*buntu bez netu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.07.2007 | 04:20
Grawp   Návštevník
Viem mi niekdo poradit ako by som mohol dostat do compu bez netu veci ako avidemux, blender atd..?
skusal som to najprv tak ze som si na comp s netom nahodil rovnaky typ distribucie (napr pre 32bit x86) a tam som nainstaloval tie baliki a potom som si preniesol /var/apt/cache a /var/lib/apt/lists no bohuzal aj ked sa zdivohol pocet dostupnych balikov v synaptics o cosi viac tak mi necelo brat baliky z inych casti repozitarov ako boli nastavenee po instalacii (su to tusim main a restricted). tak som ich skusil zaskrtnut no nepomohlo to.
Tak ma napada ze ci nahodou zaskrtnutie balikov v tej utilitke Software sources nerobi aj cosi ine len ako ako to ze prepise sources.list (tusim tak sa vola) a postahuje *.list subory. a to nieco zrejme na beznetovom kompe nespravilo.
Hodilo by sa trochu pomoci. som bezny uzivatel (lama) a o dpkg, apt-get a synaptics nic neviem.
    • Re: *buntu bez netu? 14.07.2007 | 09:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      http://ubuntu.kayle.sk/obchod.html

      specialne si pozru druhu polovicu stranky
      • Re: *buntu bez netu? 14.07.2007 | 12:31
        ---   Návštevník
        Neviem ake su pravidla tohoto fora ,ale uz si tu moze robit biznis kazdy? Ak ano tak zacnime vsetci nieco ponukat ,nech na linuxe dobre zarobime.
        • Re: *buntu bez netu? 14.07.2007 | 16:53
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ok prepac neuvedomil som si to... takze napisem inak...

          staci si na inom pocitaci nainstalovat cokolvek pouzivas, a pridavne aplikacie si pridas na CD/DVD pomocou programu aptoncd, ktory Ti urobi zo vsetkeho mozneho potom .iso subor

          CD/DVD potom pridas cez synaptic alebo cez:
          sudo apt-cdrom add
    • Re: *buntu bez netu? 14.07.2007 | 13:18
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Nahoď rovnaké distro na komp s netom ako máš ty, pridaj repozitáre a aktualizuj ich. Nainštaluj programy a knižnice ktoré potrebuješ, odporúčam ale v prvom rade podporu multimédií a Javu. Všetky balíky si kopírni z /var/cache/apt/archives/ napríklad do $HOME/LocalDebs/debs/ a vytvor si lokálny repozitár. Vytvoríš zoznam balíkov a celý priečinok LocalDebs s vytvoreným zoznamom balíkov prenes do PC bez netu. Pridaj podľa návodu repozitár do sources.list a aktualizuj. Môžeš inštalovať bez netu.
      • Re: *buntu bez netu? 14.07.2007 | 13:25
        ja   Návštevník
        a nestaci tie baliky prekopirovat aj na tom kompe bez netu do toho isteho adresara /var/cahce/apt/archives ?
        • Re: *buntu bez netu? 14.07.2007 | 13:30
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Nestačí, nemáš vytvorený zoznam balíkov, systém ich nebude vidieť. A spomínaný priečinok slúži ako cache pre stiahnuté balíky.
      • Re: *buntu bez netu? 14.07.2007 | 16:08
        Grawp   Návštevník
        Diky moc