MPLAYER - titulky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.06.2007 | 19:17
Avatar Plado ubuntu  Používateľ
Caffte seci linuxsaci.... V Kubuntu mam taky maly problem..... Nainstaloval som si MPLAYER (z repozitarov) a tak troch mi blbnu titulky... mekcene a dlzne nezobrazuje spravne.... V case ked som mal docasne debian som si v MPLAYER-i nastavil
Encoding: slavic/central european windows (CP1250)
a setko slo ako malo... Myslite, ze chyba je v MPLAYER-i a mam ho komprimovat na mojom PC, alebo mam nieco doinstalovat do systemu? Alebo je to stratene a mam tie titulky citat s domyslanim pismen? Vdaka!
    • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 19:19
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mplayer -subcp cp1250 -sub cesta_k_titulkom
      • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 19:31
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        No ved tam je ten troblem..... ze ja aj teraz pouzivam cp1250.... problem je v tom, ze uz to tak nedekoduje
    • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 20:22
      Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
      Preferences > Subtitles & OSD > Encoding - CP1250
      • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 20:32
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        Presne tak som to je cesta ktorou som to riesil v debiane... ale v kubuntu mi to nejak nevychadza.... Jednoducho titulky by malo dekodovat tak ako predtim, ale nerobi to.... a neviem ci to je v systeme, alebo v prehravaci
        • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 20:41
          WlaSaTy   Návštevník
          ako je nastaveny font? nie vsetky obsahuju mekcene, dlzne z roznych stran alebo rozne dvojbodky nad vsetkymi potrebnymi pismenami.
          • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 21:02
            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
            tak ako ma tu uz poucovali, mam to kodovanie nastavene na CP1250... co som povazoval za normalne, lebo titulky pravdepodobne boli pisane vo windowse. Ale to rovnake ako ISO-8859-2. dlzne tam sice su a aj ked miesto mekcenov dava "_" miesto pohltenia dvoch pismen a prevrateneho otazniku ako to bolo v pripade inych fontov (ci co to vlasne su), no mekcene to stale nesu.... ja mam skor pocit ze tie fonty pre dekodovanie textu nemam spravne nainstalovane. Ale neviem ako to napravit
            • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 21:27
              WlaSaTy   Návštevník
              :ja mam skor pocit ze tie fonty pre dekodovanie textu nemam spravne nainstalovane.

              skus si vybrat ine pismo na zobrazovanie titulkov. Riesenie ktore pouzivam ja ti asi odporucat nebudem uz len preto ze je nesystemove a closed source. i ked mi to funguje aj pri mplayeri v pocitaci bez problemov ...
              • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 21:42
                Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                :-D pekne riesenie.... Fakt troch closed source.... Trosku viac systemove, aj ked malo atraktivne je moje docasne riesenie (win VISTA)... Fonty co mi ponukol Mplayer pomocou klikania som vyskusal asi setky.... Ja len nechapem, ze preco v debiane mi to pri setkych nastaveniach rovnakych islo, a tu nejde... asi sa zas pokusim Mplayer skompilovat v konzole
    • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 21:36
      ---   Návštevník
      wiki ubuntu.cz hovori toto:

      Pro přehrávání DivX / XviD filmů s českými titulky je potřeba v mplayeru provést tato nastavení (předpokládám, že titulky jsou v kódování Windows - cp1250):

      Spusťte mplayer, v menu Preferences klikněte na kartu Font
      Nastavte cestu k fontu: /usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts/arialbd.ttf (nebo jiný, tento je dobře čitelný a má českou diakritiku)
      Typ kódování fontu nastavte Encoding: Unicode
      Na kartě Subtitle & OSD nastavte Encoding: Slavic / Central European Windows (CP1250)
      Uložte nastavení stiskem OK
      Restartujte mplayer



      nechyba ti v nastaveni nahodou to unicode kodovanie?
      • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 21:56
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        unicode bolo original. Pri tom to neslo.... ale chyba mi arial. Ja som tam dal dejavusans.
        • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 21:59
          ---   Návštevník
          tak neviem kde je chyba , mne to v ubuntu fungovalo bez problemov, jedno kodovanie je unicode a to druhe mam Slavic / Central European Windows (CP1250)
          • Re: MPLAYER - titulky 06.06.2007 | 11:32
            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
            jasne..... ja som nastavoval obidva.... vdaka
        • Re: MPLAYER - titulky 05.06.2007 | 22:08
          Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
          Mozes aj skusit cez synaptic kompletne vymazat mplayer, odznova nainstalovat a nastavit. Mozno ty si daco skor pobabral a preto teraz ti nespravne zobrazuje.
    • Re: MPLAYER - titulky 06.06.2007 | 00:07
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Preferences/Font:
      Font: /usr/share/fonts/truetype/ttf-dejavu/DejaVuSans.ttf
      Encoding:Unicode

      Preferences/Subtitles & OSD:
      Encoding: Slavic/Central European Windows (CP1250)
      Unicode subtitle
      • Re: MPLAYER - titulky 06.06.2007 | 11:34
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        vdaka.... ja som v oboch pripadoch nastavil Slavic/central European (CP1250) fakt vdaka
    • Re: MPLAYER - titulky 09.06.2007 | 23:23
      dusan   Návštevník
      No mam problem
      distribucia Mandriva 2007.1 64bit unicode
      mplayer 1.01.1

      Problém je v tom že keď nastavím hocijaké kódovanie s hocijakým kódovaním tituliek. Funguje až do nového štartu mplayeru /to jedno aký je frontend/ a to len niekedy.
      Potom všetky mäkčene sa zmenia na otázniky pripadne štvorčeky. Zdá sa byť náhodné.
      Pre zaujímavosť keď nainštalujem 64bit stardict a označ slovo s mäkčeňom /ako že ho chcem dať preložiť/ tak slovo rozpozná len po prvý mäkčeň keď som nahodil 32bit už s tým nieje problém.
      Takže môže byť problém s tým unicode alebo samotným mplayerom alebo kombinácia.
      • Re: MPLAYER - titulky 11.06.2007 | 16:59
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ahoj, tuto som riešil pred cca rokom tento problém a to čo poradil chembro v tejto diskusii ide zetiaľ na všetkých distrách čo som od vtedy skúšal
        http://www.linuxos.sk/forum/4619/index.html
        skús mrknúť ... :-)
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: MPLAYER - titulky 11.06.2007 | 17:02
          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
          p.s. a font jednoducho načítaj s win-disku ak máš súčasne aj win ...ak nie tak stiahni niekde s netu ...
          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)