NTFS s Win sa neda zmensit

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.05.2007 | 19:12
Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
Cawte,
mam mensi problem. Mam dual-boot. Particiu, kde mam Windows XP proffesional chcem zmensit. Skusal som cez Partition Magic aj cez QT Partition (ci ako sa to vola). Aj v jednom aj v druhom pripade mi vypisalo chybu a tak som particiu nezmenil. Chrani to nejako Win alebo co? Viete mi s tym poradit?
dakujem
    • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 31.05.2007 | 19:49
      cc   Návštevník
      ...mi vypisalo chybu... tu by som zacal, aku?
      • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 31.05.2007 | 20:44
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        Error 501
        Cross-linked files were found
        • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 31.05.2007 | 21:27
          Elven   Návštevník
          skus dat defragmentaciu disku vo win, a potom to skus
          • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 31.05.2007 | 21:32
            Avatar srigi   Používateľ
            Nie defragmentaciu ale SCANDISK (v XP-ckach je to ikonka nad defragom). Potom daj DISK-CLEANUP a reboot.
    • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 31.05.2007 | 23:46
      Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
      ahoj ja osobne by som na defragmentáciu použil tento program http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/oo-defrag/ je to sice shareware ale ne jednu defragmentáciu ti spraví a podľa mňa veľmi dobre ...
      ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 01.06.2007 | 13:46
      Tomáš Hanzel   Návštevník
      Mohol by tvoj problém súvisieť stým, že disk ktorý chceš rozdeliť je systémový, čo znamená že je aktívny.

      Mal som tento problém ktorý bol vyriešený reštartom, a následným spustením do záchranného režimu. Tu som nemal problém disk zmenšiť...rozdeliť.

      • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 01.06.2007 | 14:00
        TOmáš Hanzel   Návštevník
        Ešte dodám, že možno pomôže chkdsk príkaz..


        Daľšie čo ma napadá je možnosť check for errors.. a vlastne tuto skusit ako prvú...Ak nájde chyby, čo asi nájde, klikni na FIX,

        Po tomto aj mračná zmiznú....
    • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 02.06.2007 | 02:07
      schade   Návštevník
      Ja som mal tiez tento problem, nakoniec pomohol Acronis Disk Director Suite (alebo tak nejak). Partition Magic 8.0 nefungoval, pritom raz som snim uz velkost praticie na rovnakom disku, dokonca aktivnej menil a bez problemov. Zaujimave je ze po nabootovani do WinXP a spusteni Part. Magicu tento oznacuje cely filesystem fyz disku ako BAD, nevidi ani jednu particiu.
    • Re: NTFS s Win sa neda zmensit 02.06.2007 | 13:08
      Avatar srigi   Používateľ
      Very Windows discusion :)