Kernel panic - no init found

Sekcia: Ostatné 29.04.2005 | 15:13
Avatar mskbb Mandriva LE 2006  Používateľ
Mám mandrakelinux 10.1 s jadrom 2.6.8 a skompiloval som si nové 2.6.11 a to mi pri nabootovaní vyhodí toto: mounting root filesystem mount: error 6 mountig ext3 flags defaults well retrying without the option flags mount: error 6 mountig ext3 well retrying read-only without any flag mount: error 6 moutnig ext3 povotroot: pivot_root (/sysroot,/sysroot/initrd) failed: 2 umount /initrd/sys failed: 2 umount /initrd/proc failed: 2 initrd finished kernel panic - not syncing: no init found. try passing init= option to kernel linux mám na hd6 a swap na hd5 Neviete mi niekto poradiť čo s tým? Voperd dík. Ivan
    • Re: Kernel panic - no init found 29.04.2005 | 14:49
      Avatar mskbb Mandriva LE 2006  Používateľ
      mohlo by to byť tým že nemám ext3 podporu priamo v kerneli ale len ako modul???
      • Re: Re: Kernel panic - no init found 29.04.2005 | 14:53
        LinuxFTP   Návštevník
        Na jednom videi od Huta prednášky som zachytil že treba to nedávať ako modul ale rovno do kernela (tú podporu)
        • Re: Re: Re: Kernel panic - no init found 29.04.2005 | 15:13
          peter golis   Návštevník
          trosku doplnim. system musi mat podporu startovacieho media a aj suboroveho systemu priamo v jadre. Clovek tam nemusi mat priamo podporu ext3fs, ta moze byt aj ako modul. ale v tom pripade potrebuje aspon initrd ktory ale musi byt pripojitelny jadrom a v nom sa mozu nastartovat dodatocne moduly. ale to je uz namet na vyssiu dievcensku. --- |takze najlepsie je mat vsetko potrebne v jadre (radic ide, ide hdd, suborovy system ext2fs+ext3fs). --- zvysok ako usb, popripade scsi a usb mass storrage pre pametove kluce, ovladace zvukovky moze mat uz v moduloch a uz to nemusi byt v initrd.gz. niekedy je dokonca ziaduce mat moduly (TV karta, doplnkovy scsi radic, non pnp zariadenie), najme ked clovek musi jadru povedat parametre zariadenia modulu, predsa len zadavanie tychto parametrov pri metode pokus omyl vyzaduje zbytocne vela restartov.