vlastne pozadie vo fluxboxe

Sekcia: Ostatné 09.05.2005 | 14:57
transport   Návštevník
chcem vas poprosit o pomoc, nainstaloval som si fluxbox 0,1,14 pre suse linux 9,2 a ked zvolim predinstalovane styles tak na pozadi mam iba jednofarebne pozadie, chcem si tam dat vlastny obrazok, ale neviem, ako, skusal som do tych styles pridat obrazok, ale nefunguje to, tak, ak niekto vie, ako na to, nech mi please, poradi, vopred vdaka.
    • Re: vlastne pozadie vo fluxboxe 30.04.2005 | 13:12
      L3Go   Návštevník
      Do suboru ~/.fluxbox/init pridaj riadok: session.screen0.rootCommand: bsetbg -f /backgrounds/nejakepozadie.png A mas to mat;)
      • Re l3go 30.04.2005 | 17:40
        transport   Návštevník
        diky moc
        • RE 05.05.2005 | 20:22
          transport   Návštevník
          Este nejaka otazka ohladom fluxboxu. Nainstaloval som fluxbox a uz aj mam vlastne pozadie, ale ako napr zmenit ine veci vo fluxboxe, napr. farby xtermu alebo programov(teda tie co su s kde, tie asi nezmenim, ale napr ine do fluxbox), napiste sem prosim, alebo aj ine zaujimavosti, ak mate skusenosti, please, naozaj sa mi fluxbox paci, vymenil som ho za KDE a som spokojny, len ma zaujima ako ho este viac konfigurovat podla seba.
          • Re: RE 05.05.2005 | 21:42
            puco   Návštevník
            Fluxbox ma styly, ktore su v adresari /usr/X11R6/share/fluxbox/styles (Slackware). Takze si pozri tie styly a mozes si lahko vytvorit svoj vlastny. Inac vsetko je myslim napisane v man fluxbox
            • Re: Re: RE 07.05.2005 | 15:36
              ftp   Návštevník
              Nainstaloval som si rpm balik fluxbox 0.9.12 pre suse linux 9.2 a neviem nastavit vo fluxboxe vlastne pozadie na plochu v domovskom priecinku mam zlozku .fluxbox su tam subory init, lastwallpaper, stilist a menu vytvoril som tam adresar background a styles cize .fluxbox/background a .fluxbox/styles do styles som nahral temata a do background pozadia vo formate nazov.jpg subor .fluxbox/init som editoval a dal tam prikaz session.0.screen atd(neviem presne ako to je) ale konci to rootCommand: bsetbg -f ~/background/nazov.jpg(cize som tam dopisal to bsetg atd) ale ked restartnem fluxbox aj tak mi nenabehne to pozadie, co som tam zadal ako nazov.jpg, poradte, please
              • Re: Re: Re: RE 08.05.2005 | 12:03
                perun   Návštevník
                Najskor treba v nejakom terminali spustit prikaz bsetbg. Ten v adresari ~/.fluxbox vytvori subor bsetbg. V nom si treba vybrat program, ktory sa oi pozadia bude starat (alebo nechat ten, ktory je tam uz nastaveny). A az potom treba editovat ~/.fluxbox/init
                • Re: Re: Re: Re: RE 08.05.2005 | 12:52
                  ftp   Návštevník
                  ked dam v konzole bsetbg tak mi vrati ze bash: bsetbg: command not found
                  • Re: Re: Re: Re: Re: RE 08.05.2005 | 13:13
                    ftp   Návštevník
                    uz som si to vyriesil sam prikaz mal byt namiesto bsetbg fbsetbg
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE 09.05.2005 | 14:57
                      ftp   Návštevník
                      Poradte mi niekto ako dostat ikony do fluxboxu. Stiahol som fdesk, ale neviem, ako ho dat spustat hned po starte fluxboxu, lebo inak ho musim spusti cez konzolu, skusal som aj iconboxv v0,2 ale iconboxconf mi isiel nakonfigurovat, ale ked som spustil iconbox, tak mi ziadny panel nenabehol, tak nieco poradte, pls, dikyl