Martin London

Sekcia: Ostatné 05.05.2005 | 09:38
Mozilla Browser   Návštevník
Ahojte stala sa mi taka blba vec. Nechtiac som v Mozille prepol vo vybere tem z Modern na Classics. Potom sa mi zjavilo hlasenie, ze zmeny sa uplatnia, az ked restartnem Mozillu. Tak som tak urobil, no Mozilla nenabehne. Zacne ju natahovat z disku do pamate, no nakoniecz toho nic nie je (zmizne aj z dolneho panela). Nepomoze ani restart pocitaca. Vlastne teraz mi nejde nic, co sa tyka Mozilly, nielen browser, ale ani Composer ci Mail. Viete mi niekto s tymto poradit? DAKUJEM
    • Mozilla Browser 04.05.2005 | 11:18
      Martin London   Návštevník
      Kua, este aj meno s predmetom som prehodil:)
      • Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 12:00
        otrek   Návštevník
        neviem ci mas linux alebo windows, ale plne dufam, ze linux. Co ti mozem poradit, v linuxe si vo svojom domovskom adresari zazalohuj prisluchajuci podadresar k mozille. Asi sa bude volat .mozilla alebo nejak podobne (pouzivam firefox). Staci si to premenovat nejak inak a spustit mozillu znovu. Lepsie bude ak si to spustis z prikazoveho riadku a budes sledovat vypisy, urcite to povie viac. otrek
        • Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 12:10
          Martin London   Návštevník
          Hej som v Knoppixe. Cize adresar /etc/mozilla mam skopirovat do adresar /root a premenovat ho? A potom odtialto spustit konzolu a napisat mozilla ENTER?
          • Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 12:15
            Martin London   Návštevník
            Spravil som to, no nic sa nestalo. V tom adresari Mozilla su len dva subory. Mozillarc a prefs.js
            • Re: Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 12:25
              Peter S.   Návštevník
              vstúpim do vašej diskusie ten adresár mozilla si tam nechal? (písal si že si ho skopíroval, to znamená, že tam zostal) Keď spustiš mozilu z konzoly, čo ti presne píše? Prípadne môžeš adresár mozila zrušiť (premenovať napríklad) a tak to spustiť, mozila by mala nabehnúť.
          • Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 12:23
            otrek   Návštevník
            nemyslel som prave to, ale vo svojom domovskom adresari, teda ak si root tak v adresari /root mas .mozilla (je tam bodka predtym). Ak si das ls -la potom ho uvidis, tento si zmaz, alebo teda premenuj a potom spusti mozillu znovu. otrek
            • Re: Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 13:12
              Martin London   Návštevník
              Mam dve otazky k tomu (som len zaciatocnik) 1. Preco nevidim adresar .mozilla (a dalsie) cez Konqueror? 2. Ako mam v konzole premenovat adresar .mozilla? Aky je na to prikaz? Dakujem.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 14:44
                Martin London   Návštevník
                aha, skryte subory, uz som ho zobrazil v Konq. Vymazal som teda .mozilla, no ked ho spustim (ci mail, composer alebo browser), aj tak to nejde :(
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 15:34
                  Martin London   Návštevník
                  Teraz som si vsimol v programe Tabulka procesov - KDE Strazca systemu, ze ked spustim Mozilla Browser, objavia sa tam 4 procesy nazvane mozilla-bin. No to je vsetko. Samotny browser nenabehne.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 16:08
                    Peter S.   Návštevník
                    4 procesy môžu byť OK skús mozilu spustiť z konzoly a sleduj čo ti tam vypisuje, a preventívne pozabíjaj všetky bežiace mozilla procesy - aj to môže byť problém
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 16:15
                      Martin London   Návštevník
                      killol som teda tie 4 procesy a v konzole som napisal: root@linux:~# mozilla a stlacil ENTER. swapoval chvilu disk, potom prestal a zase nabehol prompt root@linux:~# v strazcovi systemu sa tie 4 procesy nezjavili, cize to nenabehlo
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Browse 05.05.2005 | 09:38
                        dusanp   Návštevník
                        To akože facháš na nete ako rót. To nemyslíš vážne. A potom pravdepodobne ti mozila ničo spravila z etc/mozila možno dáky bug. Kebý si bol obyčajný uživateľ tak by naozaj stačilo zmazať v /home/meno_uživateľa/.mozilla a nebol by problém
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 16:12
                    otrek   Návštevník
                    no vyborne, uz sa blizime k vyrieseniu. Tak uz vies pouzivat konqueror, teraz si hod prikazovy riadok, nejaky ten xterm alebo konzolu. Ak si premenoval alebo zmazal adresar /etc/mozilla, tak potom ho skus nejak dat spat, potom si spusti mozillu z prikazoveho riadku. Inak premenovanie suboru/adresara sa robi prikazom mv. Teda mv .mozilla .mozilla_backup otrek
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Browser 04.05.2005 | 17:29
                      Martin London   Návštevník
                      Tu je postup, co som vsetko spravil a napriek tomu to nejde 1. Zmazal som adresar /root/.mozilla 2. premenoval som etc/mozilla na etc/mozilla_backup 3. v konzole som napisal mozilla a stlacil ENTER 4. po chvili prestal swapovat disk, vsimol som si, ze v adresari root, ktory som mal vtedy v Konquerori sa vytvoril adresar .mozilla aby som sa dostal do promptu, musel som stlacit Ctrl-C..je to v poriadku???? 5. premenoval som naspat etc/mozilla_backup na etc/mozilla 6.klikol som na zastupcu na ploche Mozilla Browser 7. na paneli sa zjavil Mozilla Browser no potom zase zmizol a nic sa nespustilo :( Este som si vsimol, ze su tu aj dalsie adresare, kde je adresar mozilla. Zacinam byt zufaly :( V tom Windowse nas nic nenaucili ...
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Browse 04.05.2005 | 17:36
                        Martin London   Návštevník
                        Krok 6. som skusal aj z konzoly (mozilla + ENTER), no po chvilke swapovania sa opat zjavil prompt a nic viac sa nedialo.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozilla Br 04.05.2005 | 18:08
                          otrek   Návštevník
                          To ze si skusil stlacit ten odkaz je dobre, ale to ti nic nepovie. To ze si dal Ctrl+c si urobil chybu. Tato klavesova skratka ukonci prikaz. Skus to nechat chvilu bezat a potom sem skopiruj to co ti napise prikazvovy riadok. otrek
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mozill 04.05.2005 | 18:24
                            Martin London   Návštevník
                            No uz cakam 10 minut a nic
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mo 04.05.2005 | 23:46
                              Martin London   Návštevník
                              No proste kym nedam Ctrl-C, tak to neskonci. Ludia, pomozte mi prosim, lebo to vymazem. Cely Linux...
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 04.05.2005 | 23:54
                                Digi-1   Návštevník
                                nic si stoho nerob, v yaciatkoch je to normalne, poradit ti z hlavy neviem, ale mam dobrú dokumentaciu spravcu Linuxu v pdf, tam to určite bude, jak chceš napiš kam ti ju poslať.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.05.2005 | 00:48
                                  Martin London   Návštevník
                                  Vdaka, ale zajtra mazem Knoppix a davam tam Win98.
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.05.2005 | 02:51
                                    qqq   Návštevník
                                    Tak vidíte, drahí linuxiaci ! A taká to bola veľká láska... Long live Linux !
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.05.2005 | 09:16
                                      win98   Návštevník
                                      mňa do toho nič, ale dobre si to rozmysli, dohromady stým nič nevyriešiš, pretože win ti nedáva žiadne možnosti a prakticky všetok SW si musíš dokúpiť a s Lin. si robíš čo chceš a čo nevieš sa dá časom naučiť. Tem manual čo mám je rozdelený na viac častí, príručka uživateľa, prír. správcu sys., siete atď, skutočne je veľmi dobrý, možno by ti pomohol a ak má niekto zaujem, nech napíše kam mu ho poslať, je v el. podobe vo formate *.pdf a hlavne zadara.