rar, zip

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.07.2007 | 18:20
michal   Návštevník
Dobry den, Chcel by som sa opytat ci sa da rozbalit subor rar, zip aj ked nemam root prava a prislusny program? Mam debian linux. Ak sa to da tak poradte som v linuxe uplny zaciatocnik. Dakujem
    • Re: rar, zip 11.07.2007 | 18:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      unzip, unrar potrebuju nejake specialne prava na rozpkaovanie? alebo ma dany archiv ma nastavene prava inak?
      • Re: rar, zip 11.07.2007 | 18:55
        ---   Návštevník
        on to myslel tak ,ze to nema ani nainstalovane ,lebo nema prava na instalaciu
        • Re: rar, zip 11.07.2007 | 19:00
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          no instalacii tam neni ani zmienka.
          • Re: rar, zip 11.07.2007 | 20:18
            WlaSaTy   Návštevník
            nie každý vie že sa komerčné programy winrar a winzip inštalujú keďže ich na nezabezpečený stroj nainštaluje hocikto a veľa krát aj crackne čím sa dopustí ...

            no ale k veci, infozip je zdarma k dispozícii priamo v distribúcii a väčšinou je súčasťou inštalačného média a je integrovaný do súborového managera. s rar-om je to zložitejšie pretože Eugene Roshal, jeho tvorca, ponúka zdarma len knižnicu a program na rozbalovanie ale jeho inštalacia je tiež jednoduchá a tak isto sa zvykne zavesiť do súbodového managera.

            PS,: len pre zadávateľa, súborový manager je to čo sa podobá na sExplorer-a ale má to väčšsie ikonky.
            • Re: rar, zip 11.07.2007 | 20:24
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              nejako nechapem tvojej odpovedi. preco sem miesas winrar, winzip? zvycajne ked sa nainstaluje uzivatelsky soft do linuxu tak ostatny usery maju pravo ho spustat.
              • Re: rar, zip 11.07.2007 | 20:51
                WlaSaTy   Návštevník
                Milý Watsone,
                kde sa asi tak najviac používa rar, na akej scéne a čím je tá scéna prepojená s operačným systémom do ktorého sa štandardnou inštaláciou dostáva pseudo podpora zip-u? U mňa je odpoveďou asynchrónna štatistika.

                A to s tým root-om si nevšímaj, to je len jeden z najväčších FUDov ktoré sa šíria ako šepkané tajomstvo medzi užívateľmi ktorý ohromene pozerajú že tie klikátka vyzerajú trosku ináč. Veľa ľudí si myslí že pod root-om sa dá robiť viac a on to aplikoval aj na prácu bez nástrojov ktoré musí doinštalovať. Áno, aj ja som si to kedysi myslel, ale prešlo ma to veľmi skoro, v tej dobe boli pre mňa klikátka skôr výnimkou a z väčšiny to tak ostalo..
                • Re: rar, zip 11.07.2007 | 22:25
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  nerozumiem, trosku viac to rozpis
                  • Re: rar, zip 12.07.2007 | 12:25
                    WlaSaTy   Návštevník
                    skús povedať čo je pre teba nepochopiteľné.
                • Re: rar, zip 12.07.2007 | 01:50
                  Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                  o com tocis...?
                  <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
    • Re: rar, zip 11.07.2007 | 20:39
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Ja rozbalujem v pohode rar, aj zip archyvy. Mam sice Ubuntu, ale je to snad to iste. Doinstaluj si unrar. A heslo si vypyta, len ked je archyv zaheslovany. V pohode spoji aj porozdelovany archyv.
      Preco nezacnes trebarz s Ubuntu, ked si zaciatocnik? Mas tu kopec navodov, v databaze znalosti, aj vo fore a na ubuntu.kayle.sk mas kompletny navod.