Pomala siet na Fedora 7

Sekcia: Konfigurácia 14.06.2007 | 21:08
Guest   Návštevník
Nainstaloval som Fedora 7 a nastavil siet. Problem je v tom, ze siet je veeelmi pomala. Nacitavanie stranok v Firefox alebo Konqueror je neuveritelne pomale. v system-config-network som aj vypol IPv6. ale stale nic nepomaha. siet je stale pomala. vo winoch je vsetko ok.
    • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 22:19
      ---   Návštevník
      ake mas pripojenie? Mas spravne nastavene DNS?
      V /etc/resolv.conf mas co?
      • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 22:31
        Guest   Návštevník
        nameserver 10.1.0.230
        • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 22:36
          ---   Návštevník
          a je to spravny DNS server? Mas od poskytovatela aj dalsi DNS?
          • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 22:57
            Guest   Návštevník
            ano, to mame na lan dns server
          • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 23:03
            Guest   Návštevník
            na lan mame len jeden DNS server. mame spravenu lokalnu siet a na nej mame Internet (klasika DNS a Gateway).
            • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 23:39
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              pouzi radsej nejakej open dns servre (napr. opendns.com)
              • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 23:51
                Guest   Návštevník
                ten server (10.1.0.230) priamo odkazuje na OpenDNS. Inak tento problem som mal aj v FC5 a FC6. Niekde som cital, ze treba vypnut IPv6, ale nepomohlo to. na nete som nasiel viacero ludi co ma tento problem, ale ziadne riesenie.
            • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 23:46
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              musim potvrdit ze su novsie fedory dost pomale, taktiez som sa to snazil riesit povypinanim nopouzivanych servisov ci slozieb ale moc to nepomohlo
              • Re: Pomala siet na Fedora 7 14.06.2007 | 23:56
                Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                Este by som upresnil ze mi to skor pride akoby reakcie firefoxu alebo konqueroru su spomalenie a samotneho netu. A pokial sa nacitava nejaka stranka s flashom tak je to este horsie. Rychlostou spojenia to asi nebude kedze mi to meria adekvatnu rychlost na nete
                • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 08:42
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  mozes skusit operu :)

                  alebo tiez ine graficke rozhranie. neiem ci to sice pomoze, ale tak tam niekde by som asi zacinal...
                  • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 10:27
                    Guest   Návštevník
                    znie to blbo, aby koly GUI bola pomala siet. a ako som pisal netyka sa to len Konqueror ale aj Firefox, cize dat Operu a je to to iste.
                    • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 11:09
                      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                      ja som pocas minuleho tyzdna skusal ubuntu a to slapalo ako hodinky, pricom som si vsimol ze ubuntu zapina iba zopar servisov na rozdiel od fedory, takze ich postupne vypynam a skusam ci sa to nezlepsi. Este aby som mal ciste svedomie skusim tu operu ale pochybujem ze tam to bude rychlejsie
                    • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 11:49
                      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                      tak som sa trosku hral v nastaveniach a cosi povypinal a reakcie firefoxu sa o dost zrychlili. Prve som si presiel services (System->Administration->Services)
                      vypol som: bluetooth, avahi-daemon, avahi-dnsconfd, cups (kedze nepouzivam tlaciaren), firstboot, ip6tables, sendmail, yum-updatesd

                      taktiez som zakazal SELinux (System->Administration->Firewall and SELinux) ale firewall som nechal zapnutu.

                      viac na Services in Fedora 7
                      taktiez sa na tej stranke pise ze je lepsie disable-nut SELinux(Security Enhanced Linux Setting) uz pri instalacii ako po instalacii (a popripade ich povolit neskor) ako naopak
                      • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 13:54
                        ---   Návštevník
                        vo firefoxe mas vypnute ipv6? Viem ze to situaciu asi nezachrani ale za pokus to stoji
                        • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 14:27
                          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                          jedine ipv6 vo firefoxe (network.dns.disableIPv6) co som nasiel su vypnute. ale uz sa to zlepsilo asi tym revidovanim services a SELinux
                          • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 19:20
                            ---   Návštevník
                            nevypina sa ipv6 priamo pri instalacii?
                            • Re: Pomala siet na Fedora 7 19.06.2007 | 21:40
                              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                              Tu moznost zobrazenu na obrazku co si pripojil somnikdy nevyuzil. Vzdy son nechal automaticke nastavenie siete.
                              Ano IPV6 sa da vypnut priamo pri instalacii, ale pokial clovek nevie na co to je a ze mu to bude spomalovat reakcie webovych aplikacii tak to urcite nebude pri instalacii vypinat
    • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 09:54
      neX   Návštevník
      Ja taky problem vobec nemam
      • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 11:06
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        hej ty mas zase problem natiahnut ovladace na NTFS disky
        • Re: Pomala siet na Fedora 7 15.06.2007 | 12:51
          neX   Návštevník
          :-)))