Obnova hda

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.06.2007 | 10:46
Avatar marian34 mandriva   Používateľ
Zdravím,potrebujem nejakým spôsobom dať do pôvodneho stavu môj hd.Som z toho zúfalý.Pustil som si slax a v domnení,že si rozdelím disk som natiahol modul gparted-po spustení som čakal,že mi ukáže aktuálne rozdelenie disku(ako to robí gparted v system rescue live cd),no ten bastartd mi ukázal len cely hda,akoby bol prazdny.Myslím,že ho nesformatoval(trvalo to krátko).Dá sa s tým niečo robiť?
    • Re: Obnova hda 22.06.2007 | 12:02
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      skus to prezriet nejakym konzolovym nastrojom (fdisk), neviem preco mam urcitu davku nedovery v klikacie nastroje. neverim, ze by sa particie odpalili len tak same bez vedomeho zasahu. niekde bude zakopany pes
    • Re: Obnova hda 22.06.2007 | 12:44
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      cez fdisk prirad typ fs, a daj zapísať zmeny na disk. Pripoj disk a dáta máš naspat.

      Mne sa tato sranda stava velmo casto...a velmo casto ju riesim...rad experimentujem
      Close the Windows Open The Source
    • Re: Obnova hda 22.06.2007 | 13:19
      WlaSaTy   Návštevník
      ked sa jedna len o zmazane particie, tak sa daju znovu vytvorit. Ci uz podla tvojich predchadzajucich informacii (predsa si si opisal geometriu pred vykonanim zmien, nie?) alebo hoci aj s pomocou programu testdisk ktory dokaze najst stratene particie :).
      • Re: Obnova hda 22.06.2007 | 13:49
        Avatar marian34 mandriva   Používateľ
        Nič som si neopisoval,zmeny som sa len chystal urobiť,no gparted mi hneď ponukol prazdny hdd.Mrknem na ten testdisk...
        • Re: Obnova hda 22.06.2007 | 14:39
          marian34   Návštevník
          Takže testdisk pomohol....to mi odľahlo...dík za tip.