Virtual consoles

Sekcia: Konfigurácia 08.06.2007 | 20:12
Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
Ako sa dá spustiť samostatná X window aplikácia bez window managera na vt8.
Mám na vt7 normalny KDE desktop a potrebujem spustiť SDL full screen aplikáciu na vt8 bez window managera, teda len ju samotnú.
Vďaka
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: Virtual consoles 08.06.2007 | 20:32
      Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
      takže príkaz "X :1" mi zabezpečí spustenie X window systému na vt8, neviem však stále ako zabezpečiť, aby sa hneď po nabehnutí X-ka na vt8 spustila nejaká aplikácia(terajši príkaz mi samozrejme zabezpečí len spustenie samotného graf rozhrania bez akéhokoľvek VM alebo inej aplikácie)
      There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: Virtual consoles 08.06.2007 | 20:34
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nieco ako

      xinit -- program

      ale obavam sa, ze si musis vygooglit ako sa da povolit userovi start x serveru z ineho x serveru (viem, ze to ide, len neviem kde som to videl)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Virtual consoles 08.06.2007 | 20:36
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        sorry

        xinit program -- :1.0
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Virtual consoles 08.06.2007 | 20:44
          Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
          OK to povolenie v OpenSuse je zrejme zapnute v defaulte pretože mi to funguje aj bez nastavovania. Ale ešte mám otázku jednu. Ako ukončím Xserver na nejakom VT?. Niečo ako stopx vt8 (to len taky načrt).
          There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
          • Re: Virtual consoles 08.06.2007 | 21:13
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ked sa skonci ta hlavna aplikacia/skript ukonci sa aj X
            Debian. apt-get into it…