mrznutie :(

Sekcia: Hardware a Drivery 07.07.2007 | 16:44
Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
mam na Vas otazku. vcera mi zacalo robit nasledovne : pocas prace system jednoducho zatuhol ... pomohol len hard reset .. urobi to aj ked napr. nerobim s PC 5 minut ... v distre podla mna nie je problem, nakolko urobilo mi to na 64bit debiane, spravilo to aj na 32bit debiane, zatuhlo aj LiveCD Kubuntu ci LiveCD PC LinuxOS, ktore som natiahol na disk a robi to stale ... dnes uz 3x ... viete mi odhadom povedat, kde je chyba? vcera som spravil memtest, presli celkovo 4 testy uplne ... :( som uz zufaly :( podla mna sa jedna o HW chybu :(
    • Re: mrznutie :( 07.07.2007 | 16:44
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      disk?
      nemas v /var/log/messages DMA chyby?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: mrznutie :( 07.07.2007 | 16:45
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        btw. prave to zacal robit segrin PC (moj stary PC) -> pohladaj "Problem s mrznutim PC"
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: mrznutie :( 07.07.2007 | 16:56
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        DMA tam sice je, ale nie chybove hlasky
    • Re: mrznutie :( 07.07.2007 | 18:16
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      No zrejme v tom problém nebude, ale skús sa pozrieť, či sa náhodou niektorý komponent neprehrieva (CPU, VGA). Možno sa len pokazila vrtuľka...
      • Re: mrznutie :( 07.07.2007 | 18:53
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        CPU Temp: 31C
        M/B Temp: 52C
        CPU fan: 3026 rpm
        HDD Temp: 37C

        takze tym to podla mna nebude ... :( disk uz davnejsie daval naznaky, ze urobi papa. este keby som vedel spravit s.m.a.r.t. test ... :(
        • Re: mrznutie :( 09.07.2007 | 12:41
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          dalsia vec co som si vsimol ... co take robi kicker ked zerie 43% Memory???
          • Re: mrznutie :( 13.07.2007 | 23:26
            Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
            zerie 43% memory...
            <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
    • Re: mrznutie :( 09.07.2007 | 17:18
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Teraz ma len tak napadlo, nemal si náhodou zapnuté automatické pretaktovanie v BIOSe MB? Ja to totiž mám zapnuté a dnes sa mi stalo, že sa to samo vyplo a začal mi mrznúť PC, avšak občas už aj pri načítavaní pracovnej plochy.
      • Re: mrznutie :( 09.07.2007 | 22:09
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        e-e .. takymto vecickam sa vyhybam
        • Re: mrznutie :( 13.07.2007 | 05:13
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          takze ... novy disk, nova doska ... novy install ... ale problemy stale pretrvavaju :( ja som uz zufaly :'(
      • Re: mrznutie :( 13.07.2007 | 11:15
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Hmm, mne takéto niečo robí automatické škálovanie frekvenicie (cpufreqd). Rád by som vedel na akom chipsete / procesore to mrzne (rád by som chybnú hvadinu vyhodil). Ja mám nforce2 / AMD Athlon 2500+.
        • Re: mrznutie :( 14.07.2007 | 02:19
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          nvidia FX5500 + IntelCeleron D 2.53 GHz ... ale ked som dal novy kernel, vsetko slape ....