eth0

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.07.2007 | 18:15
robo   Návštevník
pri butovani linuxu mi vyhodi hlasku SIOCSIFFLAGS: No such file or directory
mam gento linux opetovne som ho preinstaloval .configure som mal zalohovany z predchadzajuceho jadra na ktorom mi vsetko slo neviete v com je problem?? dik
    • Re: eth0 10.07.2007 | 18:20
      ludo   Návštevník
      Pravdepodobne ti nevytvori eth0... preco to neviem:) config na kompilovanie kernele je inak .config nie .configure.... ak to stare jadro malo nizsiu verziu tak este pre istotu make oldconfig predtym ako zacnes kompilovat...
      • Re: eth0 10.07.2007 | 18:38
        robo   Návštevník
        /etc/init.d/net.eth0 je vytvoreny a este som tam zabudol dopisat posledny riadok
        ERROR: connot start netmount as net.eth0 could not start
        • Re: eth0 10.07.2007 | 19:57
          WlaSaTy   Návštevník
          /etc/init.d/net.eth0 je len link na štartovací skript pre sieťové rozhrania a ukazuje na net.lo, zariadenie eth0 sa vytvorí po načítaní ovládača pre sieťovku (alebo rovno pri štarte jadra). skús si pozrieť v dmesg či máš nahodenú sieťovku a či ju vidia príkazy ip link show alebo zastaralý ifconfig a poprípade ručne nahodiť.
          • Re: eth0 10.07.2007 | 22:30
            robo   Návštevník
            ifvonfig mi zobrazuje iba zariadenie lo a ip link bash prikaz nepozna
          • Re: eth0 10.07.2007 | 23:44
            robo   Návštevník
            ale po zadani prikazu ifconfig -a eth0 mi vypisalo moju sietovku ale aj tak mi to nejde :-)
          • Re: eth0 10.07.2007 | 23:52
            robo   Návštevník
            Moja sietovka sa nastavila ako eth1 a nie ako som mal minule eth0 tak v tom som mal problem :-) dik za pomoc