zdrojovy kod

Sekcia: Komunita 06.07.2007 | 10:52
firefox   Návštevník
ahojte mam firefox a chcem robit web. som zvyknuty z explorera ze si dam zobrazit zdrojvoy kod a robim tak. ako ukazem zdrojovy kod tak aby sa mohol upravovat v niecom ako notepad? mam firefox2 a linux vyhovoval by mi program gedit na to a aj mi vyhovuje ale mi to neotvori stranku v tom programe. pomozte!
    • Re: zdrojovy kod 06.07.2007 | 11:01
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      rad by som pomohol, ale nechapem :(
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: zdrojovy kod 06.07.2007 | 11:08
        firefox   Návštevník
        ked dam otvorit zdrojovy kod tak ho firefox otvori tak ze ho nemozem prepisovat
        • Re: zdrojovy kod 06.07.2007 | 11:10
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          hm, to je vcelku logicke, preco si neotvoris stranku v gedite priamo a vo firefoxe ju len nepozeras?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: zdrojovy kod 06.07.2007 | 12:02
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      vo firefoxe kliknes pravym a das "view source". je to readonly. v opere kliknes pravym a das "source". je to rw s tym ze sa ti hore zobrazi tlacidlo "Save" a "Apply changes" :)

      osobne upravujem html tak ze v krusaderi tlacim F4 na editaciu suboru. interny editor podporuje cislovanie riadkov a farebne rozlisenie...
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: zdrojovy kod 06.07.2007 | 15:00
      ---   Návštevník
      ide to vcelku jednoducho
      about:config
      view_source.editor.external --->TRUE
      view_source.editor.path --->/usr/bin/gedit

      restartovat firefox a je to.
      Cesta k tomu geditu neviem ci je spravna (u mna ano)
      • Re: zdrojovy kod 06.07.2007 | 15:52
        Elven   Návštevník
        fiha :) tak toto ukradnem z tejto diskusie a hodim do manualu :D
    • Re: zdrojovy kod 06.07.2007 | 15:05
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      pouzi plugin do firefoxu, vola sa "View source with", funguje aj na linuxe aj vo windows. Ak chces 100% identicky klon notepadu pouzi program "leafpad"