download - tar,rpm

Sekcia: Ostatné 02.05.2005 | 16:53
Martin London   Návštevník
ludia, mam taku blbu otazku. Som zaciatocnik v Linuxe, tak vyzvedam. Dakujem vopred za odpoved. Zaujimaju ma rozne formaty (baliky) programov, ktore sa daju stiahnut z netu. S prvym som sa stretol tar.bz2. Bol to Skype. Stiahol som ho, rozbalil cez konzolu (tar xjvf...). Potom som nasiel balik rpm. Ten som mal tiez tak rozbalit, ale vypisalo mi v konzole, ze mam pouzit alien (som v Knoppixe). Tiez pri downloade rpm baliku mi hned dalo moznost spustit KPackage. Vie mi niekto poradit, ako najlepsie rozbalit do spustitelnej podoby rpm v Knoppixe? Ake dalsie baliky existuju? Dakujem
    • Re: download - tar,rpm 02.05.2005 | 01:12
      otrek   Návštevník
      caf, co sa tyka knoppixu, je to debian, ak teda chces instalovat rpm do debianu, mal by si pouzit alien, ten dokaze nainstalovat nielen rpm ale aj tgz baliky. Ak vsak mas knoppix, doporucujem ti najst si deb balik skypu a ak nenajdes, potom zo zdrojoveho kodu si nainstaluj postupom tar -xvzf balik.tgz potom v adresari, ktory sa ti vytvori z neho das ./configure make make install Takto ho nainstalujes. RPM balik sa nema rozbalovat, je to nieco podobne ako exe vo woknach. Ak ma pamat neklame, v debianoch sa rpm baliky instaluju alien -i balik.rpm. To -i tam musi byt, ak nie, potom treba dat --install. Ak to tak nie je, prosim opravte ma, ja pracujem s MDK. otrek
    • Re: download - tar,rpm 02.05.2005 | 01:12
      Martin London   Návštevník
      no, uz som zistil ze ten prepinac j bol na bzip2 a na gzip pouzijem z. Kazdopadne rozbalil som takto jednu hru a v textovom subore je napisane toto: BUILDING: --------- simply type: configure make make install if you want to enable the use of SDL instead of GLUT type: configure --enable-SDL make make install napisal som to v konzole, no vyhlasilo mi same chyby. Nic nejde ozaj, aky je rozdiel medzi SDL a GLUT. Co je to vlastne?
      • Re: Re: download - tar,rpm 02.05.2005 | 16:41
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        stiahni si balicek pre debian ten by ti mal fungovat Skype download potom staci prikaz # dpkg -i file.deb blizsie o tom najdes tu ten balicek "tar.bz2" co si stiahol zo skype mozes priamo spustit po rozbaleni. rozblais ho presne tak ako to mas napisane na stranke skype # xjvf skype-version.tar.bz2 potom uz lens spustis prikazom # ./skype &
        • Re: Re: Re: download - tar,rpm 02.05.2005 | 16:53
          Avatar Martin London Knoppix  Používateľ
          hej, Skype bol hned spustitelny.