ubuntu - notebook - rozlisenie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.06.2007 | 19:31
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. bol som kamaratovi instalovat ubuntu. chudak nema net ale mal som so sebou to dvd s par dobrymi vecami...

problem nasledovny: pokusim sa pekne v gnome zmenit rozlisenie. je tam 640x480, 800x600 a 1024x768. takze som okamzite editoval xorg.conf, a pridal som pozadovane 1280x800. ziadna zmena ani po restarte. nainstaloval som graficku kartu (nvidia), znovu pozrel xorg.conf, znovu skusil zmenit rozlisenie... ale totalne ziadna zmena... :(

co s tym?
    • Re: ubuntu - notebook - rozlisenie 08.06.2007 | 20:08
      Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
      skus to nastavit tu:
      # dpkg-reconfigure xserver-xorg
    • Re: ubuntu - notebook - rozlisenie 08.06.2007 | 21:34
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      asi by som vyhodil vsetky okrem pozadovaneho, restartova X a ak nic pozrel log... inak je to zaujimave, ale ja sa uz necudujem nicomu :)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: ubuntu - notebook - rozlisenie 08.06.2007 | 22:01
        qw11   Návštevník
        Skor by som pozrel nastavenie horizontalnej a vertikalnej frekvencie ci zodpoveda podporovanemu rozsahu LCD panela.
    • Re: ubuntu - notebook - rozlisenie 09.06.2007 | 23:06
      WlaSaTy   Návštevník
      neviem ci uz patri sirokouhle rozlisenie "1280x800" medzi standardne detekovane rozlisenia pri vsetkych distribuciach, ale skusil si doplnit zodpovedajuci modeline?

      • Re: ubuntu - notebook - rozlisenie 11.06.2007 | 16:51
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        ahojte, v Ubuntu na mojom asus a6r (Xpress 200M) to ide už pri boote live-ka (1280x800) ... už 6.06 LTS pekne podporovala (3d akcelerácia to je druhá vec ale rozliško šlo), to len na margo posledného príspevku
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: ubuntu - notebook - rozlisenie 11.06.2007 | 17:20
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial si vie karta precitat z monitora na akom rozliseni to pracuje prirodzene, tak ano. ale obcas sa stane ze vyrobca neuzna za potrebne zapojit danu funkcionalitu a tak je treba vnutit rozlisenie (pomocou modeline) pre graficke prostredie xwindows alebo vyskusat ine ovlacade/distro (zavisi od preferovaneho riesenia). pre fb console sa to deje zlozitejsimi sposobmi :)

          to len na margo posledneho prispevku.
          • Re: ubuntu - notebook - rozlisenie 11.06.2007 | 18:55
            Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
            :-D
            ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)