virtualbox data export

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.06.2007 | 23:45
Avatar Peter Poldo (x/k)ubuntu 7.04  Používateľ
mám taký menší problém , používam virtualbox pod ktorym mi bezi win a pod nim photoshop,ilustator,golive co je fajn ale ked uz nieco spravim neviem ako tie data dostat na reálny HDD mojho PC. Máte nejaké skúsenosti ??? da sa to riesit ??? je to u inych virtual programov ine (qemu,vmware), oplati sa instalovat nieco nove ??? na virtualbox som uz zvyknuty


mam virtualbox 1.4.0 ktorý ma v menu share folders ale ked dam nieco zdielat vobec to tam nevidim a neviem to otvorit ani ked pustim virtualbox pod windowsom


pls help mam vytvorenu kompletnu web stranku ale neviem ju okopirovat a exportovat

nepiste ze mam pouzivat linux alternativy atd. ale rieste ako mam dostat data z virtualboxu a aj do neho(zatial som data do virtualboxu daval pomocou DVD obrazov a mountnutim mechaniky)
lama do linuxu, ale pomaly sa ucim (ale fakt pomaly)
    • Re: virtualbox data export 07.06.2007 | 00:00
      samopal   Návštevník
      asi najjednoduchsie je to pomocou tych "shared folders" ktore spominas. s virtualBoxom tiez len zacinam ale predtym som robil s vmware serverom, qemu a podobnymi alternativami ale o moc jednoduchsie to tam nie je... na to aby ti shared folders fungovalo, musis mat v guest OS (virtualizovanom os) nainstalovane "virtualbox guest additions" a to nainstalujes ked mas spusteny guest os v menu Devices -> install guest addons
      dalej ale este neviem, sam to teraz robim prvy krat, odporucam user manual k virtualboxu na strankach innotek.com, tam to mas najpresnejsie
      • Re: virtualbox data export 07.06.2007 | 00:15
        Avatar Peter Poldo (x/k)ubuntu 7.04  Používateľ
        s tym manualom to bude horsie moja anglictina je chaba

        doplnim ze guest addons mam nainstalovane ale nieco podobne ako som videl u kamosa za z virualneho okna pretiahnem subor do guest PC (robil pod vmware) mi nejde


        a nechcem prejst na vmware lebo je plateny a player mi nestaci
        lama do linuxu, ale pomaly sa ucim (ale fakt pomaly)
    • Re: virtualbox data export 07.06.2007 | 00:17
      Avatar Peter Poldo (x/k)ubuntu 7.04  Používateľ
      dalsie doplnenie

      skusal som aj dat simulovat siet (lokalnu) ale potomm ked pustim ten virtualny win tak zamrzne pri nacitavani siete
      lama do linuxu, ale pomaly sa ucim (ale fakt pomaly)
    • Re: virtualbox data export 07.06.2007 | 19:20
      Avatar Peter Poldo (x/k)ubuntu 7.04  Používateľ
      to sa fakt nenajde nikto kto vie ako na to ??? pls help tie share folders nejdu (teda neviem kde ich najst ani pod guestom ani pod virtualom)
      lama do linuxu, ale pomaly sa ucim (ale fakt pomaly)
      • Re: virtualbox data export 08.06.2007 | 02:39
        Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
        Pocuj, nie su tie Shared folders sucastou tej platenej verzie? Lebo virtualbox ma open-source a closed-source verziu a zda sa mi ze shared folders su len v tej druhej..
        Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
        • Re: virtualbox data export 08.06.2007 | 10:01
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          sa cez winscp pripoj cez ssh na hostitelsky pc :) (ak mas rozbehanu siet vo virtualboxe)
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: virtualbox data export 08.06.2007 | 20:23
        jaro_t   Návštevník
        Vo nastaveniach konkrétneho projektu je posledná položka
        s názvom "Shared Folders". Tam pridáš nejaký adresár na zdieľanie najlepšie s tvojho domáceho adresára. Bude žiadať cestu a názov. Spustite XP a v Príkazovom riadku zadajte:
        net use x: \\vboxsvr\work
        kde x: je písmeno, aké chcete prideliť zdieľanému adresáru
        a work je práve ten názov adresára.
        • Re: virtualbox data export 08.06.2007 | 21:15
          Avatar Peter Poldo (x/k)ubuntu 7.04  Používateľ
          paradicka dikes fuguje perfektne neviem ako si na to prisiel ale MAS MOJ RESPEKT
          lama do linuxu, ale pomaly sa ucim (ale fakt pomaly)
        • Re: virtualbox data export 05.05.2008 | 18:11
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Ahoj,
          nuz ja mam stymto maly problemik.
          Vytvoril som si v Ubuntu zlozku v /home/public. Do virtualboxu som nainstaloval Win XP a dal som zdielat v Machine folders aj Transient folders tento priecinok /home/public.
          Ked som potom vo Win XP v prikazovom riadku zadal net use x: \\vboxsvr\public, tak mi to vypisalo chybu ze :
          System error 53 has occurred.
          The network path was not found.

          Co musim spravit ?
          Slackware
          • Re: virtualbox data export 05.05.2008 | 18:21
            tomash   Návštevník
            ako sa vyssie spominalo, mas nainstalovane "virtualbox guest additions"??
          • Re: virtualbox data export 05.05.2008 | 18:21
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            A si si istý, že tvoj počítač (v linuxe) sa volá vboxsvr?
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: virtualbox data export 05.05.2008 | 18:40
              Peter2   Návštevník
              Dal si vo widlach nainstalovat siet? Bez toho ti sietove spojenia widly nenajdu. Aspon tak nejak je to v xp.
              • Re: virtualbox data export 05.05.2008 | 18:44
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Ja? Načo by som to robil.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: virtualbox data export 05.05.2008 | 20:03
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Jaaaaaaaaj, diky hoši, ja som strašný vôl, som tam zabudol doinštalovať tie guest addons, už je všektko v najväčšom poriadku, už to v pohode ide ...
                Ešte raz diky =)
                Slackware
    • Re: virtualbox data export 04.03.2009 | 14:51
      Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
      Ja som používal Usb kľuč. Vopchal som USB niekde v nastaveniach som ho pridal do virtual pc, potom som som ho zase oddopral.
      • Re: virtualbox data export 04.03.2009 | 19:18
        Avatar berki92 Mandriva 2008.1, Slax_USB  Používateľ
        vo wmware sa da desik nastavit virtualizovany disk pripojit normalne ako zariadenie,
        a aj to drag n´ drop tam len povolit ttreba ale teraz nvm jedno z tohto ide len na windowsowom wm-ku
    • Re: virtualbox data export 29.04.2009 | 16:26
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ako tvorca stránok potrebuje aj nejaký test webserver predpokladám. Dá sa to riešiť vyššie uvedeným spôsobom, ale aj cez obyčajne ftp napríklad aj na lokálnom LAMP.
    • Re: virtualbox data export 30.05.2009 | 19:25
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      hm, aj tak sa daju pridavat prispevky, aj ked to je uzamknute.
    • Re: virtualbox data export 30.05.2009 | 19:31
      Avatar lubos679   Používateľ
      No veru. Mohli by ste tuto temu zmazat.
    • Re: virtualbox data export 30.05.2009 | 20:00
      123   Návštevník
      vyzera to tak, ze cela funkcionalita uzamykania tem nie je dostiahnuta do uspesneho konca, mizne sice Odpovedat, ale asi nemate osetrene v metode pridaj_odpoved nieco ako if($locked) zobrazi sa info templata...sup sup do prace :)
    • Re: virtualbox data export 30.05.2009 | 21:30
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      som zvedavi ci to funguje...

      v URL zmenit
      forum na forum_pridaj_odpoved
      a kua vono to ide...je to bug
    • Re: virtualbox data export 30.05.2009 | 21:37
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Aby som nevyzeral ako zlý u mňa na localhoste to nejde pridať, takže niekto iný z linuxos teamu to modifikoval, takže tak, snáď niekto opraví kým robím na bakalárke.