(k)ubuntu + HP 6710s

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.07.2007 | 02:18
jozo   Návštevník
takze chcem nainstalovat na tento notebook HP Compaq 6710s ubuntu alebo kubuntu (7.04), no stale mi vypisuje tu istu chybu, resp. pri nabootovavani z CD mi uz nabehne ten pekny nazov "(k)ubuntu" a potom bum, chyba, a vyhodi na do takeho cudneho prikazoveho riadku co nepoznam, vobec nieje taky ako konzola.... nechapem
vypise mi:
/bin/sh: cant access tty; job control turned off
CDcka su dobre na 100% lebo som ich skusal na PC dik
    • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 05.07.2007 | 03:03
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      to vobec netusim ale skus alternate cd (neinstaluje sa sice z grafickeho menu ale nie je to tazke) mozno chyba nstava pri nacitavani prostredia

      dufam ze som netrepol kravinu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 05.07.2007 | 23:34
      jozo   Návštevník
      no skusim to alternate CD a uvidime. Potom napisem vysledok, dufam ze bude dobry :)
    • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 08.07.2007 | 11:16
      jozo   Návštevník
      tak to alternate CD mi velmi nepomohlo, instalacia prebehla, a uz ked sa spusta system tak nenabehne, zasekne sa, ale funguje Ctrl+Alt+1 a dostanem sa do prikazoveho riadka ale to je vsetko. neviete co s tym ?
      • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 08.07.2007 | 20:19
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ked uz si v riadku nainstaluj grafiku(ovladace)

        sudo apt-get install nvidia-glx (pripadne inu verziu)
        a potom uz len restart
        ak nabehne prik riadok daj prikaz

        startx

        a skus ALT+F7 (nie som isty presne ako to funguje ale mne to pomohlo)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 08.07.2007 | 20:20
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          tie ovladace na grafiku budu asi ine to uz si ale musis zistit ako instalovat graiku
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 09.07.2007 | 03:40
            jozo   Návštevník
            ludia neviete kde by som mohol zohnat dajake ovladace na tu glupu grafiku X3100 bo na intelackych strankach pisu ze sa to testuje ci co, ale urcite uz daco dakto vymyslel, tak ked daco uz dakto nahodou videl tak sem s tym :) dikes
            • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 09.07.2007 | 13:38
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              strejda google poradil
              http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=494943
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 09.07.2007 | 23:38
                jozo   Návštevník
                nooo toto som nasiel aj ja, ale nepodarilo sa mi to nainstalovat, dal som "sudo apt-get install a ten balicek"
                zbehlo to a nic, tak neviem ci som nieco spravil zle alebo co, ked tak napiste ako by som to mal spravit, diki

                toto je z tej webstranky
                HOWTO:
                - Download the attached package
                - Install it by means of gdebi: just double-click it
                - If you are already using an older version of xserver-xorg-video-intel, just restart GDM or reboot the system. Otherwise, you need before to change the "Driver" option under the "Device" section of /etc/X11/xorg.conf to "intel". An example xorg.conf is included for reference (DO NOT COPY IT OVER YOURS!).
                - Optional: To get faithful colors, include the appropriate "Gamma" option in section "Monitor". Refer to the attached files.
                - Optional: If you use compiz or xcompmgr, you may need to change the default video out plugin for your multimedia framework, or you'll likely get black screens or nasty player crashes. For gstreamer, just use gstreamer-properties.
                - Optional: For compiz not to freeze the machine, disabling the (nicest) plugins may also be needed. For the 0.3 version included in Feisty, open gconf-editor and put in the /apps/compiz/general/allscreens/options/active_plugins the appropriate values. For me the following list is working fine: gconf,svg,png,decoration,annotate,screenshot,move, resize,place

                • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 09.07.2007 | 23:45
                  jozo   Návštevník
                  BTW ide mi len prikazovi riadok :)
                  • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 10.07.2007 | 12:54
                    WlaSaTy   Návštevník
                    skús nám povedať či to potrebuješ preložiť alebo v ktorom kroku si skončil a na akej chybe.
                    • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 10.07.2007 | 12:55
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      presne ani mne sa to nechce prekladat cele
                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 11.07.2007 | 02:23
                        jozo   Návštevník
                        ide mi o tych prvych paru riadkov

                        HOWTO:
                        - Download the attached package
                        - Install it by means of gdebi: just double-click it
                        - If you are already using an older version of xserver-xorg-video-intel, just restart GDM or reboot the system. Otherwise, you need before to change the "Driver" option under the "Device" section of /etc/X11/xorg.conf to "intel". An example xorg.conf is included for reference (DO NOT COPY IT OVER YOURS!).

                        chcem len rozbehat grafiku, ale ide mi len prikazovy riadok, taze stiahnem ten blud :) z tej stranky "xserver-xorg-video-intel_2.1.0-1ubuntu1_i386" a potom nainstalujem prikazom sudo apt-get install *******. Potom zmenim v xorg.conf v sekcii Device na intel, potom restart a zase nic, tak neviem co robim zle.
                        dik
                        • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 11.07.2007 | 11:38
                          WlaSaTy   Návštevník
                          to si si preložil správne ale zabudol si na to že logy z XWindows sú v /var/log a treba ich pozrieť čo tomu vadí po inštalácii.
                          • Re: (k)ubuntu + HP 6710s 12.07.2007 | 09:05
                            jozo   Návštevník
                            dobre, ale neviem ktory log a co pozriet tak napiste co tu mam hodit :)
                            asi mam najst Xorg.0.log ale je trochu viac dlhsi, inac uplne na konci je napisane
                            "Fatal server error:
                            no screens found"

                            inac zdalo sa mi ze to moze byt koli tomu ze som mal kubuntu alternate-amd64 tak som hodil alternate-i386 ale robi to toto iste, inac vypise Couldn`t find package, taze asi ho nemoze najst abo neviem co.
                            dik