Boot Ubuntu a ATI X1450

Sekcia: Hardware a Drivery 10.06.2007 | 13:07
Julex   Návštevník
Dobrý deň, stiahol som si Ubuntu 7.04 normálne aj alternate CD. Pri boote Live CD mi hodí hlášku pri načítaní X:

VESA(0): No matching modes
Screen(s) found, but none have a usable configuratin.

Fatal server error:
no screen found

Na internete som sa dočítal, že je to bug s kartami ATI X.... a našiel som návod:

Installing Ubuntu 7.04: ATI X**** Cards
This post could be related to an Ubuntu bug filed at: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+s...ver/+bug/89853
----------------------------

Many people are having problems installing Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn) on machine with ATI X**** series video cards. This is caused by this bug that unfortunately could not fixed before the release of Ubuntu 7.04.

This quick guide will get Feisty installed and X.org 7.2 up and running.

1. Boot using PC (Intel x86) alternate install CD for Ubuntu or Kubuntu.
2. Start text mode installer and install Ubuntu/Kubuntu.
3. Finish Install and reboot.
4. Update package list and upgrade any packages needed.
Code:

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

5. Install fglrx closed source driver for ATI video cards.
Code:

sudo apt-get install xorg-driver-fglrx

6. Update loaded modules.
Code:

sudo depmod -a

7. Configure /etc/X11/xorg.conf
Code:

sudo aticonfig --initial
sudo aticonfig --overlay-type=Xv

8. Reboot

Ubuntu 7.04 should now boot into GDM/KDM.

Nainštaloval som Ubuntu v textovom móde a nabootoval do textového módu. No pri zadávaní prvého príkazu sa pokúša spojiť s www stránkami. Problém je, že nemám funkčné pripojenie na internet. (Vo Win áno) Mám Orange internet express s PCMCIA modemom.
Je možné rozbehať grafický mód bez pripojenia na internet. Trošku som z Ubuntu znechutený, že neodstránila taký významný bug vo finálnej verzii. Ďakujem.
    • Re: Boot Ubuntu a ATI X1450 10.06.2007 | 14:23
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Skus sa pozriet v /etc/X11/xorg.conf v Section "Device" aky mas driver a zmen ho na "vesa" ak nie je. Potom startx a mohlo by nabehnut graficke prostredie. Ale pouzil by som to len ako docasne riesenie na rozbehanie internetu.

      Hadam pomoze ..
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: Boot Ubuntu a ATI X1450 10.06.2007 | 15:04
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        graficky mod ti bez internetu bude tak ci tak nanic, preto rozbehaj najprv net

        1. pc pripoj k netu (asi u kamosa) cez normalnu sietovku a rozbehaj orange net
        http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/16/index.html
        2. rozbehaj grafiku podla toho co si napisal hore :)
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: Boot Ubuntu a ATI X1450 10.06.2007 | 15:57
          Julex   Návštevník
          To je pravda, ale mám dualboot. Tak skúsim stiahnuť potrebné balíky do win a potom do lin. Cez MC. Uvidím či sa mi to podarí.
        • Re: Boot Ubuntu a ATI X1450 10.06.2007 | 16:53
          Julex   Návštevník
          Ináč som klikoidne nakazený z Win a opisovaná vhodnosť Ubuntu pre začiatočníka je pre mňa dosť zavádzajúce. Pokiaľ sa mi podarí rozbehať internet (PCMCIA kartu) v textovom móde tak asi dosť zruším nervy. Rozmýšľam, že vyhodím Ubuntu a počkám na OpenSUSE 10.3.
          • Re: Boot Ubuntu a ATI X1450 10.06.2007 | 18:24
            Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
            s tymi balikmi to nie je dobry napad. dojdes o nervy a bude ti to trvat cely den. radsej to pripoj niekde na net :) (raz som xcel rozbehat kamosovi wifi ale je to hlupost bez netu); v suse ti to tiez nepojde defaultne - budes stat pred tym istym problemom.
            lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk