Kompilujeme 64bit

Sekcia: Programovanie 13.07.2007 | 21:06
Avatar zerxen Fedora,Debian, Slackware  Používateľ
V tomto proste neviem co vrazit do google :( aby mi to nejaky vhodny prikaz/soft naslo
ako zistit pod akou architekturou je kompilovany executable subor ? 64bit/32bit?

- nie je z balicka ale ja sam by som chcel kompilovat veci na 64bit a nejako neviem ako na to, a nez zacnem vrazat vsemozne veci ako parametre pre gcc tak by som rad vedel ako si to neskor overim.
- A davat soft na 32bit masinu aby mi to akoze nespustila { vylucovacia metoda } mi pride ako blbost.

a este, ak ma niekdo z vas dobry link na problematiku 64bit kompilacii { napr o vyuziti tych 64bit registroch } tak by helplo

THX
First they ignore you.. Then they laught at you... Then they fight you... Then you win. Ghandi
    • Re: Kompilujeme 64bit 13.07.2007 | 21:26
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      file /usr/bin/file
      /usr/bin/file: ELF 32-bit LSB executable, Intel 80386, version 1 (SYSV), for GNU/Linux 2.6.9, dynamically linked (uses shared libs), stripped
      
      • Re: Kompilujeme 64bit 13.07.2007 | 22:01
        Avatar zerxen Fedora,Debian, Slackware  Používateľ
        THX, davam solved ;-)
        First they ignore you.. Then they laught at you... Then they fight you... Then you win. Ghandi
    • Re: Kompilujeme 64bit 13.07.2007 | 21:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak kompilujes zo zdrojakov, ktore maju configure skript, tak ten nastavy potrebne parametre pre buildovaci proces
      • Re: Kompilujeme 64bit 13.07.2007 | 22:00
        Avatar zerxen Fedora,Debian, Slackware  Používateľ
        pisem si configure.ac a vsetky Makefile.am, ale som v tom novacik a pisem tam iba dependencies na kniznice, header file a identifikaciu zdrojovych suborov. potom celu postupku aclocal, autoconf ... { pripadne autoreconf } pravdupovediac prvy krat som toto spojazdnil asi 3 hodky dozadu takze okrem toho neviem o GNU build tools-och nic viac.

        Mno kazdopadne som milo prekvapeny ze toto autotools zvladaju za mna, som myslel ze su len dependency strazcovia :)

        PS: ak niekdo vie, tak da sa to aj nejako force-nut ? napriklad kebyze chcem natvrdo skompilovat ako 32bit { nech nemusim behat do 32bit OS koli chytaniu much }
        First they ignore you.. Then they laught at you... Then they fight you... Then you win. Ghandi