pomaly john the ripper

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.06.2007 | 23:36
falco   Návštevník
zdar chasni. velmi by ma zaujimalo preco ked dam rozlusknut heslo, ktore ma 3 znaky len pismena preco to tomu programu trva strasne strasne dlho. Po 25 minutach ho nezisti. Viem ze to nie je normalne, preto by som sa vas rad spytal kde by mohla byt chyba. Vsetky konfiguracie su defaultne take ake boli na live linuxe.
vdaka.
    • Re: pomaly john the ripper 09.06.2007 | 23:26
      WlaSaTy   Návštevník
      toto zavisi od vykonu pocitaca (cpu a aj ram pre livecd), pozadovaneho algoritmu a nastaveni programu.

      ale nepredpokladam ze by si mal obstarozny pocitac v rychlosti pod 100MHz alebo plnu ram koli zbytocne nastartovanemu grafickemu prostrediu alebo ze by si si neprelozil tento program sam na mieru (rovnako ako aj napriklad mplayer) kedze jeho kompilacne rutiny vykonavaju standardny benchmark a podla toho sa optimalizuju binarky. rovnako nepredpokladam ze by si mal vykony pocitac s maximalnym podtaktovanim (ci uz koli problemom s acpi alebo prehrievanim)...

      zial neopisal si situaciu a z popisu dosledku sa da dedukovat:
      bud mas absolutne nevyhovujuci pocitac aleno tam mas nieco pokazene, popripade zle nastavene.
    • Re: pomaly john the ripper 10.06.2007 | 14:06
      falco   Návštevník
      No PC to je athlon XP 2200+ , a z tych veci co si spominal tam bezi graficky rezim, kedze je to live a hned ma tam hodi. Da sa nejak zrusit graficky rezim v LIVE zeby som mal len prikazovy riadok?
      • Re: pomaly john the ripper 10.06.2007 | 23:55
        WlaSaTy   Návštevník
        ano, kazde livecd ma moznost vypnut graficky rezim aby sa usetrila pamet RAM ale to by viac pomohlo duhovemu bojovnikovi, pri jackovi rozparovacovi to moze byt teoreticky jedno (binarka aj s datami nezaberie vela).

        skor by som sa zameral na to ci je ten pocitac funkcny a ci s nim vie dane live korektne pracovat. alebo by som odporucil specializovane livecd, napriklad rovno od otvoreneho muru (skratene od sovy).

        PS.: prelozil som vsetky nazvy do slovenciny :)
        • Re: pomaly john the ripper 11.06.2007 | 01:15
          Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
          >>PS.: prelozil som vsetky nazvy do slovenciny :)

          vidiet :D
          "IB, thy name is homework." -- IB
          • Re: pomaly john the ripper 11.06.2007 | 14:31
            falco   Návštevník
            no neviem, ten PC je normalne funckny, windows XP na nom bezi normalne. RAM je 512MB. btw c je otvoreny mur ???
            • Re: pomaly john the ripper 11.06.2007 | 15:23
              WlaSaTy   Návštevník
              :btw c je otvoreny mur ???

              vyrobca nastroja john the ripper. skoda ze si si neprecital dokumentaciu k danemu nastroju a ani vyrobcovu stranku.
              • Re: pomaly john the ripper 11.06.2007 | 17:21
                falco   Návštevník
                este by som sa chcel spytat ako by ste pisali prikaz ktory by hladal len hesla obsahujuce pismena max.dlzky 4znaky. Viem ze bez tej maximalnej dlzky by to bolo: john -i:alpha file.txt. ale ako tam zapasujem tu dlzku. da sa to vobec?
                thx
                • Re: pomaly john the ripper 11.06.2007 | 22:22
                  WlaSaTy   Návštevník
                  myslim ze je to popisane v subore pribalenom examples a aj na ich stranke je to popisane:

                  You can also use (censored) to limit the number of different characters that John tries, even if the charset file has more
                  • Re: pomaly john the ripper 11.06.2007 | 22:56
                    falco   Návštevník
                    neviem....neviete to niekto spamati ako by to malo vyzerat taky dotaz na hladanie?
                    • Re: pomaly john the ripper 11.06.2007 | 23:39
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ano vieme.
                      ten text sme si nevymysleli ale precitali z prirucky. ale ak chceme, tak ju mozeme prelozit do ineho jazyka.
                      • Re: pomaly john the ripper 11.06.2007 | 23:43
                        falco   Návštevník
                        vidim ze som sa asi zle spytal....nemohli by ste tu napisat ten dotaz kto to vie?
                        vdaka.
                        • Re: pomaly john the ripper 12.06.2007 | 00:06
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Opytal si sa dobre, vie to napriklad Solar Designer ktory je spravcom daneho projektu a vie to hocikto komu sa neleni pozriet do danej prirucky, v nej je to krasne popisane, aspon pokial ma gramotnost neklame.

                          Predpokladam ze si sa skusil pozriet na stranku google.sk, do policka na vyhladavanie zadat "john the ripper", kliknut na hladat v google a kliknut na prvy link. Potom staci kliknut na "browse the documentation for John the Ripper" a "EXAMPLES". Obsah toho suboru by sa mal nachadzat aj v baliku ktory vlastnis.
                          • Re: pomaly john the ripper 11.03.2009 | 00:37
                            stewe   Návštevník
                            no boha ty ho nicis :D
      • Re: pomaly john the ripper 11.03.2009 | 03:28
        najsammudrejsi   Návštevník
        grafiku si nevies vypnut, ale uz ides krekovat...
    • john the ripper 10.03.2009 | 22:27
      Rstislav   Návštevník
      Kdesada stihnut John the Ripper sk alebo cz jaziku aj znavodom?Dik
      • Re: John the Ripper-návod v slovenčine/češtine 11.03.2009 | 14:59
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Napíš to ako novú otázku do Fóra tuná. Keď si všimneš, táto diskusia bola ešte z júna 2007 a odvtedy sa už hádam pytateľ-falco naučil používať LiveCD (OPW) s john a prečítal si príručku v eng..... hádam ..
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: pomaly john the ripper 11.03.2009 | 03:12
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Napis priklad hesla/suboru, ktory davas "rozlusknut" a parametre, s ktorymi johna spustas.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity