Autoatlas

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.06.2007 | 17:33
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
Len tak ma napadlo, existuje pre Linux nejaký autoatlas? Niečo na štýl Windowskáckeho Route 66.
    • Re: Autoatlas 19.06.2007 | 18:22
      WlaSaTy   Návštevník
      ano existuje, horsie je to s vektorovymi mapami.
      • Re: Autoatlas 20.06.2007 | 01:31
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Vďaka za odpoveď, ešte že si bol konkrétny,,,
        • Re: Autoatlas 20.06.2007 | 14:09
          WlaSaTy   Návštevník
          Nemáš začo. Presne týmto som sa zaoberal pred časom ale dospel som k záveru že existujú SW na prácu s mapami (bitmapové obrázky) ktoré majú možnosť práce s GPS prijímačmi alebo programy ktoré snifujú počas jazdy polohu a z toho vytvárajú vektorové mapy vhodné na plánovanie ciest.

          Smola je v tom že databáza potrebných vektorových máp sa buduje veľmi pozvoľna pretože programy sú väčšinou pre x86 a málo kto chce aby mu notebook zbytočne žral elektriku v aute. Ďalší dôvod je ten že cena za PDA s GPS je nízka i keď podrobné mapy sú stále pre použitie bežnými ľuďmi drahé ale pre firmu sa dokážu splatiť už len na spotrebe PHM. Takže ten kto to potrebuje, ten si to zaplatí. A ten kto to len chce, môže priložiť ruku k dielu ako na každom otvorenom projekte.

          PS.: nie, nemám ani auto a moje PDA s GPS nie je x86 takže ani keby som chcel.
    • Re: Autoatlas 19.06.2007 | 19:44
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Googleearth na linuxe :)
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Autoatlas 19.06.2007 | 21:17
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        mno to pomoze :-D mno nieco mozno, ale urcite to nema na Route...
      • Re: Autoatlas 20.06.2007 | 01:29
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        GoogleEarth nie je autoatlas, a ešte vyžaduje 512ku ramku (spĺňam) a rýchly internet (nespĺňam),,,
    • Re: Autoatlas 19.06.2007 | 21:28
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Ja som zostal verný papierovému atlasu a papierovým mapám, uhlomeru, pravítku a kružidlu, má to výhodu, že môžeš do toho písať, zaznačiť si poznámky a podobne.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Autoatlas 19.06.2007 | 22:44
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        To mozes aj v Route 66. Mozes si to potom ulazit a dalej pracovat. Inac je t super program, len skoda, ze nie na Lin platformu :-(
    • Re: Autoatlas 20.06.2007 | 01:40
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Neskúšal si Route 66 cez Wine?
      Ináč mňa to tiež minule napadlo :) , či neexistuje niečo také, ale nehľadal som.
      • Re: Autoatlas 20.06.2007 | 10:48
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        Mno neskusal....a momentalne asi ani nie je mozne, aby som to vyskusal....ak to niekto skusi, tak nech da vediet, ako to dopadlo...ma potesi :-)
    • Re: Autoatlas 21.06.2007 | 17:38
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Oprášil som CD s Route 66 verzia 2003 a skúsil ho nahodiť cez Wine, tu je výsledok:
      Inštalácia Spustenie Hľadanie
      Kôli zlému kódovaniu písma som neskôr zmenil jazyk na anglický. Postrehol som, že pri zväčšení mapy sa nezobrazujú názvy miest a obcí.