čo nainštalovať skôr? WIn or Linux

Sekcia: Ostatné 06.07.2007 | 21:28
Avatar Fero Fedora Core 7  Používateľ
planujem sformatovat disk a chcem nainstalovat Fedora Core 7 a WinXP (doteraz som mal len Win) a chcem sa opytat ktory operacny system mam nainstalovat ako prvy, aby to nerobilo neplechu alebo je to uplne jedno?
    • Re: čo nainštalovať skôr? WIn or Linux 06.07.2007 | 21:48
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      Ak si vies opravit MBR, ktore ti prepise WinXP ak ho nainstalujes ako druhy tak je to jedno :-)
      Pre jdnoduchost, ak uz musis mat oba systemy, tak najprv WinXP.
      Odporucam ale len linux:-)
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: čo nainštalovať skôr? WIn or Linux 06.07.2007 | 22:23
        m4rtin.m   Návštevník
        win
    • Re: čo nainštalovať skôr? WIn or Linux 06.07.2007 | 22:26
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Podľa mňa nainštaluj skôr Windows. Pre začiatočníkov je to schodnejšia cesta. Linux je totiž priateľskejší voči iným systémom ;).
    • Re: čo nainštalovať skôr? WIn or Linux 07.07.2007 | 00:23
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Keď som mal na jednom počítači oba systémy, najprv som dal windows (skúšal som aj opačne, ale windows spôsobil, že linux bol potom nefunkčný. Teda najprv Win, potom rozdeľ disk a nainštaluj linux.
      Ja som to nakoniec vyriešil dvoma počítačmi - na ten desktop bol linux pomalý, alebo skôr ten desktop bol pomalý na linux, takže na desktope WinXP a na notebooku Mandriva 2007
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: čo nainštalovať skôr? WIn or Linux 07.07.2007 | 00:57
        lerros   Návštevník

        ja som skusal najskor win a potom linux, ale nebavilo ma prepinat sa a restartovat, tak mam zaklad debian linux a virtualny windows (pomocou virtualbox), co mi staci pre beznu pracu , ale neskusal som hrat hry, tak neviem posudit ako pracuje windows pri 3D ... ale aspon uz nemusim zakazdym restartovat...

        • Re: čo nainštalovať skôr? WIn or Linux 07.07.2007 | 01:42
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Je to veľmi zaujímavá možnosť, zvažujem to na mojom notebooku, umožnilo by mi to plnohodnotne využívažť niektoré win programy. O hry nejde, či pôjde 3D, alebo nepôjde, čo na tom. Hlavne, že pôjdu niektoré programy. ( I keď možno taký hyperchem by 3D možno aj potreboval, neviem)

          Dá sa to v pohode nainštalovať a funguje to ? Koľko miesta na disku to celé aj s Win zaberie ?

          Práve som to pozrel, inštalácia je nesmierne náročná a asi by som ju nedokázal :-( Vyžaduje si to dajaký modul do jadra či čo.

          Aj som stiahol taký divný rpm balík, tvári sa to ako rpm, ale je to niečo iné, lebo na to nefunguje ani urpmi.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: čo nainštalovať skôr? WIn or Linux 07.07.2007 | 10:48
            Avatar Fero Fedora Core 7  Používateľ
            dakujem vsetkym za odpovede