WINXP a MDK10.1 na jednom HD!

Sekcia: Ostatné 05.05.2005 | 21:25
Peter   Návštevník
Podarila sa mi inštalácia MDK 10.1 na oddiel WinXP. Rozdelenie prebehlo v pohode, akurát už pri inštalácii som zaznamenal neobviklé správanie sa diody na príjimači pre bezdrôtovú optickú myš a klávesnicu. Takisto keď nabehne linux a po pripojení na net začnú tieto sekať a nemožno písať ani hýbať myšou.(aj bez pripojenia na net) V biose som koli WinXP nemenil nič. Ešte chcem dodať že aj keď som mal v minulosti iba MDK10.1 samotný na hd a apic v biose bol off, myš a klávesnica sa správali rovnako. Teraz neviem, či je to v apic a biose t.j. treba nejaké individuálne nastavenia pre IRQ alebo hardvér nie je možné pod linuxom vobec použiť. Starší hardware paradoxne funguje bez problémov. Díky za odpovede.
    • Re: WINXP a MDK10.1 na jednom HD! 30.04.2005 | 22:51
      peter golis   Návštevník
      ta bezdrotova mys s klavesnicou (alebo klavesnica s mysou) je co zac? aky je to vyrobca, aky je to model? nebije sa nahodou klavesnica+mys s zvukovou kartou zvanou interny modem? bez blizsich informacii nikto neporadi. jedine vestiaren v delfach
      • Re: Re: WINXP a MDK10.1 na jednom HD! 02.05.2005 | 18:38
        Peter   Návštevník
        je to trust 305ks wireless deskset. Interný modem nemám, iba sieťovú kartu(internú) chipset od realtek na MB Gigabyte GA7-VAXP Ultra s chipsetom via KT400.
        • Re: Re: Re: WINXP a MDK10.1 na jednom HD! 03.05.2005 | 16:25
          peter golis   Návštevník
          a ta bezdrotova haraburda sa pripaja kam? moze byt ze sa blokuje zo sietovou kartou. alebo je moc nova na pouzitu distribuciu.
          • Re: Re: Re: Re: WINXP a MDK10.1 na jednom HD! 04.05.2005 | 16:18
            Peter   Návštevník
            Ta "haraburda" sa pripája do ps2 normálny kábel, na konci pri výstupe rozdelený na kábel pre myš a pre klávesnicu, oba ps2. Mne to príde, ako keby sa nemala rada ani z HD, pretože sa dioda napríjimači správa ako HD dioda.
            • Re: Re: Re: Re: Re: WINXP a MDK10.1 na jednom HD! 04.05.2005 | 20:24
              peter golis   Návštevník
              a sme doma. takze z jedneho ps/2 to urobi dve a obsadi to dalsie prerusenie. odporucil by som upgrade na najnovsi kernel (distribucny, vanilla) a ak to nepojde, tak pohladat na krabici taky obrazok tucniaka v sekcii compatibility.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINXP a MDK10.1 na jednom 05.05.2005 | 16:02
                Peter   Návštevník
                Počkať, dá sa zohnať ten nový kernel on-line?A akú krabicu si mal namysli? Ja som fakt nový v tomto odvetví, som bol na oknách! Keby si to nejak vedel prirovnať k oknám? :) Dík
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINXP a MDK10.1 na jed 05.05.2005 | 17:49
                  peter golis   Návštevník
                  nie, kernel sa kupuje v obchode. prosim si dve deci. linux je dieta internetu. inac krabicu som myslel normalnu kartonovu krabicu v ktorej to bolo zabalene. je na nej vyrobca, typ, zopar hovadin a vymenovane operacne systemy ktore su podporovane vyrobcom.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINXP a MDK10.1 na 05.05.2005 | 17:54
                    Peter   Návštevník
                    No ma podrž na krabici stojí toto "designed for Windows XP"
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WINXP a MDK10. 05.05.2005 | 21:25
                      peter golis   Návštevník
                      ma podrz. prvy odkaz v google: http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/53306 bud zmenili model (ze zacal komunikovat nejakym inym sposobom) alebo je vedla zapnuty mobil na internet za 200Sk mesacne.