USB+ (to plus je kvôli príliš krátkemu predmetu-teda ja neviem kto má krátky...)

Sekcia: Hardware a Drivery 28.05.2007 | 01:50
rici   Návštevník
Zdravím (aj chorím),
mám celý deň ho¤no čo na práci, ženská ma s¿re a neviem ako si 'bezpečne odoberať usb'...
Ale k veci, napadla ma taká ko€o¥ina ked som čítal článok ako je Vista(tm) na pi@u, že či by sa nedala použiť totá vec že ReadyBoost či jak to je aj do tuxu. To zase neni až tak zlá idea nechať swapovat na flešku s latenciou >>0 keďže sú bežné flešky s r30M/w20M s-1 -viz adata et al...
    • Re: USB+ (to plus je kvôli príliš krátkemu predmetu-teda ja neviem kto má krátky...) 28.05.2007 | 12:34
      WlaSaTy   Návštevník
      swap na flashku sa da bez problemov (mkswap /dev/sdX, swapon /dev/sdX - bacha aby si si neodpalil nejaky iny disk - najme sata), otazkou je ci to vobec nieco pomoze pretoze USB ma oproti RAMke alebo HDisku dost vysoku reziu. Ohladom pomeru cena/vykon sa nevyjadrujem ...

      • Re: USB+ (to plus je kvôli príliš krátkemu predmetu-teda ja neviem kto má krátky...) 28.05.2007 | 16:49
        rici   Návštevník
        Čo sa ceny týka tak v mironete cez ulicu majú ten kľúč za 300kc coz neni tak strašne a je to rozhodne menšie zlo cena/1GB nez ram a v pripade swapu by som neporovnával ceny s hdd... Na konto vyťaženia systemu-existujú interné citacky kariet v notebookoch ktoré nie sú pripojené cez usb ale priamo na sb-chipsetu cez nejakú inú formu zbernice(presný typ neviem...) a pamäťove karty sú este rýchlejšie nez fľašky. A ku tej konfigurácii, tak asi by som to najskôr na swapoparticioval nejakým ?fdiskom a potom, keďže ide o swap-pevnú súčasť systemu, by som pridelil namedevom pevne zariadenie podľa sériového čísla zväzku...
        • Re: USB+ (to plus je kvôli príliš krátkemu predmetu-teda ja neviem kto má krátky...) 28.05.2007 | 17:24
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj Rici,
          ak chces, tak to mozes vyskusat. 300Sk nie je vela ale na druhu stranu by som si od toho moc nesluboval kedze linux pristupuje uplne inak u swapu ako windows pre ktore bola tato technologia vyvinuta. akurat podotknem ze mkswap nie je fdisk.
          • Re: USB+ (to plus je kvôli príliš krátkemu predmetu-teda ja neviem kto má krátky...) 28.05.2007 | 18:18
            rici   Návštevník
            AdHOnoreJesus WlaSaTy,
            mňa to len napadlo ako alternatíva toť vše, s linuxom už nejaký ten piatok robím-since'99 a aj ked je moje zameranie na míle vzdialené od IT(tým si len privyrabam) viem aký je rozdiel medzi mkswap(alt. format c:) a fdiskom... Ja len že môj bežný algorytmus je
            1.fdisk-alokujem miesto na danom zariadení pre swap
            2.mkswap-vytvorím swap na tom danom oddiely
            3.swapon-to hovorí samo za seba(teda nie že by to predtým nehovorilo)
            • Re: USB+ (to plus je kvôli príliš krátkemu predmetu-teda ja neviem kto má krátky...) 28.05.2007 | 19:24
              WlaSaTy   Návštevník
              Ahoj Rici,
              muslim ze ak nechces rozdelovat dane usb lizatko, tak mozes pouzit rovno mkswap na sdX. vzhladom na to ze sa dane lizatka pripajaju priamo na dosku alebo do interneho USB konnektora, tak to moze mat menej krokov a jeden zapis v fstab zavisly od UUID pre dany swap.

              moznych ciest je vela a len od teba zavisi ktoru si vyberies.