linux-lamka zaciatocnicka

Sekcia: Ostatné 11.07.2007 | 04:12
Socket   Návštevník
dobry den, potrebujem vediet ze ako sa vola linux ktory vyzera ako win ale ma viac prac. ploch, bola to taka kocka. A este kde ho stiahnem.
Ja som zacinajuca lamka, v HW som profik, a dufam ze na linuxe spustim aspon nieco co som mohol na wine, win ma v tomto ohlade ovela vacsiu podporu programov. Konkretne by som rad spustil CPU-Z ( www.cpuid.com ) a superpi, tiez ten isty link.
A este kde ten linux stiahnem? :-)
hmm kolko je 4x5? okamzik, start, programy, prislusenstvo, kalkulacka, aha 20. dakujem ti windows :D
    • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 05:35
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Tak vela stastia :) Coskoro ocakavam nejaky linux-je-totalny-shit blog, takze potom daj vediet, kam si ho umiestnil.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 09:51
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      :D:D:D:D

      toz, ako win moze vyzerat kazdy (ale preco by mal? linux je linux... ale aj tak uprednostnujem osx-look), informacie o cpu si cucnes z /proc/cpuinfo (cozeeeee, kto by to bol povedaal?), "kocku" beryl (compiz) si nahodis kdekolvek...
    • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 10:27
      Avatar Misko Kripel slackware  Používateľ
      Ta distribucia sa vola Ubuntu, mozes si ju zadarmo objednat a dojde ti postou alebo ked mas napalovacku mozes si ju zadarmo a bezplatne stiahnut na http://ubuntu-sk.org/?q=download/tuke.sk/7.04

      Ale pozor! Linux nie je Windows.
      asdf
    • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 10:37
      WlaSaTy   Návštevník
      :dobry den,
      dobrý deň,

      :potrebujem vediet ze ako sa vola linux ktory vyzera ako win ale ma viac prac. ploch, bola to taka kocka.
      Linux ktorý vyzeral ako win vyrábal corel a ešte existuje niečo podobné ale tiež za peniaze. ale ešte som nevidel windows ktoré vyzerá ako kocka, skôr štvorec.

      :A este kde ho stiahnem.
      Distribúcie linuxu sú dostupné na internete alebo v obchodoch, stiahnúť sa dajú hoci aj z gatí ale ty si myslel asi nejaké ubuntu ktoré obsahuje beryl alebo compiz v základnej inštalácii a na rozdiel od hlísty nemá tak hnusné nároky na hardware alebo na rozdiel od tej voloviny pre XP aj funguje.

      :dufam ze na linuxe spustim aspon nieco co som mohol na wine
      dúfaš správne, pre linux existuje API schopné nahradiť WINAPI a volá sa tak ako si spomínal:wine, myslím že stačí skontrolovať databázu podporovaných programov.

      :Konkretne by som rad spustil CPU-Z ( www.cpuid.com ) a superpi, tiez ten isty link.
      ako často si zisťuješ či ti dodali to čo máš na faktúre? neviem, ale mne vydrží počítač priemerne 5 rokov. a superpi je blbina ktorá testuje či máš stabilnú zostavu po pretaktovaní.

      :hmm kolko je 4x5?
      hmm koľko je 1+4x5? 21 a zároveň 25, zlaté windows kde si nastavíš či má použiť vedeckú (normálnu) kalkulačku alebo hovadinu ktorá je zapnutá štandardne ale nevie počítať.

      $ echo "1+4*5"|bc
      21

      • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 11:49
        Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
        >>hmm koľko je 1+4x5? 21 a zároveň 25, zlaté windows kde si nastavíš či má použiť vedeckú (normálnu) kalkulačku alebo hovadinu ktorá je zapnutá štandardne ale nevie počítať.

        mno ale ono to moze byt aj featura ked sa to tak vezme. viacmenej vsetky prachnive kalkulacky od vietnamca na trhu neberu do uvahy prioritu funkcii ale idu postupne. obvykle az kalkulacka s vedeckymi funkciami to uz zerie v pohode. ci to tak chlapci z m$ zamyslali alebo nie...to uz je zahadou
        • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 11:52
          Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
          a nefunguje niekedy windows ako keby bol tiez od vietnamca? ;)
          "IB, thy name is homework." -- IB
          • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 12:37
            WlaSaTy   Návštevník
            Veci od Vietnamca fungujú hneď od výroby, aspoň na prezentácii.
            • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 19:35
              Avatar Juraj Masár Debian Etch  Používateľ
              inak teraz bola mila prezentacia ovladania visty hlasom:)
              If you can't apt-get it, it isn't useful or doesn't exist.
              • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 19:39
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                a ja som prisiel z buducnosti.

                inac ten tutorial je vtipny, ale v realnom nasadeni je to naprosto nepouzitelne (a nie len kvoli tomu, ze z toho boli huba) a nepozna to ani nadavky

                viac srandy je s microsoft sam, dobry rapper
                Debian. apt-get into it…
        • Re: linux-lamka zaciatocnicka 13.07.2007 | 11:09
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Moja kalkulačka síce nieje od vietnamca, vyrobená síce bola v číne, ale čo tam nebolo vyrobené :-) a prioritu funkcií dodržiava dôsledne, teda zadávam normálne vzťah a ono vie, čo má skôr vykonať. Windowsovú kalkulačku som moc nepoužíval, takže neviem posúdiť ako to počíta.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: linux-lamka zaciatocnicka 13.07.2007 | 11:23
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Veľmi šikovný programík je qalculate (je aj pre gnome).
        • Re: linux-lamka zaciatocnicka 13.07.2007 | 12:55
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          aj? to je aj pre nieco ine?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: linux-lamka zaciatocnicka 13.07.2007 | 13:09
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            No ma gtk gui a qt gui ;)
            • Re: linux-lamka zaciatocnicka 13.07.2007 | 13:36
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              asi nevies odkedy ma to qt, ze? cca roku pana 2002 tusim nic take este neexistovalo.
              Debian. apt-get into it…
              • Re: linux-lamka zaciatocnicka 13.07.2007 | 13:46
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Roku 2002 som este nemal ani pc ani nebol linuxak. O co ti vlastne ide?
                • Re: linux-lamka zaciatocnicka 13.07.2007 | 13:51
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  o nic, len ma to zaujima
                  Debian. apt-get into it…
    • Re: linux-lamka zaciatocnicka 11.07.2007 | 12:42
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      kockovat sa dokaze hociktory linux... daj si napriklad ubuntu. kde ho stiahnes tak na to musis prist sam (je to velmi zlozite podotykam, ak za ubuntu nenapises .com a nepouzijes google alebo nieco podobne tak na to neprides)

      manual ku tomu linuxu mas napriklad na ubuntu.kayle.sk
      • Re: linux-lamka zaciatocnicka 12.07.2007 | 01:36
        same ubuntu   Návštevník
        nic proti ubuntu aj ten som skusal ale ked ide z win nech skusi PCLinuxOS