virus surny help

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.06.2007 | 13:50
martinko   Návštevník
ahojte som na pracovnej dovolenke a na kamaratovom kompe je vyrus kroty napadol ntfs.sys. chcem mu to dat dokopy ale po spusteni windowsu vyhodi modru obraozvku a to iste aj pri instalacii windowsu to zmrzne ze ma poskodeny ntfs.sys

tak som zobral live xubuntu ale ta tiez zamrzla pri instalacii. preto sa chcem spytat ako sa da cez terminal naformatovat dysk. lebo fdisk, cfdisk som skusal ale bud s nimi neviem robit alebo nevedia naformatovat ntfs particiu.

nehcem tam ntfs ale len nech sa premaze niecim disk s vyrusom.
prosim helfinite mi ako to naformatovat.


ps-moznost je aj dos ale snad to ide aj cez linux
    • Re: virus surny help 29.06.2007 | 14:02
      Avatar misacek69 Gentoo  Používateľ
      RTFM mkfs
      Učenie ešte nikoho nezabilo, ale prečo riskovať ?
      • Re: virus surny help 29.06.2007 | 14:06
        ja   Návštevník
        cooo ??? preboha co to je
    • Re: virus surny help 29.06.2007 | 14:07
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aaaaaaaa...

      xubuntu => spustit ako live cd => alt+f2 => gksu gparted
      • Re: virus surny help 29.06.2007 | 14:12
        ja   Návštevník
        ahoj stano tu martin ... kamos tvojho brata...


        no ja mam na kompe iba ubuntu a dal som ten prikaz a spytalosa na heslo a potom neurobilo nic. co by to malo spravit??? tento prikaz nieje standart v instalacke. takze toto asi nic
        • Re: virus surny help 29.06.2007 | 14:21
          xxxx   Návštevník
          nj., ak dobre rozumiem, tak ubu si mal nainstalovane a chcel si manipulovat s pripojenou particiou? ak sa mylim, tak sorry...

          treba to spustit ako live a pracovat s nemountnutymi particiami...
    • Re: virus surny help 29.06.2007 | 14:35
      Avatar nardew debian  Používateľ
      omg pravopis...

      vezmi cfdisk/fdisk, zrus tu particiu, nanovo ju vytvor, daj tam fatku, vloz cd od windowsu a pri instalacii daj tu particiu naformatovat na ntfs
    • Re: virus surny help 30.06.2007 | 00:36
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Tak kamosov komp prestal pracovat kvoli virusu, aspon vidis, ze sa ti oplati mat linuxovy system a oplatilo sa ti aj spojazdnit tu wifikartu :-). Predpokladam totiz, ze na spojazdnenie tvojej wifiny si pouzil prave ten pocitac ktory teraz nechce bootovat.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>