Ubuntu 7.04 problem so sambou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.05.2007 | 22:13
mato   Návštevník
Nedavno som upgradoval na UBUNTU 7.04 z verzie 6.10. Vsetko funguje v pohode ako pred tym (niektore veci aj lepsie), az na pristup k SAMBA shares na file serveri. Primountovat sa zdielane adresare daju, citanie z nich funguje bez problemov, ale zapis suborov ide strasne pomaly - cca 30 kB/s. Na serveri som nic nemenil a vsetky ostatne PC v sieti nemaju so serverom ziaden problem, takze predpokladam, ze je problem na mojom notebooku. Sietovka vyzera byt OK, lebo pri inych sluzbach sa sprava normalne.

Stretli ste sa niekto s takymto problemom? Viete poradit z ktoreho konca zacat pri hladani riesenia tohoto problemu?

    • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 30.05.2007 | 23:01
      WlaSaTy   Návštevník
      aky mas vobec rychly disk z ktoreho tie data citas aby si ich niekam zapisal?

      • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 30.05.2007 | 23:27
        mato   Návštevník
        Rychlost som nemeral, ale je to normalny SATA 5400RPM disk. Tu je link na hardware.
        • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 30.05.2007 | 23:33
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          neviem ci to pomoze, ale v poslednej dobe (od instalavie 7.04) sa mi samba aktualizovala cez updaty 2x (mozno aj 3). ci tam bol tento bug vsak neviem potvrdit bo pouzivam network file sharing protokol na zdielanie.
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 30.05.2007 | 23:39
            mato   Návštevník
            System som samozrejme updatoval a dufal, ze updaty pomozu, ale nestalo sa tak. Na Sambu som v praci odkazany lebo na fileserver pristupuju ak Win stanice.
        • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 31.05.2007 | 00:05
          WlaSaTy   Návštevník
          no a aku rychlost by si chcel dosiahnut a aku rychlost ti fyzicky umoznuje dany hardware? ja by som nedokazal dufat ze budes uploadovat cely 1GBps ked sa taka rychlost zvykne dosahovat len s pouzitim diskoveho pola.

          skus nam povedat ako ti to islo predtym a ako je vykonny dany disk a radic..
          • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 31.05.2007 | 00:34
            mato   Návštevník
            Pred upgradom som zapisoval na smba share rychlostou +- 3MB/s teraz je to +-30 KB/s.
            Proste je tam nejaky problem. Potrebujem dosiahnut povodny stav aby sa mi OO spreadseet neukladal na zdielany disk 3 minuty namiesto niekolkych desatin sekund.

            Nepotrebujem dosahovat hranicne rychlosti sietoveho spojenia, radicov alebo diskov. Dnes som skusal ci nie je nejaky vseobecnejsi problem so sietovkou a skusil som na ten isty samba server nahrat subor cez scp a islo to rychlostou 2,7 MB/s takze predpokladma, ze problem bude v sambe.
            • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 31.05.2007 | 10:34
              Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
              tu je link na podobny problem. Zeby problem s ovladacmi alebo v jadre?
              • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 31.05.2007 | 11:13
                Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                Tu je dalsi link na to. Skus to mountnut s cifs parametrom.
                • Re: Ubuntu 7.04 problem so sambou 31.05.2007 | 14:04
                  mato   Návštevník
                  Dakujem, mountnutie sharu cez cifs problem vyriesilo.