hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk

Sekcia: Komunita 23.06.2007 | 23:17
Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
Neviem ci ste si vsimli kratku spravu o novej rubrike Distribúcie od Ondreja Hučka.

Tak ma napadlo ci by sme sa nespojili a nehlasovali na vybrali.sme.sk za konkretny clanok aby vysiel v novinach SME. Neviem presne ako to v SME funguje, kolko hlasov je potrebnych na vytlacenie clanku alebo na ktorej strane v novinach by bol taky clanok vytlaceny, ale pokial by sme docielili aby sa dany clanok vytlacil tak by sa informacie o Linuxe dostali medzi siroku verejnost, co by bolo velmi fajn.
Aktualne najpodporovanejsi clanok za poslednych 7 dni ma pod sto hlasov co si myslim ze by sme mali realnu sancu prekonat.
Asi najlepsi by bol clanok o Ubuntu ako o v sucasnosti najpouzivanejsej distribucii.
Co vy nato?
    • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 23.06.2007 | 23:26
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      perfektny napad! ;) stacilo by, keby ten clanok bol uverejneny aj niekde v strede, v sekcii veda a technika...nemusel by byt ani na celu stranu, ale niesol by posolstvo ze existuje aj super alternativa voci M$ ktoru sa oplati vyskusat ;)
    • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 24.06.2007 | 00:10
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ja len tolko, ze ten clanok po splneni nejakeho poctu bodov sa dostane na titulku vybrali.sme.sk a odtial aj na titulku SME ... ale len jeho internetoveho vydania na www.sme.sk ... v tlacenej podobe nie.
      • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 24.06.2007 | 00:25
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        kde to je presne?ja by som zahlasoval
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
      • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 24.06.2007 | 13:04
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        ono je zaujimave, ze napriklad mandriva sa tam nedostala, i ked mala dostatok hlasov a po urcitej dobe neslo uz hlasovat vobec (skusane z 11 roznych PC po BA....)
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 24.06.2007 | 13:27
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          Hej vsimol som si ze mala mandriva celkom dost hlasov aby bola sa dostala do vyberu ale nebola tam. Skoda. Asi to tam vediet daky M$ hard core systemak
          • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 24.06.2007 | 16:57
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            alebo to este prechadza nejakou QA
            Debian. apt-get into it…
            • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 01:25
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              tak diki za taku kvalitu ked sa medzi top 10 prebojovala diskusia k Zlodej v Bratislave ukradol elektricku ...
              Mam taky blby pocit ze ten clanok o Mandrive je lepsi ako ta diskusia
              • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 02:04
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                nejde o kvalitu, ale o to, co ludi zaujme :) mozno aj preto moj blog skoncil na titulke :D
                • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 12:12
                  Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                  Mal som dojem ze sa bavime o novinach SME a nie o Novom case, Plus jeden den, Blesk ci o inom bulvarnom platku. Niezeby som mal pozitivnu mienku o SME ale predsa som tie noviny videl v trosku lepsom svetle.
                  • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 13:29
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    toto nie su noviny a kradez elektricky aj mne prijde omnoho zaujimavejsia nez nejaka mandriva...
                    Debian. apt-get into it…
          • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 10:55
            Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
            Ehm, je tam taky MS pozitiv - Gigel, ktory pomerne casto pise oslavne PR clanky na Windows. Chodi to tak, ze kto mu viac zaplati, alebo mu doda nejaky software, hardware zadarmo, tak o tom napise. V jednej diskusii sa vyjadril, ze Apple mu nechce dat ziadny komp, notebook, tak ich ignoruje.
            • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 12:18
              Avatar duben Slackware  Používateľ
              ako ma urobit recenziu na nieco co nema ? to si ma vec ktoru by chcel zrecenzovat vzdy kupit ?
              • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 12:21
                Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                ale preco by mal nieco ignoroval len preto lebo sa ktomu nevie dostat?
                Everything is proceeding as I have foreseen.
                • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 13:09
                  Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                  Ked v discusii napise ze pretoze mu apple neposkytol HDW tak ich ignoruje neznie moc privetivo. Tiez sa to da napisat trosku politickejsie, hlavne ked niekto prispieva clankami do "renomovanych" novin. A dalsia vec je dostat HDW na testovanie do clanku ako ho dostat na sukromne ucely.
                  • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 13:31
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    moznoze takemu tipkKovi to nechceli dat prave preto :D
              • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 15:19
                Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                Nie som si isty, ale myslim, ze vacsinou tie firmy ten hardware novinam (jemu?) daruju a on napise PR clanok. Minule ho HP pozval na nejaky summit o notebookoch, niekam do Ciny ci kam. A tak o tom napisal nieklko clankov do SME. Tak to chodi.
                • Re: hlasovanie na vybrali.sme.sk za clanok na linuxos.sk 25.06.2007 | 15:31
                  Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                  No supis, pekna filcka, ale ved aj taky su aj musia byt. Ja si radsej zarabam poctivou pracou a mozno on b y na moju pracu mal iny nazor.