Ubuntu + beryl = zamrznutie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.07.2007 | 19:28
Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
Nainstaloval som (opat) Ubuntu s nadejou, ze snad ma teraz presvedci o svojich kvalitach a (opat) mam problemy.. (o podivnom spravani pri bootovani z original LiveCD a instalacii sa nebudem rozpisovat).. Konkretne s rozchodenim Berylu.. Mam nainstalovany nvidia legacy driver, moja graf. karta nepodporuje AIGLX, preto som musel nainstalovat Xgl server. 3d vychytavky funguju iba s Compizom ak zvolim ako window manager Beryl, system zatuhne... Tento problem som mal aj naposledy, co som skusal Ubuntu.. Tentokrat som si ale povedal, ze budem trpezlivy a necham ho na disku dlhsie ako 1 den. V ziadnej inej distribucii mi po rozchodeni drivera nerobil Beryl problemy.. Nevie niekto, cim by to mohlo byt ?
    • Re: Ubuntu + beryl = zamrznutie 09.07.2007 | 01:00
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      jedine co ma napada skoniguruj xorg.conf a hlavne nastav freqvencie obnovovania horizontalne aj vertikalne napr H 64 V 60

      mne to pomohlo na kamosovom notebooku ale jemu vobec nechcelo po instalacii ovladacov grafiky nabehnut graficke prostredie
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Ubuntu + beryl = zamrznutie 09.07.2007 | 02:05
      diablik   Návštevník
      ehm nie som si isty ci rozumies tomu co pises....ak si instaloval nvidia legacy driver tak je logicke ze tvoja grafika nepodporuje aiglx(lebo to je Ati) ;-) BTW ak si zaciatocnik tak musis vediet ze beryl je vyvojovy SW = moze byt nestabilny...
      nemozes mi hodit nejaky log alebo nieco podobne?

      skus toto je to pre KDE ale malilinky rozdiel (miesto Kate budes pouzivat gedit)
      a miesto prikazu kdesu pouzi gksudo
      good luck
      • Re: Ubuntu + beryl = zamrznutie 09.07.2007 | 02:51
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        Samozrejme ze viem, co pisem - nie som si ale isty, ci ty celkom rozumies tomu, co citas ?! Viem ze moja grafika nepodporuje AIGLX, ved som pisal ze som preto instaloval XGL server. A kedze som instaloval nvidia legacy driver, tak to asi Ati nebude, ze ??!! :)) Ze beryl je vyvojovy softver ? - pisal som tiez ze v ziadnej inej distribucii mi beryl nerobil problemy - v ubuntu to robili aj starsie verzie... Kate a gedit nie je potrebny, viem sa orientovat aj v konzole...:) Zajtra pripojim error message - nieco vypise tusim predtym ako vytuhne...

        ale aj tak dik za pomoc
      • Re: Ubuntu + beryl = zamrznutie 09.07.2007 | 03:02
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        btw: ak si tou prvou vetou mylel, ze AIGLX podporuje len ATi, tak sa mylis:

        AIGLX needs driver support to run. Specifically, it depends on the texture_from_pixmap OpenGL extension, which is supported on embedded Intel i810 through i965 graphics cards & ATI Radeon cards up to X800 series through free drivers in X.org and NVIDIA graphics card through NVIDIA's proprietary 9xxx series drivers (although with these drivers, compositing managers do not require AIGLX proper — only X.Org 7.1).
        • Re: Ubuntu + beryl = zamrznutie 09.07.2007 | 06:22
          diablik   Návštevník
          nvidia este nema seriu zacinajucu 9xxx. mno neviem neviem...ale zjavne som nechapal co pisatel rozumel ;-) nechajme to tak.....

          hod viac info...skus nejake logy alebo ak sa ti podari dostat aspon do textovej urovne tak pokukaj co ide a co nie atd.


          BTW: naco ti je beryl? imho je to strasna somarina...
          • Re: Ubuntu + beryl = zamrznutie 09.07.2007 | 10:44
            Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
            Tou verziou 9xxx je myslena verzia ovladaca - aktualna verzia je uz 100.10.14 - link.

            Beryl nie je somarina - vacsina funkcii je sice len peto, aby lahodili oku, ale je ich tam zopar takych, ktore naozaj zefektivnia pracu.. Ked si na ne clovek zvykne, uz sa mu nechce vracat ku klasickemu window manazeru alebo nebodaj windows.. Napriklad prepinanie medzi oknami je super, najma ked mas velke mnozstvo okien - to je na nezaplatenie, kym by si sa poprepinal ALT+TAB-om, tak by ta aj porazilo...:) takisto presuvanie okien medzi plochami - vsetko zvladnes jednou rukou - mysou bez toho aby si musel 'zatazovat' druhu... nezda sa to, ale ked si na to vyknes, tak je to strasne efektivne a pohodlne...

            vecer pripojim ten log, teraz nemam cas...
            • Re: Ubuntu + beryl = zamrznutie 09.07.2007 | 13:29
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              presne to som diablikovy chcel napisat aj ja + pridam ze nahlady okien v liste (ked nane nabehnes s mysou) su tiez dobry pomocnik pri orientovani medzi viacerymi oknami (najma ak z 1 aplikacie)

              a samozrejme vyzera to o dost lepsie ako bez beryla (ale to zemkooo spomenul
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment