa aj to... scripty nato zevraj su, ale este som sa k tomu nedostal...
        NERUSTE TENTO UCET!!!